اولین مرحله واکسیناسیون سراسری کارکنان شرکت راه‌آهن آغاز شد
اولین مرحله واکسیناسیون سراسری کارکنان شرکت راه‌آهن آغاز شد

هم‌زمان با عید سعید غدیر، اولین مرحله واکسیناسیون سراسری کارکنان خانواده بزرگ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.به گزارش روابط عمومی شرکت راه‌آهن، با هماهنگی‌های انجام گرفته بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و پس از تأیید وزیر بهداشت، مقرر شد تا ۵۰ هزار دوز واکسن کرونا  به […]

هم‌زمان با عید سعید غدیر، اولین مرحله واکسیناسیون سراسری کارکنان خانواده بزرگ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.به گزارش روابط عمومی شرکت راه‌آهن، با هماهنگی‌های انجام گرفته بین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و پس از تأیید وزیر بهداشت، مقرر شد تا ۵۰ هزار دوز واکسن کرونا  به کارکنان خانواده بزرگ شرکت راه‌آهن تخصیص یابد.
در نخستین اقدام، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی و مرکز بهداشت ثامن مشهد مقدس، واکسیناسیون ۷۴ نفر از کارکنان مرتبط با قطارهای بخش مسافری انجام شد. در نوبت اول مشخصات شناسنامه‌ای ۲۳ هزار و ۴۴۶ نفر از کارکنان خانواده بزرگ راه‌آهن، به معاونت بهداشت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شد.
همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت نیز مقرر شد تا تمامی کارکنان خانواده بزرگ شرکت راه‌آهن واکسینه شوند و بر این اساس فهرست نوبت دوم و نهایی شاغلان این صنعت نیز به‌زودی به وزارت بهداشت ارسال خواهد شد.
با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی کارکنان، موضوع تخصیص اولویت در انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ از ابتدای شروع واکسیناسیون سراسری در کشور از سوی شرکت راه‌آهن مورد توجه و پیگیری قرار گرفت.
در آخرین اقدام چندی پیش مدیرعامل راه آهن طی نامه ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار واکسیناسیون سراسری خانواده بزرگ راه‌آهن شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن خبر داد؛
افتتاح دو خط ریلی به طول ۲۲۸ کیلومتر
مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از افتتاح دو پروژه ریلی به طول ۲۲۸ کیلومتر خبر داد.
سعید رسولی در مراسم افتتاح طرحهای ملی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: امروز دو پروژه خط دوم ریلی در مسیر زنجان- قزوین و بافق- زرین شهر به طول ۲۲۸ کیلومتر با فرمان رئیس جمهور افتتاح شد.
وی افزود: پروژه های خط دوم ریلی دستاوردهای مهمی در این صنعت و شبکه ریلی دارند که می توان به ارتقای ایمنی، افزایش ظرفیت حمل بار و نهایتا افزایش سرعت سیر و زمان سیر قطارها اشاره کرد. در دو پروژه ای که در استانهای زنجان و قزوین و اصفهان و یزد به بهره برداری خواهند رسید این مزیتها و ویژگی وجود دارد.
رسولی ادامه داد: پروژه زنجان- قزوین در سفر مقام معظم رهبری تصویب شد و امروز ۱۰۶ کیلومتر از آن به بهره برداری رسید و دو بلاک دیگر به طول ۳۸ کیلومتر پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی دارند و در هفته های آتی به بهره‌برداری خواهند رسید. این پروژه از سال ۱۳۸۳به تصویب رسیده و در سال گذشته پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصدی را تجربه کرده است.
وی اظهار کرد: پروژه ای که دیگری امروز به بهره برداری رسید خط دوم ریلی بافق- زرین شهر به طول ۱۸۲ کیلومتر است که سال گذشته ۹۰ کیلومتر دیگر از آن به بهره برداری رسیده بود.
در ادامه این مراسم با فرمان رئیس جمهور راه آهن یزد- اقلید به طول ۲۷۱ کیلومتر به بهره برداری رسید.