اکثر لژیونرها‌یمان نیمکت‌نشین شده‌اند
اکثر لژیونرها‌یمان نیمکت‌نشین شده‌اند

کارشناس فوتبال گفت: کارلوس کی‌روش را به تیم ملی آوردیم تا در جام جهانی ۲۰۲۲ آبرومند بازی کنیم و بد نبازیم. مسعود اقبالی در مورد شرایط تیم ملی و بازی‌های دوستانه‌ای که با اروگوئه و سنگال در اتریش داریم، اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که سبک بازی سه تیم همگروه ما در جام‌جهانی یعنی […]

کارشناس فوتبال گفت: کارلوس کی‌روش را به تیم ملی آوردیم تا در جام جهانی ۲۰۲۲ آبرومند بازی کنیم و بد نبازیم.

مسعود اقبالی در مورد شرایط تیم ملی و بازی‌های دوستانه‌ای که با اروگوئه و سنگال در اتریش داریم، اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که سبک بازی سه تیم همگروه ما در جام‌جهانی یعنی انگلیس، آمریکا و ولز شباهتی به این دو حریف تدارکاتی‌مان ندارد و مجبور شدیم که مقابل این دو تیم بازی دوستانه انجام بدهیم زیرا از هیچی بهتر است! در مورد تیم ملی هم باید بگویم اکثر بازیکنان مان تجربه حضور در جام جهانی را دارند و به خوبی همدیگر را می شناسند.
وی افزود: این  دو مسابقه از نظر فنی شباهتی به بازی‌های ما در جام جهانی نخواهد داشت اما می‌تواند نشان بدهد که بازیکنان‌مان در چه شرایطی هستند. بازیکنان لیگ داخلی‌مان که میزان آمادگی‌شیان مشخص است و همه می‌خواهیم وضعیت لژیونرها را ببینیم. به جز طارمی شاید بقیه لژیونرها‌ی‌مان کمتر در ترکیب اصلی تیم‌هایشان قرار می‌گیرند. حتی سردار آزمون هم دیگر بازیکن ثابت نیست. باید ببینیم کی‌روش بعد از این دو مسابقه چه خواهد کرد.
این کارشناس فوتبال تصریح کرد: مشکل اصلی کی‌روش بعد از این دو مسابقه دوستانه و اردو در اتریش آغاز می شود زیرا لژیونرها را حدود ۱۰ روز قبل از جام جهانی در اختیار نخواهد داشت. در نتیجه کی روش به همان سبک و سیاق قبل تیم ملی را آماده می‌کند. بازی‌هایی با ساختار دفاعی منسجم و آمادگی فیزیکی خوب بازیکنان، من از ابتدا هم طرفدار بازگشت کی‌روش بودم زیرا اسکوچیچ از سوی بازیکنان تیم ملی مورد پذیرش نبود. کاریزمای لازم را برای هدایت تیم ملی در جام جهانی نداشت. او یک مربی با شاخص‌ها و اخلاق خاص خودش است و فقط می‌خواست در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی کشورمان حضور داشته باشد.
اقبالی در مورد اینکه برخی مربیان می‌گویند از نظر معرفتی برکناری اسکوچیچ کار درستی نبود، گفت: فوتبال یک منطق و علم است و با اشک و احساس و عاطفه نمی‌توان آن را مدیریت کرد. بزرگترین مربیان دنیا هم ممکن است از تیم‌ خود کنار گذاشته شوند. اکنون هم کی روش به تیم ملی ما آمده تا در جام جهانی بد نبازیم. برای این سه بازی حتی اگر گواردیولا و فرگوسن را هم بیاوریم کار زیادی از دستش برنمی‌آید. زیرا فوتبال ما از نظر سخت افزار، تاکتیکی و … از فوتبال مدرن و عقب‌تر است. بنابراین کی روش تلاش می‌کند میزان آمادگی جسمانی و فیزیکی بازیکنان تیم ملی را بالا ببرد.
وی افزود: در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی دوندگی بالایی داشت و بازیکنان از نظر فیزیکی آمادگی خوبی داشتند. در جام‌جهانی قطر هم کی روش ساختار دفاعی مستحکمی برای تیم ملی ایجاد خواهد کرد تا کمتر گل بخوریم و بازنده بدی نباشیم. از نظر فنی تیم ملی در خط میانی دارای مشکلاتی الست و ارتباطی بین خطوط ما برقرار نیست. در مقدماتی جام جهانی هم با چاشنی شانس به جام جهانی صعود کردیم و فقط برنده می شدیم اما فوتبال خوبی ارایه نمی‌کردیم. اکنون هم با رقبای قدرتمندی داریم. انگلیس، آمریکا و ولز بازیکنان آماده‌ای در فوتبال باشگاهی اروپا دارند و تیم ملی ما با کی‌روش تلاش خواهد کرد تا بد نبازد و به عنوان یک تیم آسیایی فوتبال قابل قبولی ارایه بدهد.

 

زارعی: AFC تا ماه آینده برای رفع تعلیق پاسخ می‌دهد
رویکرد باشگاه‌ها برای کسب مجوز تغییر کرده است

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین اقدامات برای رفع تعلیق این کمیته ارائه کرد.
مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در خصوص رفع تعلیق از لیگ قهرمانان اظهار داشت: حدود ۵۰ روز پیش با برنامه شما صحبت کردیم و یک هفته بعد تمام مدارک را برای AFC ارسال کردیم. هفته گذشته هم پیگیری کرده و به ما قول تسریع در بررسی مدارک را دادند.
وی ادامه داد: باید ثابت کنیم استانداردهای لازم را داریم. حسن نیت از سمت ما باید اثبات شود. ارتباط خوبی هم شکل گرفته است. هفته آینده به سمیناری در مالزی می‌روم و رایزنی بیشتری خواهیم کرد. تا یک ماه آینده حتما به ما جواب می‌دهند.
مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در مورد گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها تصریح کرد: چندین سال است صحبت از حرفه‌ای شدن می‌زنیم اما نقصان داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه‌ریزی رفع کنیم.
بر اساس معیارهای ورزشی، باشگاه‌ها باید آکادمی داشته و برنامه‌های توسعه مشخص باشد. معیار پرسنلی می‌گوید باید پرسنل صاحب صلاحیت باشد و مدیرعامل و اعضا
مشخص شود.
در این مسیر به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم. رویکرد باشگاه‌ها نسبت به سال گذشته بسیار تغییر کرده است. جلسات ۴-۵ ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. در کنار باشگاه‌ها کمک می‌کنیم تا بر اساس واقعیت‌ها تصمیم بگیریم.
زارعی که رادیو ورزش گفت‌‌وگو داشت، تصریح کرد: معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه بازمی‌گردد. ایمنی و امنیت، رختکن و نیمکت، وضعیت چمن و … دغدغه همه بحث صدور مجوز است. نباید اجازه دهیم این اتفاق دوباره تکرار شود. ورزشگاه آزادی مشکلاتی دارد که با استانداردها فاصله داشته و همه باید تلاش کنیم.
وی در پایان درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی که انجام می‌شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

 

بیرانوند سرباز نیست
علیرضا بیرانوند که فردا جشن تولد ۳۰ سالگی‌اش را برگزار خواهد کرد با یک علامت سوال و حاشیه بزرگ در خصوص مشمول شدن برای سربازی مواجه شده است.گلر ملی‌پوش و شماره یک تیم ملی که سابقه حضور در جام جهانی قبلی را نیز در کارنامه دارد، طی مدت اخیر با بهره بردن از معافیت حضور در تیم ملی مواجه بود. این در حالیست که گمانه زنی زیادی درباره آینده این بازیکن بعد از برپایی جشن تولد فردا، به گوش می‌رسید.هرچند بیرانوند در زمان بازگشت دوباره به ایران و عقد قرارداد با پرسپولیس خبر از قبولی‌اش در دانشگاه خرم آباد داده بود تا مشخص کند اینبار به دنبال استفاده از معافیت تحصیلی‌ است، اما این موضوع طی روزهای اخیر به بحث بزرگی تبدیل شده بود.رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا در نشست خبری خود و در پاسخ به سوالی درباره این اتفاق به ماجرا واکنش نشان داده است.سردار تقی مهری در حاشیه نشست خبری پیش از ظهر امروز خود با حضور در جمع خبرنگاران درباره سربازی علیرضا بیرانوند و اینکه گفته می‌شود این فرد باید به سربازی اعزام شود، گفت: اقای بیرانوند از معافیت تحصیلی برخوردارند و چنین مواردی که مطرح می‌شود، صحیح نیست.با این شرایط باید پرونده سربازی گلر شماره یک تیم ملی را پایان یافته تلقی کرد و او در ادامه مسیر به دنبال درخشش در پرسپولیس و تیم ملی کار را دنبال خواهد کرد.