ایمنی پروازها با وجود تحریم‌ها حفظ شد
ایمنی پروازها با وجود تحریم‌ها حفظ شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت:با وجود تحریم‌های ظالمانه، متخصصان الکترونیک هوایی با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری و پشتیبانی تجهیزات، ایمنی پروازها را تضمین کردند. به گزارش روزنامه جمله به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در پیامی به مناسبت روز الکترونیک هواپیمایی، افزود: حصول ایمنی پرواز با تکیه بر دانش […]

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت:با وجود تحریم‌های ظالمانه، متخصصان الکترونیک هوایی با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری و پشتیبانی تجهیزات، ایمنی پروازها را تضمین کردند.
به گزارش روزنامه جمله به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در پیامی به مناسبت روز الکترونیک هواپیمایی، افزود: حصول ایمنی پرواز با تکیه بر دانش و تلاش حوزه الکترونیک هواپیمایی در حال انجام است.
وی ادامه داد: حوزه خطیر الکترونیک هواپیمایی، حلقه مهمی از زنجیره ایمنی در صنعت هوانوردی است که خلبانان را به سیگنال‌های الکترونیکی دقیق سامانه‌های کمک ناوبری زمینی متصل می‌کند تا مسیر پروازی برنامه ریزی شده را دنبال کنند.
امیرمکری افزود: متخصصان الکترونیک هواپیمایی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با نصب و راهبری سامانه‌های فنی پیچیده، ارتباطات کلامی بین خلبانان و کنترلرهای را برقرار کرده، هواپیماها را بر روی صفحات رادار نمایش داده و بوسیله شبکه هوانوردی دیجیتال جهانی، اطلاعات فنی مسیرهای پروازی در آسمان ایران را صحیح و به روز ارائه می‌کنند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تبریک روز جهانی الکترونیک هواپیمایی به متخصصان پرتلاش الکترونیک هوایی افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا در طول سال‌های اخیر، شما با حفظ و نگهداری زیرساخت‌ها و سامانه‌های ارتباطی ناوبری، عملیات نصب، نگهداری، تعمیر و پشتیبانی تجهیزات ناوبری زمینی را به خوبی عهده‌دار شده و ایمنی پروازها را تضمین کردید.

پيام تبريک مديرکل ارتباطات و ناوبري به مناسبت روز جهاني الکترونيک هواپيمايي
مديرکل ارتباطات و ناوبري در پيامي روز جهاني الکترونيک هواپيمايي(ATSEP DAY) را تبريک گفت.
به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران؛ در پيام سيامک بهنام آمده است: «بيست و يکم آبان ماه مصادف با ۱۲نوامبر روز جهاني الکترونيک هواپيمايي(ATSEP DAY) است. بر اين اعتقادم که در اين برهه از تاريخ، خودباوري و تلاش شما در نصب و نگهداري سامانه‌هاي پيچيده مديريت ترافيک هوايي (ATM SYSTEMS) يکي از کارآمدترين روش‌ها جهت مقابله با مشکلات، کمبودها و تهديدهاي جهاني است و يقينا غيرت، پشتکار، تخصص و توانمنديهاي شما عزيزان، آينده اي روشن را براي صنعت هوانوردي و فرودگاهي به تصوير خواهد کشيد.  اينجانب ضمن تبريک روز جهاني الکترونيک هواپيمايي به شما عزيزان، فرصت را غنيمت شمرده و بابت تداوم حرکت در مسير ارائه سرويس مداوم، دقيق و ايمن سامانه هاي CNS و تجهيزات کمک بازرسي فرودگاهي تشکر و قدرداني مي نمايم. اميدوارم همواره موفق، شاد، سالم و منشاء خدمات ارزشمند باشيد.”

مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان راهداری
و حمل و نقل جاده‌ای:
برنامه‌ریزی دقیق و نظارت هدفمند ازجمله وظایف سازمان‌ها است
هر دستگاه اجرایی در کنار مسئولیت‌های اجتماعی و اداری خود دو مسئولیت و وظیفه اصلی برنامه ریزی و نظارت هدفمند را که بقیه‌ی مسئولیت‌ها نیز از آن متاثر می‌شوند برعهده دارند که چنان چه به درستی اجرا شوند از بسیاری انحرافات جلوگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محمد حسین یاری مدیرکل دفتر مرکزی حراست این سازمان در جلسه معارفه رئیس حراست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر ضمن تشریح فعالیت های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: برابر برآوردها، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نزدیک به ۷۰ نوع کارکرد ومسئولیت اداری، اجرایی و عملیاتی دارد که وظیفه اصلی حراست مرکزی و حراست استان‌ها، ایجاد شفافیت و نظارت مستمر و هوشمندانه بر این فعالیت هاست.
یاری تصریح کرد: پاسخگویی و شفافیت از عناصر مهم و ارکان اصلی رده های مدیریتی در بدنه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و از جمله اهداف حراست سازمان است، بنابراین انتظار می رود که حل مشکل مردم، پاسخگویی به موقع و شفافیت را در اولویت کارها باشد.
یاری با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در استان بوشهر برای نوسازی ناوگان و ماشین آلات راهداری و مساعدت در سیل استان‌های لرستان و خوزستان افزود: یکی از خدمات و اقدامات ماندگار راهداری و حمل ونقل استان بوشهر حضور فعال و تاثیرگذار نیروها و ماشین آلات راهداری در سیل لرستان و خوزستان است که همواره مورد تشویق مسئولان سازمان بوده است.
این گزارش می‌افزاید علی وحیدی راد مدیرکل حراست استان با قدردانی از تعامل مثبت بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حراست و دستگاه‌های نظارتی، حراست با کارکرد جدید را کانونی برای ایجاد آرامش و حفظ امنیت در دستگاه‌های اجرایی دانست و بر تعامل مسئولان حراست با همه بخش‌های سازمان تاکید کرد.
بر اساس این گزارش سید حمیدرضا علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: به دلیل تعامل و تفاهم بسیار خوب با مسئولان و دستگاه‌های نظارتی، همواره سعی می شود از تجارب مسئولان مربوطه در پیشگیری از وقوع ناهنجاری‌ها استفاده شود.
گفتنی است در این مراسم علیرضا زنده بادیان به عنوان رئیس حراست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر معرفی و از زحمات احمد انگالی دهنوی رئیس پیشین حراست این اداره کل قدردانی شد.