بارش‌های هفته گذشته به زیرساخت‌ راه‌های ۹ استان آسیب وارد کرد
بارش‌های هفته گذشته به زیرساخت‌ راه‌های ۹ استان آسیب وارد کرد

  در پی بارش‌های شدید در هفته گذشته و وقوع سیل، به زیر ساخت‌های جاده‌ای در استان‌های اصفهان، تهران، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان ، کرمان، یزد و سمنان همچنین حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایرانشهر و شاهرود خسارت وارد آمد. فرهاد مهریاری مدیرکل مدیریت بحران و […]

 

در پی بارش‌های شدید در هفته گذشته و وقوع سیل، به زیر ساخت‌های جاده‌ای در استان‌های اصفهان، تهران، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان ، کرمان، یزد و سمنان همچنین حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایرانشهر و شاهرود خسارت وارد آمد.
فرهاد مهریاری مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات این سازمان با اعلام این مطلب اظهار داشت: بارندگی‌های سیل‌آسا در هفته اخیر بالغ بر ۵۵۱ میلیارد تومان خسارت به جاده‌ها و ابنیه فنی راه‌های استان کشور وارد شد و در مجموع به ۱۰۴۱دستگاه پل و ۱۶۵۷/۵ کیلومتر از محور‌های شریانی استان‌های اصفهان، تهران، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و سمنان و همچنین ایرانشهر و شاهرود آسیب دیدند.
وی تعداد محورهای مسدود شده از سیل اخیر را ۵۶ محور عنوان کرد و افزود: با کمک ۸۵۳ نیروی راهداری و ۴۳۶دستگاه ماشین‌آلات راهداری، ۵۵محور مسدود شده ناشی از سیل در حال حاضر بازگشایی شده است و تنها یک محور باقی مانده که عوامل راهداری در حال بازگشایی این محور هستند.
مهریاری با اشاره به میزان خسارت وارده به محورهای استان اصفهان افزود: در حال حاضر به ۵۵ کیلومتر از محورهای استان اصفهان و ۵۷ دستگاه پل در این استان خسارت وارد شده است.
وی میزان خسارت وارد شده به محورها و ابنیه فنی استان اصفهان را ۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد .
مهریاری با اشاره به محورهای آسیب دیده در استان اصفهان اظهار داشت: کاشان محدوده ده زیره – محور قدیم، حوزه شهرستان اردستان ، محور قدیم کاشان- نطنز، محور قلعه کوشه، محور روستایی کسوج، حوزه شهرستان نایین چوپانان- انارک و جرقویه ( محور نیک آباد) از محورهای آسیب دیده این استان بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری میزان خسارت وارده به شهرستان‌های مهرستان- ایرانشهر، زاهدان – نهبندان، زاهدان -دومک، حوزه شهرستا‌ن‌های میرجاوه، تفتان و میل نادر- سپیدابه ایرانشهر را در مجموع ۴۳ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سیل اخیر به ۵۴ کیلومتر محور و ۱۳ پل آسیب رساند.
وی میزان خسارت وارد شده به محور قدیم جاجرود، محورهای شهرستان‌های شمیرانات و محور شهرستان دماوند، محورهای اصلی، فرعی و روستایی فیروزکوه، محورهای اصلی و روستای پاکدشت، محورها و زیرگذرهای ری و رباط کریم در استان تهران را در مجموع ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سیل اخیر به ۲۵ کیلومتر از محورها و ۳۰ دستگاه ابنیه فنی استان تهران خسارت وارد کرد .
مهریاری با اشاره به محورهای آسیب دیده در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: سیل اخیر به ۱۶ کیلومتر از محورهای شهرستان نقره و چایپاره و پیرانشهر و پنج دستگاه ابنیه فنی راه این استان آسیب رساند که به کمک ۲۲ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۳۸نفر از پرسنل راهداری هر دو محور مسدود شده این استان بازگشایی شد.
وی میزان خسارت وارده به این استان را ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.
مدیر کل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری با اشاره به محورهای آسیب دیده در استان خراسان جنوبی، این محورها را شامل محور دیهوک- راور، طبس- اصفهان، طبس- بردسکن، سربیشه – نهبندان، خوسف- دیهوک، دیهوک-فردوس،فردوس- بشرویه، قاین- سرایان، قاین- زیرکوه، درمیان- سربیشه، نهبندان- شهداد و بیرجند- خوسف برشمرد و افزود: در مجموع ۵۸۵ کیلومتر از محورهای یاد شده و ۳۲۵ دستگاه ابنیه فنی در این استان آسیب دیدند.
وی از برآورد میزان خسارت وارده به محورهای این استان به میزان ۷۵ میلیارد تومان خبر داد .
فرهاد مهریاری در ادامه به میزان خسارت وارده به محورهای استان خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: به ۵۹ محور و ۲۱ دستگاه پل در این استان در مجموع ۹۸میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت وارد آمد.
وی محورهای آسیب دیده شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان را شامل محور ایرانشهر- بم، راسک – چابهار، نیکشهر- ایرانشهر و ایرانشهر – کنارک عنوان کرد و افزود: در مجموع۴۰ کیلومتر از محور‌های این استان و ۲۵۰دستگاه ابنیه فنی راه آسیب وارد آمده که میزان خسارت برآورد شده ۴۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.
مهریاری با بیان این مطلب که محورهای راور- مشهد،راور- یزد، راور- گورکان- هتک، راور- کرمان، سیرچ – گلبافت، گلبافت – جم و بشرویه، سیرچ- شهداد نهبندان در استان کرمان به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند، گفت: ۳۲۴ کیلومتر محور شریانی و ۲۴۷ دستگاه ابنیه فنی در این استان دیده و میزان خسارت وارده ۱۰۰میلیارد تومان برآورد شده است .
وی اظهار داشت: در مجموع به ۱۵۵ کیلومتر از محورهای اردکان-نایین، اردکان چوپانان، مهریز- خاتم، میبد- اردکان و رباط پشت بادام- بیاضه در استان یزد و ۱۴ ابنیه فنی خسارت وارد آمده است و میزان خسارت وارده ۷۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای میزان خسارت وارد شده به استان سمنان را ۱۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: به ۲۴۵ کیلومتر از راه ها و ۶۰ دستگاه ابنیه فنی این استان خسارت وارد آمد.
وی در خاتمه با اشاره به اقدامات صورت گرفته با کمک ماشین‌آلات راهداری و تقدیر از زحمات پرسنل راهداری تمامی محورهای مسدود شده در استان‌ها از خسارت ۲۵ میلیاردی به راه‌های حوزه شاهرود خبر داد و افزود: این سیل به ۹۹/۵ کیلومتر از راه‌ها و ۱۹ دستگاه ابنیه فنی این حوزه خسارت وارد کرد.