بازگشت محمود فکری به فوتبال پس از سه هفته
بازگشت محمود فکری به فوتبال پس از سه هفته

        محمود فکری سرمربی سابق استقلال پس از توافق با مدیران باشگاه نفت مسجد سلیمان هدایت این تیم را در ادامه فصل عهده دار شد. فکری در پایان هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر در دوره بیستم و پس از توافق با مدیران باشگاه استقلال از جمع آبی پوشان پایتخت جدا شد […]

 

 

 

 

محمود فکری سرمربی سابق استقلال پس از توافق با مدیران باشگاه نفت مسجد سلیمان هدایت این تیم را در ادامه فصل عهده دار شد.
فکری در پایان هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر در دوره بیستم و پس از توافق با مدیران باشگاه استقلال از جمع آبی پوشان پایتخت جدا شد و حالا پس از چند هفته با مدیران باشگاه نفت مسجد سلیمان به توافق رسید، تا دوری اش از فوتبال بیشتر از چند هفته طول نکشد.
هدایت نفت مسجد سلیمان در ابتدای فصل برعهده مجتبی حسینی بود ولی پس از جدایی این مربی که به دلیل مشکلات مالی رخ داد، مدیران باشگاه نفت مسجد سلیمان به دنبال گزینه ای بومی رفتند و داریوش یزدی به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب شد. اما این مربی طی ۵ بازی اخیر بر خلاف روند خوبی که مجتبی حسینی در نفت مسجد سلیمان ایجاد کرده بود، از ۵ دیداری که هدایت تیم را برعهده داشت، ۲ باخت و سه تساوی به دست آورد تا در نهایت پس از دلخوری های ایجاد شده در پایان دیدار برابر نساجی مازندران، آخرین حضور این مربی بومی روی نیمکت مسجد سلیمانی ها رقم بخورد.
محمود فکری در ابتدای فصل با رویاهای فراوانی از استقلال جدا شد و پا به استقلال گذاشت و با وجود اینکه در ۱۶ بازی ۲۶ امتیازی کسب کرد و آبی پوشان در میان تیم های بالایی جدول رده بندی بودند، فشار هواداران باعث شد تا فکری چاره ای جز خداحافظی نداشته باشد.
سرمربی سابق آبی پوشان پایتخت که تا پایان هفته شانزدهم رقابت های لیگ بیستم هدایت این تیم را برعهده داشت، پس از جدایی سکوت پیشه کرده بود و در شرایطی که مذکرات ابتدایی او با مدیران نفت مسجد سلیمان به نتیجه ای نرسیده بود، دقایقی پیش عکس او در کنار مصطفی سلیمانی و یکی دیگر از مدیران باشگاه نفت مسجد سلیمان منتشر شد تا دوری او از لیگ بیستم بیشتر از سه هفته طول نکشد و کاپیتان سابق آبی ها بار دیگر به تیمی بازگشت که خودش آن را به لیگ برتر رسانده است. جالب اینکه سلیمانی که فصل نوزدهم و بیستم نقش پررنگی در حضور مهدی تارتار و مجتبی حسینی داشت، پس از جدایی سرمربی فعلی ذوب آهن نقش کم رنگ تری در باشگاه پیدا کرده و حالا بار دیگر با انتخاب محمود فکری به دنبال ادامه روزهای خوب مسجد سلیمانی ها در لیگ برتر است.
نفت مسجد سلیمان در پایان هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر از ۱۹ مسابقه ۲۰ امتیاز کسب کرده و رتبه ۱۲ ام جدول رده بندی را در اختیار دارد؛ مهم ترین ماموریت این مربی در بازگشت به فوتبال حفظ مسجد سلیمانی ها در لیگ برتر است و باید دید پس از روزهای سختی که در استقلال تجربه کرد، در تیم جدیدش چه عملکردی برجا خواهد گذاشت.
دیدار بعدی نفت مسجدسلیمان مقابل سپاهان در اصفهان برگزار خواهد شد و محمود فکری بار دیگر به استادیومی بازمی گردد که شکست ۲ بر صفر آبی پوشان در آن، نقش مهمی در برکناری این مربی داشت.
حرف‌های رئیس هیات مدیره فولاد قبل از سفر به ریاض
مهدی بیرانوند به عنوان رئیس هیات مدیره باشگاه فولاد خوزستان انتخاب و جانشین محمدی شد
به گزارش ورزش سه، تمرین امروز تیم فولادخوزستان با حضور میهمانان ویژه‌ای برگزار شد، مهندس قلعه‌نوی مدیرعامل شرکت فولادخوزستان، مهدی بیرانوند رئیس هیات مدیره باشگاه فولاد خوزستان و اسماعیل گودرزی عضو هیات مدیره باشگاه به همراه سعید آذری مدیرعامل باشگاه در تمرین امروز شاگردان نکونام پیش از اعزام به عربستان حضور داشتند.
بیرانوند به برنامه‌ریزی به منظور استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود در استان خوزستان و کشور با استفاده از تجارب مدیران، بازیکنان و کادرفنی به منظور پیشبرد اهداف باشگاه و توسعه سیستمی و فنی تاکید نمودند.
رییس هیأت مدیره باشگاه فولاد در پایان در خصوص دیدار پلی‌اف لیگ قهرمانان آسیا نیز گفت: باتوجه به اینکه در روز ۲۱ فرودین ماه سال جاری در شهر ریاض باید تیم فولاد برابر العین امارات قرار بگیرد، برای آقای نکونام سرمربی باتجربه و زحمت کش تیم و دیگر اعضای مجموعه در این دیدار حساس آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که بازیکنان با انجام یک بازی منسجم، فنی وبدون نقص و در نهایت کسب نتیجه پیروزی شاهد صعود تیم به مرحله گروهی باشیم و در این مرحله نیز بتوانیم نتایج خوبی را بگیریم و باعث افتخار استان خوزستان و کشور عزیزمان ایران در این مسابقات بین‌المللی باشیم. قطعا با غیرت، تعصب فولادین، تلاش و همدلی کادرفنی، بازیکنان و دیگر اعضای باشگاه در یک مسیر، این موفقیت در دسترس خواهد بود تا در پایان باعث شادی هواداران خونگرم فولاد و مردم شریف خوزستان و دیگر هم‌میهنان عزیزمان شویم.
وضعیت نامشخص سیدجلال برای همراهی پرسپولیس
همسترینگ سیدجلال حسینی بار دیگر دچار التهاب شده تا وضعیت او برای حضور در دیدار این هفته مقابل نساجی مازندران نامشخص باشد.
سیدجلال حسینی که در این فصل یک بازی را به دلیل مصدومیت برابر آلومینیوم اراک از دست داده، در جریان دیدار مقابل پدیده مشهد بار دیگر دچار آسیب دیدگی شد تا در دقایق پایانی با تصمیم یحیی گل محمدی از زمین خارج شود.
کاپیتان باتجربه پرسپولیس در بازگشت به تهران تحت بررسی کادرپزشکی این تیم قرار گرفت و قرار است تست‌های نهایی را برای مشخص شدن وضعیتش برای دیدار مقابل نساجی مازندران را دنبال کند.
وضعیت او همچنان برای همراهی این تیم برابر نساجی مازندران نامشخص است و بعید نیست یحیی گل محمدی برای اینکه ریسکی روی مصدومیت این بازیکن نداشته باشد، از کاپیتان تیمش برابر نساجی سود نبرد.
با این حال حقیقت، پزشک تیم فوتبال پرسپولیس در تشریح آخرین وضعیت مصدومیت سیدجلال حسینی به ایرنا گفته: حسینی امروز بدون مشکل با تیم تمرین کرد. مصدومیت او از ناحیه همسترینگ بود اما کاپیتان مشکلی برای حضور در تمرینات ندارد. فکر نمی‌کنم که او مشکلی برای همراهی تیم مقابل نساجی داشته باشد.
بازی با استقلال، اولین تجربه مربی جدید الاهلی
رسانه الریاضیة اعلام کرد که لارنسیو ریجکمپ سرمربی جدید الاهلی، از بازی با استقلال روی نیمکت این تیم خواهد نشست.
لارنسیو ریجکمپ سرمربی جدید الاهلی شب گذشته وارد جده عربستان شد تا به صورت رسمی هدایت این تیم را برعهده بگیرد. اما مشکلات قرنطینه و در پیش بودن دیدار مقابل الرائد در هفته بیست و پنجم لیگ عربستان، باعث شده است تا این مربی فعلا روی نیمکت تیمش ننشیند.
رسانه الریاضیة عربستان خبر داده است که ریجکمپ باید به مدت ۲ روز راهی قرنطینه شود و بنابراین تمرینات امروز سه شنبه و فردا را از دست می دهد و از آنجایی که الاهلی باید روز پنج شنبه به مصاف الرائد برود، ریجکمپ عملا نمی تواند بر روی نیمکت تیمش بنشیند.
الریاضیة مدعی شده که قرار است فیصل ژورمی کمک مربی فرانسوی تیم نوجوانان الاهلی قرار است در بازی با الرائد بر روی نیمکت الاهلی بنشیند. ژورمی که در این مدت تمرینات الاهلی را زیر نظر داشته است، در دیدار دوستانه چند روز پیش مقابل ضمک نیز سرمربی این تیم بود و او به صورت موقت دیدار روز پنج شنبه را هدایت خواهد کرد.
بدین ترتیب لارنسیو ریجکمپ سرمربی جدید الاهلی که قرار است به مدت ۳ ماه هدایت این باشگاه را برعهده بگیرد، کارش را در باشگاه جدیدش از بازی با استقلال استارت خواهد زد و تقابل با شاگردان فرهاد مجیدی، نخستین تجربه سرمربی جدید الاهلی خواهد بود.
استقلال و الاهلی در تاریخ ۲۶ فروردین در جده به مصاف هم می روند. آبی پوشان در گروه سوم این رقابت ها، با تیم های الدحیل، الشرطه و الاهلی همگروه هستند.