بانک سپه  به لحاظ منابع، نیروی انسانی و شعب بزرگ‌ترین بانک کشور است
بانک سپه  به لحاظ منابع، نیروی انسانی و شعب بزرگ‌ترین بانک کشور است

    محمد کاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه در این ارتباط ضمن خوش آمد گویی و تبریک به همه همکاران بانک‌های ادغامی و مشتریان آنها به دلیل ورود به خانواده پرتلاش و سخت کوش و تاثیرگذار بانک سپه اظهار داشت: هم اکنون بانک سپه به بزرگترین بانک ایرانی تبدیل شده که امکان ارایه خدمات بیشتر […]

 

 

محمد کاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه در این ارتباط ضمن خوش آمد گویی و تبریک به همه همکاران بانک‌های ادغامی و مشتریان آنها به دلیل ورود به خانواده پرتلاش و سخت کوش و تاثیرگذار بانک سپه اظهار داشت: هم اکنون بانک سپه به بزرگترین بانک ایرانی تبدیل شده که امکان ارایه خدمات بیشتر و بهتر به مردم عزیز کشورمان و تاثیرگذاری و نقش آفرینی بیشتر در عرصه کلان اقتصادی و کمک به اجرای پروژه های استراتژیک و بزرگ کشور را بیش از گذشته خواهد داشت.
مدیرعامل بانک سپه گفت: بانک سپه ازهمان ابتدا با درک حساسیت این ماموریت ملی ضمن فرصت قلمداد کردن آن، تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن این ماموریت به بهترین شکل ممکن و بکار گرفت. وی افزود: ماموریت ملی ادغام زمانی شروع شد که سیستم بانکی و از جمله بانک سپه در خط مقدم جنگ اقتصادی بیگانگان علیه کشورمان قرار گرفته بود، همچنین هم زمان علاوه بر انجام ماموریتهای روز مره و مشارکت در پروژه های بزرگ و استراتژیک ملی، بانک سپه راه اندازی سیستم جدید بانکداری متمرکز خود به عنوان یکی از مهمترین برنامه های پیش رو را در دست اجرا و اقدام قرار داده، برنامه ای که امکان ارایه خدمات بهتر، امن تر و مطمن تر را برای مشتریان بانک سپه و مردم شریف کشورمان فراهم کرد.

همراهی همه جانبه مسوولین نظام و دستگاه‌های مرتبط
مدیرعامل بانک سپه مساعدت، همراهی و تلاش مسولین محترم ارشد از بالاترین مقامات لشکری و کشوری گرفته تا تمام دستگاههای مرتبط را یکی از اصلی ترین عوامل این موفقیت عنوان کرد و اظهار داشت: بدون تردید اگر نبود همراهی دستگاههای مرتبط همچون ستاد مشترک نیروهای مسلح، وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی همچنین همراهی و هم فکری نمایندگان محترم مجلس این اتفاق بزرگ و اقدام استراتژیک در عرصه پولی و اقتصاد کلان کشور به سختی رخ می داد. چقازردی این موفقیت بزرگ را به همه مردم عزیز کشورمان، مشتریان گرامی، همکاران خود در بانکهای ادغامی و بانک سپه، فعالین عرصه اقتصادی و بازار پولی کشور تبریک گفت و اظهار داشت: بدون شک این اتفاق بزرگ تجربه ای گرانبها در عرصه پولی و کلان اقتصاد کشور به شمار می رود.

کمک به تسریع روند توسعه کشور
وی در ادامه به تشریح روند به سرانجام رسیدن ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه و ضرورت تشکیل بانک‌های بزرگ دولتی برای کمک به سرعت توسعه کشور پرداخت و گفت: در اقتصادهای بزرگ دنیا که دولت‌ها نقش محوری در توسعه دارند، شاهد فعالیت بانک‌های دولتی بزرگ هستیم، چقازردی افزود: این بانک‌ها به اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت به‌ویژه در حوزه عمرانی و توسعه‌ای کمک می‌کنند، نقشی که بانک سپه در طی چندین دهه اخیر همسو با سیاست‌های اقتصادی دولت‌ها در کشورمان ایفا کرده است.

زمان آغاز ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح
مدیرعامل بانک سپه در مورد زمان آغاز اجرای طرح ملّی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه کفت: اجرای این ادغام پس از تصویب در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوه و تنفیذ مقام معظم رهبری از اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۷ و با نامه هشتم فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ بانک مرکزی منضم به تصویر ابلاغیه‌های رئیس‌جمهور محترم و رئیس محترم شورای عالی اقتصادی و رئیس دفتر محترم معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد.
وی افزود: بانک سپه برای اجرای مطلوب مأموریت خطیر ادغام بر اساس مصوبه سی‌ویک بندی چارچوب طرح ادغام مورد تأیید شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) و تصمیم‌های کمیته چهار نفره و هیئت عالی راهبری ادغام نیروهای مسلح فرایندهای ادغام را عملیاتی کرد.
دلیل انتخاب بانک سپه برای ماموریت ملی ادغام
چقازردی در مورد دلایل انتخاب بانک سپه به‌عنوان بانک پذیرنده بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، گفت: تجربه، خوشنامی، سابقه ارایه خدمات به نیروهای مسلح عزیز و استحکام مالی بانک سپه را از دلایل انتخاب این بانک برای اجرای طرح ملّی ادغام برشمرد.
مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک با ساختار مالی و مدیریت نقدینگی مطلوب طی پنج سال اخیر نه‌تنها هیچ‌گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته است بلکه در بازار بین‌بانکی از بانک‌های وام‌دهنده به سایر بانک‌ها بوده است.

از تجارب داخلی و جهانی ادغام استفاده کردیم
مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه اجرای طرح ملّی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه با رویکرد یکپارچگی آغاز شد اظهار داشت: برای اینکه نخستین بانک ایرانی از جهت سیاست‌ها، فرآیندها، نیروی انسانی، فناوری و مهم‌تر از همه فرهنگ‌سازمانی و ارتباطات به یک سازمان واحد تبدیل شود متدلوژی‌های بین‌المللی در حوزه‌های مرتبط با ادغام داخلی و جهانی را بررسی و از این تجارب استفاده کردیم و در نهایت به یک مدل بومی‌سازی شده برای ادغام بزرگ در بانک سپه رسیدیم.
بانک سپه؛ بزرگ‌ترین بانک ایران
چقازردی اظهار داشت: بانک سپه به لحاظ منابع، نیروی انسانی و شعب بزرگ‌ترین بانک کشور است و انشا الله با تلاش و زحمت مضاعف با تمام ظرفیت در خدمت اصناف مختلف کشور و عزیزان و سرافرازان نیروهای مسلح خواهد بود.
مدیرعامل بانک به مشتریان بانک‌های ادغام‌شده اطمینان خاطر داد تمامی حقوق و تعهدات دارای دیون و مطالبات ازجمله حساب‌های سپرده‌ای و تسهیلات اعطایی اشخاص حقیقی و حقوقی واحدهای ادغام شونده با شرایط منعقدشده قبلی به بانک سپه منتقل می‌شوند، و منبعد با تجربه غنی بانک سپه و ظرفیت‌های مدیریتی جدید و فن آوری روز خدمات بانکی را دریافت می کنند. وی یادآور شد: تسهیلات گیرندگان از تمامی واحدهای ادغام شونده موظف به ایفای تعهدات و بازپرداخت تسهیلات خود وفق مفاد قرارداد منعقده هستند.

بانک‌های ادغامی با تابلو بانک سپه خدمات یکسان به مشتریان می‌دهند
چقازردی ضمن اشاره به تغییر تابلوهای بانک‌های ادغامی با تابلو بانک سپه، خاطرنشان کرد: تمامی مشتریان بانک‌های ادغامی ازاین‌پس خدمات یکپارچه و یکسان از شعب بانک سپه در سراسر کشور دریافت خواهند کرد؛ البته برای جلوگیری از سردرگمی مشتریان نشانه‌هایی از بانک قبلی در شعب باقی می‌ماند.
با ۳۸۰۰ شعبه آماده ارایه خدمت به مشتریان
مدیرعامل بانک سپه تعداد شعب ادغام‌شده بانک سپه و بانک‌های ادغامی طی دو سال اخیر را ۵۷۷ شعبه اعلام کرد و افزود: با اجرای طرح چابک سازی و کاهش ۱۰ درصدی شعب، تعداد کل شعب بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح از ۴ هزار ۴۰۱ شعبه قبل از ادغام به ۳ هزار و ۸۲۴ شعبه تقلیل پیدا کرد. چقازردی در مورد تعداد کل کارکنان بانک سپه بعد از ادغام، گفت: این بانک با ادغام و در حال حاضر دارای بیش از ۴۷ هزار نیروی انسانی است.
مدیرعامل بانک ضمن تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از توانمندی‌های کارکنان بانک‌های ادغامی، تصریح کرد: نیروی انسانی بانک‌های ادغام‌شده با قراردادهای قبلی و با حفظ حقوق و مزایا در بانک سپه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
مدیر عامل بانک سپه در پایان ضمن تبریک مجدد به همه فعالین عرصه پولی و اقتصادی کشور اظهار داشت: اولین بانک ایرانی که هم اکنون به بزرگترین بانک کشور هم تبدیل شده آماده ارایه هر چه بهتر و حرفه ای تر خدمات پولی به مشتریان خود و کل ملت شریف ایران و همچنین نقش آفرینی و تاثیرگذاری بیشتر در عرصه کلان اقتصادی و کمک و رشد و توسعه کشور می باشد، قابلیت و شرایطی که کار در این بانک ایرانی را برای همه ما افتخارآفرین کرده است.