بانک صادرات ایران از واحدهای تولیدی کشور با جدیت حمایت می‌کند
بانک صادرات ایران از واحدهای تولیدی کشور با جدیت حمایت می‌کند

مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر به استان چهارمحال‌وبختیاری در دیداری صمیمی با همکاران بانک در ستاد و برخی شعب، بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های بانک برای خدمت‌رسانی به مردم استان تاکید کرد و گفت: بانک صادرات ایران با جدیت به دنبال حمایت از واحدهای تولیدی و رونق تولید و اشتغال در استان است. سیدضیاء […]

مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر به استان چهارمحال‌وبختیاری در دیداری صمیمی با همکاران بانک در ستاد و برخی شعب، بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های بانک برای خدمت‌رسانی به مردم استان تاکید کرد و گفت: بانک صادرات ایران با جدیت به دنبال حمایت از واحدهای تولیدی و رونق تولید و اشتغال در استان است.

سیدضیاء ایمانی در این سفر ضمن بازدید از برخی شعب بانک در این استان، با مدیران شرکت‌های «ورق خودرو‌ی شهرکرد» و «فولاد سفید دشت» ‌دیدار و بر افزایش همکاری‌ها تأکید کرد.
سیدضیاء ایمانی در بازدید از شعبه فرخشهر، ضمن شنیدن مسائل و پیشنهادهای همکاران شعبه گفت: بانک صادرات ایران یکی از بانک‌های پیشرو در اعطای تسهیلات، اعتبارات و تأمین ارز واحد‌های تولیدی است. به همین دلیل با تسریع ارائه خدمات بانکی، مانع‌زدایی از تولید با جدیت در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی بانک اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی، مردم و مشتریان است که برای تحقق این امر مهم، در نظر داریم با طراحی محصولات جدید و جذب منابع، روند تسهیلات‌دهی به مردم تسریع شود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تأکید بر ضرورت خدمت‌رسانی سریع و در خور شأن به مشتریان گفت: اخلاق حرفه‌ای و مشتری‌مداری کارکنان بانک‌ صادرات ایران زبانزد‌ شبکه بانکی در کشور است‌ و لازم است این روحیه تقویت شده و در کنار توسعه خدمات بانکداری الکترونیک، برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرد.
وی همچنین در دیدار با کارکنان شعبه ۲۲ بهمن فارسان گفت: با توجه به تورم‌ موجود در بازار اقتصادی کشور، حدود اختیارات شعب در خصوص‌ سقف‌ اعتبارات و تعهدات‌ شعب و استان‌ها افزایش می‌یابد تا در ارائه خدمات و تسهیلات به مشتریان خللی ایجاد نشود.
ایمانی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای شعب و توانمندی کارکنان بانک صادرات ایران افزود: انتظار می‌رود با تلاش و برنامه‌ریزی و جدیت بیشتر در پیگیری اهداف و برنامه‌ها، رتبه اول سهم بازار را برای خدمت بیشتر به مردم به دست آوریم.
سیدضیاء ایمانی در این سفر همچنین از شعب سردار سلیمانی، پردنجان، سورشجان، فارسان و مجتمع‌ امام صادق بازدید و از نزدیک در گفت‌وگویی صمیمی به دغدغه‌ها و پیشنهادهای همکاران توجه و راهکارها و برنامه‌های بانک را برای ارتقای شعب بیان کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در دیدار با حمید شجاعی مدیرعامل شرکت «ورق‌ خودروی‌ شهرکرد» ضمن اعلام آمادگی این بانک برای حمایت از طرح‌های توسعه‌ای این شرکت گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های جدید شرکت ورق‌ خودروی چهارمحال و بختیاری، بانک صادرات ایران سهم‌ عمده‌ای در این شرکت‌ خواهد داشت‌ که امید می‌رود با همراهی و هم‌افزایی‌ بیشتر، همکاری‌های بهتری صورت گیرد و نیاز خودروسازان‌ و مردم‌ برطرف شود‌.
وی افزود: اتمام موفقیت‌آمیز طرح بهینه‌سازی خط تولید و توانمند شدن این شرکت برای تولید گرید‌های ویژه برای استفاده در بدنه نمایان خودرو نشان از این اراده دارد که شرکت هم‌اکنون این آمادگی را دارد که با تمام توان و ظرفیت کل نیاز گروه خودرو سازی سایپا، ایران‌ خودرو و دیگر خودروسازان را حل کند.
مدیرعامل‌ بانک صادرات ایران همچنین ضمن بازدید از شرکت‌ «فولاد سفید دشت‌» با محمود‌ ارباب‌‌زاده مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو‌ کرد‌.
سیدضیاء ایمانی در این دیدار با اشاره به پتانسیل بالای شرکت فولاد سفید دشت گفت: شناخت کاملی از مجموعه و مدیران شرکت دارم. این شرکت از فعالان بزرگ بازار فولاد کشور است‌ و بانک صادرات ایران آمادگی دارد همکاری‌های خود را با این شرکت
افزایش دهد.
در این سفر ایرج نیک‌اختر، مشاور مدیرعامل و سرپرست معاونت اعتبارات، علیرضا عزیزالهی سرپرست امور شعب جنوب کشور و افشین یریان مدیرشعب بانک صادرات ایران در استان چهارمحال و بختیاری، مدیرعامل را همراهی می‌کردند.

 

 

رئیس کل بانک مرکزی:
آرامش در نظام پولی برقرار می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مجموعه اقداماتی که در حال انجام است در راستای انضباط بخشی و ساماندهی ناترازی بانک‌هاست که امیدواریم تداوم داشته باشد و باعث آرامش در نظام پولی و در نهایت کنترل متغیرهای کلان اقتصادی شود.
«علی صالح آبادی» درباره نرخ سپرده قانونی بانک‌ها اظهارداشت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در گذشته حداکثر بین ۱۰ تا ۱۳ درصد بود که در حال حاضر از ۱۳ درصد به ۱۵ درصد درباره بانک‌ها و موسسه‌های مالی که مقررات بانک مرکزی به ویژه در کنترل ترازنامه بانک‌ها را رعایت نمی‌کنند، افزایش یافته است.
وی ادامه داد: بانک مرکزی در راستای مدیریت تورم برای هر بانک در چارچوب سیاست‌های پولی خودش، کنترل مقداری ترازنامه را در دستور کار دارد و مشخص است که ترازنامه هر بانک، متناسب با اهداف کلان اقتصادی چه مقدار باید رشد کند.
صالح آبادی تصریح کرد: بانک‌هایی که این نسبت رشد را رعایت نکنند، مشمول اضافه سپرده قانونی خواهند شد. بر همین اساس ‌این مصوبه جدید شورای پول و اعتبار کمک می‌کند انضباط پولی خوبی در شبکه بانکی کشور ایجاد شود و آنچه را که بانک مرکزی به عنوان کنترل مقداری ترازنامه به بانک‌ها ابلاغ می‌کند، مد نظر قرار گیرد و رعایت کنند که اگر رعایت نکنند، این اضافه سپرده قانونی به صورت خودکار اعمال خواهد شد.
انضباط بخشی و ساماندهی ناترازی بانک‌ها پیگیری می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره کاهش بدهی بانک‌ها به بانک‌ مرکزی گفت: یکی از سازوکارهایی که بانک مرکزی دارد، تقویت بازار بین بانکی است؛ بازاری که کمک می‌کند بانک‌ها نیازهای نقدینگی خودشان را بتوانند در آن
تامین کنند.
وی تصریح کرد: در واقع بانک‌ها می‌توانند در این بازار با استفاده از اوراق دولتی که در اختیار می‌گیرند، این اوراق را مورد معامله قراردهند و به نهادهای دیگر بفروشند و از طریق آن تامین مالی
انجام دهند.
صالح آبادی ادامه داد: همچنین ساماندهی بانک‌ها و اصلاح نظام بانکی یکی از محورهای‌ جدی است که در بانک مرکزی شروع شده و برای هر یک از بانک‌ها در چارچوب کنترل ترازنامه‌ای که اتفاق می‌افتد برنامه مشخصی وجود دارد تا برای رفع ناترازی و مدیریت ترازنامه خود چه اقداماتی باید انجام دهد که توسط حوزه نظارت بانک‌ مرکزی پیگیری
و دنبال ‌می‌شود.
رئیس کل بانک‌مرکزی تاکید کرد: مجموعه اقداماتی که در حال انجام است در راستای انضباط بخشی و ساماندهی ناترازی بانک‌هاست که امیدواریم بتواند تداوم داشته باشد و باعث شود آرامش را در نظام پولی و نهایتا کنترل متغیرهای کلان اقتصادی داشته باشیم.
وی همچنین از برنامه بانک مرکزی برای مذاکرات با کشورهای مختلف در راستای برقراری تفاهمات پولی خبر داد و گفت: نماد روبل_ریال اخیرا رونمایی شد و در یک هفته که از معاملات این ابزار می‌گذرد، به طور میانگین دو میلیون روبل در روز معامله داشتیم که در روزهای آتی افزایش می‌یابد.

 

 

آغاز همکاری بانک شهر با گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای توسعه صنایع پایین دستی

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه دوجانبه میان بانک شهر و گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس جهت تامین منابع مالی مورد نیاز بابت پیشبرد طرح‌های در دست احداث و پروژه‌های پایین دستی این گروه، با حضور دکتر سید محمد مهدی احمدی و دکتر علی عسکری و مدیران ارشد دو مجموعه برگزار شد.دکتر سید محمد مهدی احمدی مدیر عامل بانک شهر در این مراسم با قدردانی از حسن ظن مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گفت: این بانک در بحث فاینانس پروژه‌های شهری و همچنین توسعه زیرساخت‌های مدیریت شهری در اقصی نقاط کشور نقش مهمی داشته و از سوی دیگر با شبکه ارزی قوی توانسته وجوه حاصل از فروش نفت و پتروشیمی را به راحتی جذب کند و در سامانه نیما عرضه کند.
دکتر احمدی با اشاره به نقش ۴۹ درصدی بانک شهر در مدیریت عملیات ارزی کشور، اعلام آمادگی کرد که ظرفیت‌های این شبکه را در اختیار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس قرار دهد.
وی با بیان اینکه تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا بتوانیم تامین مالی و ارایه خدمات مالی به هلدینگ خلیج فارس را به نحو احسن انجام دهیم، اظهار داشت: ما علاوه بر ارائه خدمات بانکداری کلاسیک، هدفمان این است که در تامین مالی نوین در کنار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس باشیم و ابزارهای نوین بانکداری ما از جمله اوراق گام و ظرفیت ۱۶ هزار میلیارد تومانی باقی‌مانده این اوراق و برات الکترونیک‌ برای مدیریت منابع گروه در تعامل با EPC ها در اختیار این گروه بزرگ پتروشیمی قرار بگیرد.مدیرعامل بانک شهر تاکید کرد: همچنین می توانیم در ایفای نقش رکن ضامن در انتشار اوراق، رفاهیات پرسنل گروه به ویژه در حوزه مسکن، تامین اعتبارات ارزی برای شرکت‌های گروه و همچنین عاملیت یوزانس و جذب منابع از برخی بانک‌های خارجی که مذاکرات اولیه آن نیز انجام شده، نقش‌آفرینی کنیم.
دکتر احمدی گفت: برای توسعه همکاری بیشتر با گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آماده تامین مالی و سرمایه‌گذاری یک‌میلیارد دلاری در پروژه‌های این گروه از طریق سرمایه‌گذاری، مشارکت حقوقی، تسهیلات ارزی، اوراق گام و رکن ضامن در بازار سرمایه هستیم.در ادامه این مراسم علی عسکری مدیر عامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مدیرعامل بانک شهر را نمونه موفقی از مدیر جوان کارآمد در سیستم بانکی کشور معرفی کرد و گفت: ایجاد ابزارهای جدید مالی در نظام بانکی و نقش موثر این بانک در مدیریت عملیات ارزی کشور در دوران تحریم، گواه این ادعاست.مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تصریح کرد: ما می‌خواهیم با بانک شهر همکاری کنیم و این سیاست قطعی ماست.علی عسکری در ادامه به تشریح ظرفیت‌های موجود در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای نقش‌آفرینی بانک شهر در جایگاه تامین مالی و سرمایه‌گذاری از جمله پروژه‌های بالادست در توسعه میادین نفتی و گازی و ۲۰ پروژه در دست انجام گروه از جمله دو مگاپروژه الماس و هرمز پرداخت.وی افزود: علاوه بر این پروژه‌ها، توسعه صنایع پایین دستی استراتژی ما در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و به صورت جدی معتقدیم توسعه صنایع پایین دستی نقش مهمی در توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دارد‌ و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا و ایجاد شغل قابل توجه، زودبازده هستند.

 

 

اعطای ۴۲ هزار فقره وام ازدواج، فرزندآوری و خوداشتغالی توسط بانک سپه

۴۲ هزار فقره تسهیلات تکلیفی توسط بانک در حوزه‌های فرزندآوری ، ازدواج، وام بدون ضامن و قرض‌الحسنه خوداشتغالی کمیته امداد امام(ره) و قرض‌الحسنه خوداشتغالی بهزیستی پرداخت شد.۴۲ هزار فقره تسهیلات تکلیفی در تیرماه سال جاری توسط بانک سپه در حوزه‌های ازدواج ، فرزندآوری، وام بدون ضامن و قرض‌الحسنه خوداشتغالی کمیته امداد امام(ره) و قرض‌الحسنه خوداشتغالی بهزیستی پرداخت شد.
این بانک، در راستای همراهی با سیاست‌های دولت محترم و اجرای تکالیف ابلاغی از سوی بانک مرکزی، درتیرماه سال جاری نسبت به پرداخت ۱۰ هزار و سیصد و پنجاه و نه فقره تسهیلات فرزندآوری به مبلغ بیش از ۴ هزار میلیارد ریال اقدام و مدیرعامل بانک سپه نیز به تمامی شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ کرده که نسبت به تسریع در تکمیل پرونده و پرداخت تسهیلات فرزندآوری به مشمولان این طرح اقدام کنند.
بانک سپه برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدکنندگان واقعی نیز با پرداخت مبلغ ۸ هزار و هفتاد و سه میلیارد ریال تسهیلات برای نزدیک به ۲۱ هزار و ۷۱۴ فقره پرونده، تسهیلات بدون ضامن به شرکت‌ها و اشخاص صاحب کسب‌وکار در تیرماه سال جاری پرداخت کرد تا گامی ارزشمند در تحقق رشد اقتصادی کشور برداشته باشد.
این بانک از ابتدای سال جاری نیز با پرداخت ۱۱ هزار و ششصد و نود و دو میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج با کارمزد ۴ درصد به هشت هزار و پانصد زوج جوان تازه ازدواج‌کرده، همچنان در زمینه پرداخت تسهیلات براساس سهمیه، نرخ مصوب و دریافت وثیقه طبق ضوابط و مقررات اعلام‌شده در بودجه سنواتی، در زمره بانک‌های برتر کشور قرار دارد.اختصاص یک هزارو ۲۰۴ میلیارد ریال به یک هزار و ۴۲۰ فقره پرونده تسهیلاتی قرض‌الحسنه خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و نیز اختصاص ۱۶۵ میلیارد ریال به یکصد و هشتاد و پنج فقره پرونده تسهیلاتی قرض‌الحسنه خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی از جمله اقدامات حمایتی از واحدهای تولیدی و رفع نیازهای تسهیلاتی خرد مشتریان بانک سپه بوده است.

 

 

 

سامانه توثیق الكترونیك هوشمند آغازگر یك حركت بزرگ در اقتصاد ایران
سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم آغاز به کار فاز نخست سامانه توثیق الکترونیک هوشمند«ستاره»، با بیان اینکه امروز برای ما نقطه شروع و آغاز یک حرکت بزرگ و پر برکت در اقتصاد ایران است، تاکید کرد: سامانه «ستاره» که امیدواریم با استمرار آن در سال های آینده بیش از امروز ثمرات آن نصیب مردم ایران شود، یک نوآوری نهادی بین نهاد بازار پول، شبکه بانکی کشور و نهاد بازار سرمایه و نظام قضایی محسوب می شود.
وی ادامه داد: آنچه در این نوآوری مورد استفاده قرار می‌گیرد ظرفیت هایی است که در اقتصاد ایران وجود داشته، اما یا به رسمیت شناخته نمی‌شده و یا به روش‌های سنتی کاغذی با پیگیری حضوری و تشریفات بسیار سخت، استفاده می‌شده است.
وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد که از بستر سامانه ستاره مردم بتوانند از دارایی‌های خود به عنوان وثیقه استفاده کنند.
خاندوزی گفت: با راه‌اندازی این سامانه و در فاز اول، جمعیت حدود۵۰ میلیون نفری سهامداران کشور می‌توانند در تعامل با نظام بانکی به صورت برخط، بدون تشریفات حضوری و مسیرهای پر پیچ و خم اداری وکاغذ بازی‌های رایج در شبکه اداری کشور از دارایی های خود برای وثیقه‌گذاری استفاده کنند.وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد که راه اندازی این سامانه و امکان توثیق هوشمند دارایی پشتوانه ای برای بسیاری به ویژه طبقات ضعیف کشور که نمی‌توانند وثیقه های ارزنده دیگری را تهیه کنند باشد که گاهی برای تسهیلات ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دچار مشکل وثیقه هستند.خاندوزی تاکید کرد: این سامانه کمک می‌کند تا حاضران بازار سرمایه از این دارایی ها به عنوان وثیقه استفاده کنند و ما در وزارت اقتصاد و دارایی به شکل ویژه ای از ادامه، توسعه و پیشرفت این سامانه حمایت خواهیم کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور ادامه داد: درست است که امروز تنها بانک ملی کشور و دو بانک قرض الحسنه کشور به طور بر خط و کامل به این سامانه متصل هستند و این خدمت را می‌توانند به مردم ارائه دهند اما امیدواریم در ماه‌های آینده تمام شبکه بانکی کشور با دامنه وسیع تری بتوانند این نقش را ایفا کنند.

حضور بانک تجارت در «فیناپ» هفدهم
بانک تجارت به عنوان حامی برگزاری هفدهمین رویداد فیناپ با موضوع BNPL (اکنون بخر، بعدا پرداخت کن) حضوری فعال در این رویداد فناورانه خواهد داشت.هفدهمین رویداد فیناپ عصر پنجشنبه ششم مردادماه با موضوع تکنولوژی مالی) BNPL اکنون بخر، بعدا پرداخت کن) با مشارکت و حمایت بانک تجارت در مجموعه”سلام” واقع در بزرگراه ارتش تهران برگزار می‌شود.“بی ان پی ال” در واقع یک روش جدید دسترسی به اعتبار ارزان قیمت برای مصرف کننده است که مکانیسم بسیار ساده ای دارد. این روش به نوعی تامین اعتبار در ازای کسری های پیش بینی نشده ماهانه است که به تنظیم درآمد و مخارج در طی ماه کمک می کند و مشتریان براساس اعتبار تخصیص داده شده می توانند از شبکه وسیع شرکای تجاری نیازهای خود را تامین و وجه آن بعدا پرداخت کنند.در این رویداد”داودیان” معاون مدیرعامل در امور مشتریان بانکداری شخصی بانک تجارت در پنل تخصصی رویداد که با عنوان (بررسی چالش ها و دغدغه های کسب و کارها و رگولاتور در حوزه BNPL )برگزار می شود، حضور خواهد داشت. “فرجود” مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک تجارت نیز در این همایش در خصوص BNPL” و بانکداری آینده”سخنرانی می کند.سخنرانی مدیران ارشد بانکی و بنیانگذاران فین تک‌ها و استارت‌آپ‌های موفق کشور با موضوع کسب‌وکار فین‌تک‌ها و اکوسیستم استارت آپی، برگزاری پنل‌های گفت‌وگو و کافه فیناپ از بخش‌های متنوع این رویداد است.علاقه‌مندان می‌توانند این رویداد را با انتخاب لینک aparat.com/finupevent/live از ساعت ۱۲ تا ۲۰ روز پنجشنبه ششم مردادماه به صورت رایگان و زنده مشاهده کنند. پنل تخصصی” بررسی چالش ها و دغدغه های کسب و کارها و رگولاتور در حوزه BNPL “با حضور داودیان معاون مدیرعامل در امور مشتریان بانکداری شخصی بانک تجارت از ساعت ۱۶:۰۵ و سخنرانی فرجود مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک تجارت در این رویداد از ساعت ۱۴:۴۰ به صورت زنده قابل مشاهده است.

با تعامل با مشتریان نسبت به وصول مطالبات اقدام نمایید
فرهنگ وصول مطالبات در بین همکاران باید جاری باشد و پیگیری مستمر و مداوم اقساط از ابتدای شروع اقساط از طریق شعب انجام گیرد.قائم مقام موسسه اعتباری در همایش مسئولان حقوقی موسسه اعتباری ملل، که با حضور آقایان اکبری معاونت اعتبارات، صادقی نیا مشاور مدیرعامل در امور حقوقی، دکتر سجادی رئیس اداره حقوقی و جمعی ازکارکنان اداره حقوقی ،مناطق و حوزه ها درمشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت وصول مطالبات گفت: با وصول مطالبات سرمایه های راکد موسسه به چرخه تسهیلات اعاده و موجب سودآوری موسسه خواهد شد.مروجی با تاکید بر استفاده از تجربه و خط مشی متخصصان در جهت وصول مطالبات گفت:کمیته ها و کمیسیون های وصول مطالبات در حوزه ها و مناطق نقش فعال‌تری در این امر داشته باشند و پرونده‌های مطالباتی را کمتر به اداره حقوقی ارسال نمایند.وی با اشاره براین نکته که در بخش پیگیری و وصول مطالبات بحث دعاوی و حقوقی می بایست آخرین مرحله باشد افزود: همکاران در تعامل با بدهکاران و پرونده های مطالباتی نهایت سعی خود را بر مذاکره و گفتگو بر اساس دستورالعمل ها متمرکز سازند و بحث دعاوی را به مراحل نهایی موکول کنند.وی در خصوص راهکارهای وصول مطالبات اظهار داشت : فرهنگ وصول مطالبات در بین همکاران باید جاری باشد و پیگیری مستمر و مداوم اقساط از ابتدای شروع اقساط از طریق شعب انجام گیرد.قائم مقام موسسه در خاتمه ضمن تشکر از فعالیتهای همکاران حقوقی ابراز امیدواری کرد با همدلی و همراهی همکاران به شرایط مطلوب و ایده آل مد نظر موسسه دست یابیم.