برق مزارع ماینر گلستان تا شهریور قطع است
برق مزارع ماینر گلستان تا شهریور قطع است

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: سه مزرعه ماینر مجوزدار در گلستان فعال بوده که هم اکنون خاموش هستند. علی اکبر نصیری اظهارکرد: از نیمه سال گذشته تاکنون هزار و ۴۰۰ دستگاه ماینر در استان کشف شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزود: در سال جاری تاکنون ۶ مانور مبارزه با […]

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: سه مزرعه ماینر مجوزدار در گلستان فعال بوده که هم اکنون خاموش هستند.
علی اکبر نصیری اظهارکرد: از نیمه سال گذشته تاکنون هزار و ۴۰۰ دستگاه ماینر در استان کشف شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزود: در سال جاری تاکنون ۶ مانور مبارزه با جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز و ماینرها برگزار شده است.
وی بیان کرد: سه مزرعه ماینر مجوزدار در گلستان داریم که در شهرستان های علی آبادکتول، بندرگز و مینودشت با میزان ۲۶۰ مگاوات برق مصرفی هستند و این مزارع تا شهریورماه خاموش هستند.
نصیری اضافه کرد: برق تولیدی کشور ۶۶ هزار مگاوات بوده که با توجه به در مدار قرارنگرفتن نیروگاه های برق آبی به دلیل خشکسالی دچار مشکل شده ایم و در برهه ای مجبور به خاموشی هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: با همکاری صنایع، بخش کشاورزی و ادارات خاموشی‌ها کمتر شده ولی باید به سمت صرفه جویی پیش برویم زیرا صنایع از این امر آسیب می بینند.
وی ادامه داد: هر استان باید ۱۰ درصد در میزان مصرف خود صرفه جویی کند که در گلستان با توجه به هزار و ۵۰۰ مگاوات نیاز مصرفی، باید حدود ۲۰۰ مگاوات صرفه جویی انجام شود.
نصیری افزود: باید لوازم پرمصرف در اوج بار یعنی ساعت ۱۲ الی ۱۸ و ۲۱ الی ۲۳ از مدار خارج شده و با توجه به گرمای هوا در هفته جاری با مدیریت مصرف می توان از خاموشی جلوگیری کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری گرگان:
عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه در منطقه یک شهرداری گرگان پایان یافت

معاون خدمات شهری شهرداری گرگان از اتمام عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه در سطح منطقه یک خبر داد.
احمد سالاری با اعلام این خبر گفت: لایروبی و پاکسازی رودخانه زیارت حدفاصل پل سیدمسعود و پل جانبازان که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به پایان رسید.
سالاری افزود: طرح پاکسازی و لایروبی رودخانه‌ها در راستای طرح ارتقاء بهداشت و سلامت شهری، جلوگیری از رسوب گذاری و آماده سازی مسیر عبور رودخانه از شهر گرگان و به منظور انتقال سیلاب‌های احتمالی در مجموع ۵ کیلومتر به میزان ۶۰۰ ساعت از سطح رودخانه پاکسازی و لایروبی شد.
وی ادامه داد: متاسفانه بعضی از شهروندان زباله‌های خود را بدون توجه به مسائل بهداشتی و و زیباسازی شهری به داخل حریم رودخانه می‌ ریزند که باعث آلودگی زیست محیطی و نازیبایی بصری در سطح رودخانه می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری گرگان در پایان از عموم شهروندان که در حاشیه رودخانه‌های سطح شهر سکونت دارند درخواست کرد از ریختن زباله و ضایعات در حریم خانه خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل:
میانگین سنی بیماران کرونایی در بابل ۱۰ سال کمتر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه میانگین سنی مبتلایان به کرونا در موج پنجم نسبت به موج اول ۱۰ سال کمتر شده است، گفت: ابتلا در گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال افزایش یافته است.
سید فرزاد جلالی با اظهار اینکه تاکنون ۲.۸ درصد از جمعیت بابل به علت کرونا بستری شدند، افزود: از کل موارد مشکوک بستری در پنح موج اپیدمی در شهرستان بابل؛ ۵۰.۶ درصد مرد و ۴۹.۴ درصد زن بودند و میانگین سنی کل موارد، ۵۳ سال بود.
وی افزود: میانگین سنی در موج پنجم نسبت به موج اول ۱۰ سال کمتر شده است، به طوری که در موج اول به طور متوسط میانگین سنی بستری شدگان ۵۶ سال بوده که در موج پنجم به ۴۶ سال رسید و در موج پنجم نسبت به موج اول روند درصد ابتلاء در گروه سنی بالای ۴۰ سال کاهش یافته به طوری که این مورد در گروه سنی بالای ۸۰ سال به نصف رسیده است.
وی ادامه داد: در این موج به همان نسبت ابتلاء در گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال افزایش یافت و در ۱۷ ماه گذشته از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲.۸ درصد از جمعیت شهرستان بابل به عنوان مشکوک به کووید در یکی از بیمارستان‌های شهرستان بابل بستری شدند که کمترین آن با نیم درصد جمعیت مربوط به گروه سنی ۱۰ تا ۱۹ سال و بیشترین با ۱۵ درصد گروه سنی مربوط به افراد بالای ۸۰ سال بود.
جلالی یادآور شد: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اماکن عمومی ۶۴ و میزان استفاده از ماسک در شهرستان بابل ۴۵ درصد است که به طور متوسط ۲۰ درصد کاهش را نسبت به ماه‌های قبل در شهرستان نشان می‌دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون در بابل تعداد هزار و ۱۹۸ کودک زیر ۱۰ سال به عنوان بیماران مشکوک و قطعی به کرونا بستری شدند و ۳۲ درصد از میزان بستری در بابل مربوط به افراد بین ۶۰ تا ۷۹ سال و ۳۰ درصد هم بین ۴۰ تا ۵۹ سال هستند.
وی گفت: ۱۱.۷ درصد هم از کل بستری شدگان را گروه سنی ۸۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند تا کنون حدود ۹۰ هزار تست کرونا ( اعم از PCR و رپید تست) از جمعیت شهرستان گرفته شد.