برنامه ایرانخودرو برای تولید انبوه در دهه فجر
برنامه ایرانخودرو برای تولید انبوه در دهه فجر

  مدیرعامل ایران‌خودرو در بازدید سرزده از شرکت خدمات مهندسی ایران‌خودرو (ایسیکو)، بر بهره‌مندی این شرکت از فناوری‌های جدید، سیستم‌های نرم‌افزاری نوین، الگوبرداری از شرکت‌های مشابه موفق و همچنین استفاده از مدیران توانمند در زمینه انجام کامل لجستیک گروه صنعتی ایران‌خودرو به بازار خارج از گروه تاکید کرد.   فرشاد مقیمی ضمن انتقاد از گسستگی […]

 

مدیرعامل ایران‌خودرو در بازدید سرزده از شرکت خدمات مهندسی ایران‌خودرو (ایسیکو)، بر بهره‌مندی این شرکت از فناوری‌های جدید، سیستم‌های نرم‌افزاری نوین، الگوبرداری از شرکت‌های مشابه موفق و همچنین استفاده از مدیران توانمند در زمینه انجام کامل لجستیک گروه صنعتی ایران‌خودرو به بازار خارج از گروه تاکید کرد.

 

فرشاد مقیمی ضمن انتقاد از گسستگی فعالیت‌های لجستیک در ایران‌خودرو و موازی کاری گفت: یکپارچگی این فعالیت‌ها و سامان‌دهی با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت در ایسیکو ضروری است. درحال‌حاضر بخشی از فعالیت‌ها علاوه بر ایسیکو، توسط ساپکو و سایر شرکت‌های گروه و خارج از گروه انجام می‌شود و بخشی دیگر در اختیار معاونت سیستم جامع تولید و خرید است که باید تعیین و تکلیف شوند.

 

وی ضمن تاکید بر مبارزه با فساد در سیستم و شناسایی فرآیندها و گلوگاه‌های فساد، دستور بررسی و ارائه گزارش و برنامه‌ای تجمیع امور لجستیک گروه صنعتی ایران‌خودرو را صادر کرد.

 

مقیمی در ادامه، ایسیکو را مکلف به کاهش هزینه لجستیک کرد و گفت: سهم ریالی لجستیک در نرخ تمام شده خودرو مشخص و مطابق برنامه و استانداردهای جهانی کاهش یابد.

 

او تاکید کرد: با توجه به بهره‌وری و اهمیت کاهش هزینه در بخش خدمات فنی و انرژی، برنامه‌ای برای مدیریت مجدد این بخش توسط ایسیکو ارائه شود. همچنین انجام فرآیند مناقصه و مزایده با محور شفافیت مالی ارائه شود.

 

مقیمی تاکید کرد: برای ایجاد چابکی در گروه، ایران‌خودرو باید در فعالیت اصلی خود یعنی تولید متمرکز شود و امور غیرتولیدی توسط ایسیکو مدیریت شود.

مدیرعامل ایران‌خودرو با تاکید بر تکریم منابع انسانی و اهمیت مسائل رفاهی کارکنان گفت: کیفیت غذا و سرویس‌های رفت و آمد کارکنان باید سامان‌دهی شود. در این مقوله هر اقدامی که لازم و ضروری است در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیرگذاری فعالیت ایسیکو در پیشبرد اهداف ایران‌خودرو گفت: هم‌زمان با روزهای گرامی‌داشت پیروزی انقلاب، تولید تجاری روزانه ایران‌خودرو نیز به ۲ هزار دستگاه برسد و این موفقیت با دهه مبارک فجر جشن خواهیم گرفت.