بصیرت مردم یک‌سال از شما جلوتر است
بصیرت مردم یک‌سال از شما جلوتر است

در جلسه علنی مجلس، زبان به انتقاد از دولت آقای رئیسی گشوده‌اید و آن را مورد عتاب و خطاب قرار داده‌اید. گفته‌اید این دولت مثل تردمیل است که کار می‌کند اما جلو نمی رود. خطااب به رییس‌جمهور گفته اید، یک چهارم فرصت خدمت شما گذشت آیا یک چهارم اهدافی که باید طی کنید وصول شده […]

در جلسه علنی مجلس، زبان به انتقاد از دولت آقای رئیسی گشوده‌اید و آن را مورد عتاب و خطاب قرار داده‌اید. گفته‌اید این دولت مثل تردمیل است که کار می‌کند اما جلو نمی رود.

خطااب به رییس‌جمهور گفته اید، یک چهارم فرصت خدمت شما گذشت آیا یک چهارم اهدافی که باید طی کنید وصول شده است و به آن رسیده‌اید؟
گفته‌اید: کیست که نداند فساد سیستمی بانکی و قاچاق کمر اقتصاد کشور را شکسته است؛ کدام قرارگاه شما برای رفع این مشکلات فعال هستند؟
گفته‌اید: امروز کدام برنامه و طرح مشترک بین مجلس و دولت به‌عنوان میثاق مشترک وجود دارد که ما بر اساس آن مطالبه‌گری و مشکلات مردم را پیگیری کنیم؟
آقای ذوالنور! از قدیم گفته‌اند خودکرده را تدبیر نیست. آن روز که باتفاق دویست نماینده به رییس‌جمهور کنونی نامه نوشتید و از او خواستید وارد انتخابات شود، باید فکر امروز را می‌کردید. آن روز جیک جیک مستان‌تان بود و یاد زمستان‌تان نبود.
آقای ذوالنور! یک‌سال طول کشیده تا به نتیجه‌ای برسید که امروز رسیده‌اید. میلیون‌ها ایرانی همین حرف‌ها را و البته حرف‌های بیشتری که شجاعت گفتنش را ندارید، می‌دانستند. اما بصیرت شما عیب کرده بود در حالی که مردم بصیرت‌شان از شما بیشتر و حداقل یک‌سال جلوتر بود.
آقای ذوالنور! این هنوز از نتایج سحر است. تا رسیدن به شب، راه درازی در پیش است. اگر بصیرت‌تان مثل یک‌سال گذشته ریپ نزند، خیلی چیزهای دیگر را که منتقدان دلسوز و علاقمندان این ملک و ملت بیان می‌کردند، خواهید فهمید هرچند که خیلی دیر خواهد شد.
راستی می‌خواستم بگویم، شما و خیلی‌های دیگر از بانیان ‌وضع‌ موجود (نتیجه عملکرد یک‌سال اخیر) هستید، هرچند قبلاً هم مقصر خیلی از چیزها بوده‌اید.
آقای ذوالنور! خدای ناکرده فکر نکنید مخاطبان شما نمی‌فهمند که یکی از دلایل مخالف‌خوانی‌های‌تان، نزدیک شدن انتخابات مجلس است و برای این‌که باز هم برای نماینده شدن از مردم رای بگیرید، ژست اپوزیسیون گرفته‌اید.
ایام نمایندگی مستدام !

 

 

اسلامی در واکنش به تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ؛
اراده ما در تامین منافع ملت مستحکم است

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ، گفت: اراده ما، اراده مستحکمی است و برای لغو تحریم‌ها از هیچ گونه اقدامی که در راستای منافع ملت ایران است کوتاه نخواهیم آمد.
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تحریم‌های آمریکا، گفت: موضع آمریکا در سیاست فشار حداکثری شکست خورده و امیدی به اینکه از این سیاست نتیجه‌ای حاصل‌شان شود، ندارند اما رفتار دوگانه یا چندگانه آنها را شاهد هستیم.
وی افزود: اتهامات واهی را ۲۰ سال است که به کشور نسبت می‌دهند و با مواردی که رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب ادعا می‌کنند، فشارها را بر ملت و جمهوری اسلامی تشدید می‌کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه اگر در مذاکرات به معنای واقعی کلمه حُسن نیت داشتند، این همه سال که مذاکره کردند، برجام مولود برون رفت از این وضعیت بوده است، تصریح کرد: ما مذاکره‌ای صورت دادیم که این اتهامات کنار گذاشته شود و اعتمادسازی شود و ایران از همین جهت محدودیت و نظارت تشدید شده را پذیرفته است.
اسلامی تاکید کرد: ایران همواره تاکید کرده و مجدد نیز تاکید می‌کند که تمام فعالیت‌های هسته‌ای آن مطابق با پادمان و NPT است.
وی گفت: از این رو در اجرای قانون لغو تحریم‌ها و در پاسخ به این تحریم‌ها، گاز دهی به سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کردیم.
رئیس سازمان انرژی اتمیتاکید کرد: با این اقدام به آنها نشان می‌دهیم اراده ما، اراده مستحکمی است و برای لغو تحریم‌ها از هیچ گونه اقدامی که در راستای منافع ملت ایران است کوتاه نخواهیم آمد.
اسلامی درپاسخ به سوالی درباره درباره اظهارات اخیر «گروسی»، گفت: انتظار داریم او مطابق ضوابط آژانس اظهار نظر کند و اظهاراتش در چارچوب قوانین و مقررات باشد و از رفتار سیاسی که متأثر از فشار صهیونیستی است دست بردارد.
وی اضافه کرد: برای او متأسفم زیرا آژانس در تمام فرایندهای ما طبق پادمان حضور و نظارت دارد و عملیات اجرایی ما در حوزه سازمان انرژی اتمی در بخش‌های گوناگونی که به مواد هسته‌ای مرتبط می‌شود تحت نظارت آژانس بوده، هست و خواهد بود.
رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون اظهارت «جان کربی» درباره اینکه آمریکا برنامه‌ای برای حذف سپاه از فهرست تحریم‌ها ندارد، گفت: این موضوع اصلی در مذاکرات نیست. FTO موضوع اصلی نبوده و سخنگو مرتب این امر را اعلام کرده است.
اسلامی با بیان اینکه دوربین‌هایی که ما جمع کردیم، دوربین‌های برجامی یا فراپادمانی بوده است، گفت: اینها با توافق جمهوری اسلامی ایران برای برجام نصب شده است در جهت اینکه محدودیت فعالیت، ظرفیت فعالیت و سرعت فعالیت هسته‌ای ما را اندازه‌گیری کنند.وی تاکید کرد: وقتی طرف مقابل در برجام حضور ندارد و به تعهدات خود عمل نمی‌کند، دلیلی ندارد ما یک‌طرفه به یک تعهد شبه منسوخ ادامه دهیم. تا زمانی که به تعهدات خود برگردند و موارد کذب اتهامی را کنار نگذارند، دوربینی نصب نخواهد شد.

 

 

بهادری جهرمی خبر داد؛
اعطای سهام یک تا ۵/۱ میلیونی برای متولدین سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

سخنگوی دولت از اختصاص سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدان سال ۱۴۰۰ و معادل یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد سال ۱۴۰۱ در راستای سیاست دولت از خانواده‌ها برای فرزندآوری خبر داد.
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه هیئت دولت به منظور حمایت مؤثر از مسئله حل مشکلات زائران محترم امکان مقدس کشور، کارگروه ملی زیارت با ارتقای جایگاهش به شورای ملی زیارت تبدیل شد و هیئت دولت مصوب کرد که این شورا به ریاست شخص رئیس جمهوری و عضویت برخی از اعضای مرتبط دولت از جمله وزرای ارشاد، میراث، کشور، کار و عضویت تولیت آستان‌های مقدس رضوی، حضرت معصومه (س)، شاهچراغ و عبدالعظیم حسنی (ع)، استانداران استان‌هایی که میزبان اصلی زائران هستند
تشکیل شود.
وی افزود: دبیر شورا هم استان خراسان رضوی انتخاب شد تا دبیرخانه در این استان که اصلی‌ترین استان زیارتی است، باشد.
سخنگوی دولت گفت: هیئت دولت مصوب کرد که با تخصیص منابعی به صندوق بیمه حوادث طبیعی عملاً این صندوق را از امسال احیا کند تا امکان پرداخت خسارات و غرامت ناشی از حوادث طبیعی با محوریت صنعت بیمه فراهم شود. برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال، معادل ۲ و نیم هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد به این صندوق که بتواند جبران خسارات را به صورت بیمه شده در سال جاری حمایت کند.
بهادری جهرمی افزود: صدور مجوز امضای موقت منشور مجمع همکاری سازمان‌های مالیاتی کشورهای عضو اکو که به منظور یکپارچگی کشورهای عضو اکو است، داده شد تا وزیر اقتصاد بتواند مراحل عضویت در مجمع و امضای منشور را طی کند.
وی اعلام کرد: همچنین به منظور حمایت از تأمین امنیت غذایی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی و کمک به سرمایه‌گذاری و تقویت حوزه کشاورزی و حمایت از بخش خصوصی و فعالیت تعاونی‌ها در این حوزه، مشوق‌هایی تصویب شد که در قالب یارانه و سود و کارمزد تسهیلات بانکی به این حوزه‌ها تخصیص یابد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از اقدامات دیگر امروز هیئت دولت، تصویب آئین‌نامه اجرایی ایجاد نظام یکپارچه مدیریتی در بخش عمومی بود که تصویب شد، افزود: این امر گام بزرگی در راستای تحقق دولت الکترونیک و یکپارچه‌سازی داده‌های مالی در حوزه‌های عمومی
می‌تواند باشد.
بهادری جهرمی اعلام کرد: یک حمایتی که دولت از خانواده‌ها برای فرزندآوری دارد، تصویب آئین‌نامه‌ای بود که مقرر می‌کند سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدان سال ۱۴۰۰ و معادل یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد سال ۱۴۰۱، سهام از سبد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به نوزادان متولد این دو سال واگذار شود. دولت مقرر کرد که متناسب با تورم سالانه در سال‌های آتی این واگذاری سهام استمرار یابد.

 

 

 

در بیانیه‎‌ای مطرح شد؛
تقدیر مجلس از سربازان گمنام امام زمان(عج) در پی کشف توطئه دشمنان

عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان در تقدیر از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در پی کشف و خنثی‌سازی توطئه دشمنان انقلاب اسلامی را قرائت کرد.
احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۰۲ نفر از نمایندگان در تقدیر و تشکر از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در پی کشف و خنثی سازی توطئه دشمنان کوردل انقلاب اسلامی را قرائت کرد.
متن بیانیه بدین شرح است:
بسمه تعالی
ضمن عرض تسلیت و تعزیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب باوفای ایشان
بار دیگر چشمان تیزبین سربازان گمنام امام زمان (عج) در آستانه ماه محرم الحرام و با تأسی از حماسه نهضت حسینی، توطئه دشمنان کوردل ایران اسلامی را کشف و قبل از هرگونه اقدام خصمانه و خرابکارانه علیه ملت شریف ایران با عنایت ویژه الهی نقش بر آب کرد.
دشمنان این سرزمین باید بدانند خدعه و نیرنگی که در سر می‌پرورانند و خیال آن را دارند، با مجاهدت‌های خاموش و انقلابی مجاهدان عرصه گمنامی روبرو خواهند شد.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اخیر سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و به ویژه در پیشگیری اقدامات عملیاتی و دستگیری جاسوسان سرویس موساد از تمامی مجاهدان عرصه ایثار و شهادت می‌خواهیم به شیطنت‌های استکبار پاسخ کوبنده و درخور بدهند و به ایادی استکبار خصوصاً رژیم کودک کش صهیونیستی و دست نشاندگان آن در گروهک تجزیه طلب کومله هشدار می‌دهیم که اقدامات مغرضانه آنان بدون پاسخ نخواهد ماند و بنا به وعده الهی نصرت از آنِ مؤمنان و خسران و عذاب در انتظار منافقان خواهد بود و به تعبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی این رژیم غاصب به فضل الهی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

 

 

آیت الله جنتی در جلسه شورای نگهبان؛
قدر نعمت حرکت در مسیر اهل بیت (ع) را بدانیم
دبیر شورای نگهبان گفت: خداوند پدران ما را رحمت کند که این میراث (بودن در مسیر اهل بیت (ع)) را برای ما گذاشتند، امیدواریم که قدر این نعمت را بدانیم و راه را به درستی بپیماییم.
آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا با تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان گفت: غم امام حسین (ع) هرگز کهنه نمی‌شود؛ خداوند دست ما را در دنیا و آخرت از دامن اهل بیت کوتاه نفرماید و توفیق دهد تا در دنیا راه‌شان
را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: طبق روایت هرکس اهل بیت را دوست داشته باشد خداوند را دوست دارد و هر کس ایشان را دشمن بداند دشمن خدا است.
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه افتخار ما ایرانی‌ها این است که محب و دوستدار اهل بیت علیه السلام هستیم و دل‌مان مملو از محبت آل پیغمبر (ص) است، تصریح کرد: امیدواریم در دنیا و آخرت اهل بیت دست ما را بگیرند و عاقبت‌مان ختم به شهادت شود.
آیت‌الله جنتی، ایران را مملکت علوی، فاطمی، حسنی، حسینی و مهدوی برشمرد و اظهار داشت: خداوند پدران ما را رحمت کند که این میراث (بودن در مسیر اهل بیت
علیه السلام) را برای ما گذاشتند، امیدواریم که قدر این نعمت را بدانیم و راه را به درستی بپیماییم.
وی در خاتمه با بیان اینکه باید در کنار قدردانی زبانی از اهل بیت (ع) به صورت عملی هم در این مسیر حرکت کنیم، گفت: سلام بر چشم‌هایی که در این ۲ ماه بر اباعبدالله الحسین گریه می‌کنند.

طرف غربی نمی‌تواند خواستار تعطیلی صنعت هسته‌ای ما باشد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعاً به نقطه‌ای رسیدیم که طرف مقابل به راحتی نمی‌تواند درخواست تعطیلی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای ما را داشته باشد.زهره الهیان با اشاره به دستور راه اندازی و تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ، اظهار داشت: این اقدام سازمان انرژی اتمی در راستای اجرایی شدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران است و سازمان انرژی اتمی در چارچوب این قانون عمل کرده است.
وی بیان کرد: اقدام سازمان انرژی اتمی در راه‌اندازی و تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ پیام مهمی برای دنیا خواهد داشت، از این جهت که جمهوری اسلامی ایران امروز شرایط متفاوتی دارد و به عنوان یک قدرت هسته‌ای مطرح است؛ البته ما این اقتدار هسته‌ای را همواره در مسیر صلح‌آمیز به کار می‌گیریم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته سازمان انرژی اتمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارشی درباره این اقدام ارائه شده است و فعالیت‌های ما کاملاً در مسیر صلح‌آمیز پیش می‌رود.الهیان متذکر شد: در ماده ۲ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران، تکالیفی برای سازمان انرژی اتمی در جهت تحقق ظرفیت ۱۹۰ هزار سو غنی سازی در نظر گرفته شده است که راه اندازی و تزریق گاز به ماشین‌های سانتریفیوژ در راستای تحقق و اجرایی شدن این قانون است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تأثیر این اقدام بر روند مذاکرات هسته‌ای، گفت: قطعاً به نقطه‌ای رسیدیم که طرف مقابل به راحتی نمی‌تواند درخواست تعطیلی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای ما را داشته باشد.وی اظهار داشت: امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران با ۵ سال گذشته متفاوت است، چرا که ما مسیرهایی را طی کردیم که غیرقابل بازگشت است. به بیان دقیق‌تر، شرایط امروز ما با زمانی که برجام امضا شد، کاملاً متفاوت است و قابلیت بازگشت به آن نقطه را نداریم.

سیل کاملاً قابل مدیریت است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیل کاملاً قابل مدیریت است و نباید در مدیریت آن از مسیرهای هزینه‌بر اقدام کنیم.علی سلاجقه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره پیش‌بینی هواشناسی از وقوع سیل، گفت: از لحاظ آماری قابل پیش‌بینی است، اما در حد اندک. شرایط تغییر اقلیمی وضعیتی را ایجاد کرده که پیش‌بینی سازمان هواشناسی و دستگاه‌های دیگر خیلی نمی‌تواند دقیق باشد.
وی با بیان اینکه در شرایط تغییر اقلیمی، باید منتظر این موارد باشیم، اظهار کرد: آنچه که مهم است مدیریت کردن این موارد است و اینکه آیا قابل مدیریت کردن است یا نه. بارها گفتیم که کاملاً قابل مدیریت کردن است و آنچه در زمینه مدیریت جامع حوزه آبخیز گفته‌ایم به عنوان یک نقشه راهبردی برای کشور و همه دستگاه‌ها موردنظر
قرار گیرد.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: کشور ما از لحاظ ذاتی وضعیتی دارد که اگر دوسال سیل نیامد، خشکسالی نبود و زلزله نیامد باید انگشت به دهان باشیم. این ذات سرزمین ماست و باید آن را با همین مقتضیات مدیریت کنیم.
سلاجقه گفت: متأسفانه برخی اوقات دنبال کارهای هزینه‌بر می‌رویم که بیشتر به چشم بیاید، اما از کارهایی که هارمونی طبیعت را حفظ می‌کند و خیلی راحت می‌تواند جریان‌های رام نشده را آرام کند، را پی‌گیری نمی‌کنیم.