بنو ۶۰۰ میلیارد تومانی می شود
بنو ۶۰۰ میلیارد تومانی می شود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه تجارت نو ۱۰۰ درصد افزايش سرمايه از محل سود انباشته را تصويب كرد بنابراين سرمايه شركت از مبلغ ۳۰۰ ميليارد تومان به ۶۰۰ميليارد تومان افزايش يافت. نیما نوراللهی مدیرعامل بیمه تجارت نو در مجمع این شرکت در گزارشی به سهامداران، تولید حق بیمه در سال ۹۹ را بالغ بر۱۱۱۴ […]

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه تجارت نو ۱۰۰ درصد افزايش سرمايه از محل سود انباشته را تصويب كرد بنابراين سرمايه شركت از مبلغ ۳۰۰ ميليارد تومان به ۶۰۰ميليارد تومان افزايش يافت.
نیما نوراللهی مدیرعامل بیمه تجارت نو در مجمع این شرکت در گزارشی به سهامداران، تولید حق بیمه در سال ۹۹ را بالغ بر۱۱۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تولید حق بیمه با در نظر گرفتن الگوی اصلاح ساختار پورتفوی بیمه ای، بیش از ۹۰درصد رشد داشته است در حالی که متوسط رشد حق بیمه تولیدی صنعت بیمه در سال گذشته ۳۷ درصد گزارش شده است. از سوی دیگر سود خالص شرکت با رشد ۱۸۲ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل از رقم ۱۲۹میلیارد تومان به ۳۶۲ میلیارد تومان رسیده است.
نوراللهی با اشاره به پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان در سال ۹۹، اظهار داشت: میانگین نسبت خسارت صنعت بیمه در سال ۹۹ معادل ۵۲ درصد برآوردشده که این نسبت در شرکت ۴۰ درصد است و همچنین متوسط ضریب خسارت صنعت بیمه ۷۷ درصد اعلام شده و این نسبت برای شرکت ۵۶ درصد می باشد که نشان دهنده عملکرد مطلوب و مدیریت صحیح ریسک است.
مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به سهم ۱٫۳۶ درصد بیمه تجارت نو از کل بازار بیمه اظهار امیدواری کرد و افزود: سهم بازار شرکت درسال ۹۷، ۰٫۳ درصد و در سال ۹۸، یک درصد بوده و علیرغم شرایط سخت حاکم بر بازار به دلیل شیوع بیماری کرونا، سهم بازار “بنو” در حال افزایش است و این روند رو به رشد سهم بیمه تجارت نو از صنعت بیمه کشور، در سال ۱۴۰۰ بیش از پیش ادامه داشته باشد.
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو اذعان داشت : شرکت با حاشیه سود ۳۸ درصدی، از میانگین ۳۱ درصدی صنعت بیمه پیشی گرفته است که این موفقیت حاصل مدیریت و عملکرد بهینه شرکت در هر دو بخش بیمه گری و سرمایه گذاری است. همچنین نسبتهای بازدهی دارایی ROA و بازدهی حقوق مالکانه سهام ROE شرکت های بیمه ۱۱ و ۴۸ درصد است و ROA و ROE شرکت معادل ۲۳ و ۵۶ درصد بوده که بالاتر از میانگین صنعت می باشد.
نوراللهی، فولاد خوزستان، سازمان پزشکی قانونی، سازمان بورس، دانشگاه تربیت مدرس، وزارت علوم و سازمان زمین شناسی از بیمه گذاران بزرگ این شرکت برشمرد و گفت: در سال گذشته سرمایه شرکت از ۱۵۷ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه افزایش یافت و در سال جاری با حمایت سهامداران این سرمایه یه ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
او تاکید کرد: افزایش سرمایه سبب اتفاقات بسیار مثبتی در شرکت خواهد شد از جمله تقویت بنیه مالی شرکت، کسب مجوز قبولی اتکایی و علاوه بر ارتقای ظرفیت نگهداری، می تواند نسبت توانگری مالی خود رانیز ارتقا داده هر چند که بر اساس طبقه بندی بیمه مرکزی، شرکت در سطح «یک» توانگری و شرایط «مطلوب» قرار دارد، آماده پذیرش ریسک های بزرگ باشد.
مدیر عامل بیمه تجارت نو در خصوص افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت در سال جاری گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته انجام خواهد گرفت، عملکرد مطلوب بیمه تجارت نو در سال گذشته ۳۶۲ میلیارد تومان سود خالص حاصل کرد که پس از تقسیم حداقل ۱۰ درصد از آن بین سهامداران مطابق قانون تجارت، منابع لازم برای افزایش سرمایه در اختیار شرکت قرار می گیرد و سرمایه شرکت به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.
او در خصوص مطالبات شرکت متبوعش گفت: رشد مطالبات با توجه به رشد۹۰ درصدی حق بیمه تولیدی که بالاترین رشد را در صنعت بیمه داشته طبیعی است. البته بیمه تجارت نو تمام تلاش خود را خواهد که مطالبات به حداقل برساند البته با در نظر گرفتن شعار سال یعنی مانع زدایی ها و پشتیبانی ها و رعایت حال بیمه گذاران در شرایط سخت اقتصادی.
به گفته نوراللهی، حفظ سطح توانگري مالي جهت افزايش توان رقابتي شركت در بازار هاي پر رقابت بيمه، اخذ مجوز قبولي اتكايي با توجه به افزايش سرمايه و افزايش ظرفيت نگهداري،ارائه محصولات جديد بيمه اي و اجراي أصول بازيابي بيمه براي كسب سهم مناسب از بازار كم ريسك بيمه اي و با جلب ريسك هاي مديريت شده،استفاده از بستر هاي مجازي و امكانات نرم افزاري براي فروش محصولات بيمه اي از طريق تلفن همراه و ارایه خدمات از اين بستر، تركيب محصولات بيمه اي پرتقاضا، محصولات بيمه اي جديد و ناشناخته بازار به منظور توسعه فروش نوين در قالب بسته هاي بيمه اي به گروه هاي خاص،توسعه نفوذ فرهنگ بيمه و برند سازي بالأخص در سطح جامعه هدف از طريق تبلیغات،توجه و بهبود فرآيند هاي توسعه و نگهداشت منابع انساني و ارتقا جايگاه بهروري نيروي انساني از جمله موارد مورد نظر بیمه تجارت نو در سال ۱۴۰۰ است.
مدیر عامل بیمه تجارت نو در پایان ضمن قدردانی از موافقت سهامداران برای اختصاص سود این شرکت برای افزایش سرمایه گفت: صورت های مالی این شرکت در سال ۹۹ یکی از بهترین و شفاف ترین صورت مالی این شرکت و همچنین سایر شرکت های بیمه ای است به طوری که بجز یک بند حسابرسی که مبتلابه همه شرکت های بیمه ای است فاقد بند حسابرسی است و همچنین سود مطلوبی عاید شرکت شد که با بینش وسیع سهامداران این سود در اختیار افزایش سرمایه شرکت قرار گرفت که این دو موضوع را می توان مهمترین شاخصه های مجمع امسال شرکت بیمه تجارت نو دانست.
تصویب صورت های مالی سال ۹۹، تقسیم ۱۲۱ ریال سود بابت هر سهم بین سهامداران بیمه تجارت نو و تصویب بودجه به منظور ایفای تعهدات اجتماعی به اتفاق آرای حاضرین، بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه تجارت نو بود.