بهره‌برداری از مرکز فرهنگی سعدی
بهره‌برداری از مرکز فرهنگی سعدی

  وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به سفر به استان فارس از بهره‌برداری چند مراکز فرهنگی؛ از جمله مرکز فرهنگی سعدی خبر داد. علی‌اصغر مونسان در این پیام توئیتری نوشت: فارس از محورهای اصلی گردشگری کشور، به‌ویژه در حوزه فرهنگی و ادبی است. […]

 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به سفر به استان فارس از بهره‌برداری چند مراکز فرهنگی؛ از جمله مرکز فرهنگی سعدی خبر داد.
علی‌اصغر مونسان در این پیام توئیتری نوشت: فارس از محورهای اصلی گردشگری کشور، به‌ویژه در حوزه فرهنگی و ادبی است.
وی افزود: در جریان سفری که به این استان خواهم داشت، به‌منظور توسعه گردشگری و صنایع وابسته از چند پروژه مهم بهره‌برداری می‌شود. مرکز فرهنگی سعدی در کنار آرامگاه آن شاعر بزرگ، از مهم‌ترین این طرح‌ها است.
شیراز شهری است که به واسطه بسیاری شاخص‌های فرهنگی و تمدنی آیینه تمام‌نمای سرزمین مادری و دیار همزیستی و گفتمان اقوام و مذاهب در تاریخ بوده است. شیراز، آکنده از حس جاودانه شعر و شاعرانگی از سال های دور و نزدیک که شهرت شاعرانش تنها به مرزهای این کشور محدود نمی شود.
شهرت این شهر تنها به حافظ و سعدی و شاعران پرآوازه اش خلاصه نمی شود. شیراز شهر یادمانهای باستانی، باورهای اهورایی و اندیشه های پرفروغ اسلامی است که از دل تاریخی باشکوه به جای مانده است.
علی اصغر مونسان هفته گذشته نیز با سفر به استان مازندران و گیلان چند طرح آماده بهره‌برداری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح کرد.