به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم
به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم و اگر قرار بر صادرات واکسن کرونا باشد، از طریق ما نخواهد بود.محمد مخبر در مراسم افتتاح نخستین صندوق قرض‌الحسنه توسعه اشتغال برکت گفت: به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم و اگر قرار بر صادرات واکسن کرونا باشد، از طریق ما […]

 

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم و اگر قرار بر صادرات واکسن کرونا باشد، از طریق ما نخواهد بود.محمد مخبر در مراسم افتتاح نخستین صندوق قرض‌الحسنه توسعه اشتغال برکت گفت: به هیچ وجه صادرات واکسن نداریم و اگر قرار بر صادرات واکسن کرونا باشد، از طریق ما نخواهد بود.وی اضافه کرد: به هیچ وجه به غیر از وزارت بهداشت به هیچ نهاد دیگری حتی یک ریال پرداخت نکردیم.مخبر با بیان اینکه امروز، برکت مدلی در جهان اسلام شده است، گفت: ما موظف به تامین نیاز واکسن کشور هستیم و نخستین واکسن ایرانی با عنوان برکت در سایت سازمان بهداشت جهانی و در خبر‌ها شناخته شده که باعث افتخار ماست.

افزایش ۵۰ میلیون تومانی وام زنان سرپرست خانوار
مدیرکل توانمندسازی خانواده سازمان بهزیستی از افزایش ۵۰ میلیون تومانی وام به زنان سرپرست خانواده در بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
فاطمه عباسی درباره اعطای وام به زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: در لایحه بودجه ١٤٠٠، سه هزار میلیارد تومان برای اشتغال گروه‌های هدف بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده که جزییات آن هنوز توسط بانک مرکزی ابلاغ نشده است.
وی افزود:در سال گذشته مبلغ وام پنجاه میلیون بوده که این مبلغ امسال صد میلیون تومان اعلام شده است.
وی افزود:سال گذشته هر کارفرمایی که برای پنج نفر گروه هدف سازمان بهزیستی شغل ایجاد می کرد به ازای هر نفر پنجاه میلیون تومان وام دریافت می کرد و اگر خود مددجو دارای مدرک فنی حرفه‌ای و یا مجوز کسب باشد نیز می تواند این وام را دریافت کند.

۱۵۵ هزار خانه روستایی خوزستان بیمه برکت شدند
مدیرعامل بنیاد برکت گفت:۱۵۵ هزار خانه روستایی در استان خوزستان زیر چتر حمایتی بیمه برکت ستاد اجرای فرمان امام قرار گرفتند.
امیر حسین مدنی گفت: ۱۵۵ هزار باب منزل مسکونی در روستا‌های استان خوزستان تحت پوشش بیمه حوادث برکت شامل آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، آتشفشان، طغیان آب رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی قرار گرفته‌اند.
مدنی خاطرنشان کرد: در صورت وقوع هر یک از این حوادث، به هر بیمه شده ۲۰۰ میلیون ریال خسارت پرداخت خواهد شد.
وی مدت این بیمه‌نامه را یکسال اعلام کرد و افزود: شرکت بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت با هدف توسعه فرهنگ بیمه‌ای در مناطق روستایی و محروم و ایجاد چتر حمایتی برای ساکنان آسیب‌پذیر این مناطق ضمن هماهنگی‌های لازم با استانداری خوزستان و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، نسبت به بیمه آتش‌سوزی و حوادث طبیعی منازل مسکونی روستایی این استان اقدام کرده است.
مدنی یادآور شد: بیمه برکت پیش از این نیز تجربیات موفقی در پوشش بیمه‌ای منازل مسکونی استان‌های مختلف کشور داشته است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد نیز با توجه به رسالت و ماموریت‌های خود و جهت تسهیل در اجرایی شدن این موضوع مهم در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره با استانداری خوزستان مشارکت کرده است.
مدنی درباره فعالیت‌های بنیاد برکت در بیمه خانه‌های روستایی در سال‌های گذشته گفت: برای نمونه، سال گذشته منازل همه ۷۲۱ روستای استان خراسان شمالی مشتمل بر ۸۰ هزار خانه با مشارکت استانداری بیمه حوادث شد و بر این اساس، تمام خانوار‌های آسیب‌دیده تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال جهت جبران خسارت و بازسازی منازل به شکل بلاعوض دریافت خواهند کرد.

دولت آینده معاونت جوانان را از وزارت ورزش تفکیک کند
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های حوزه جوانان عدم تفکیک این معاونت از وزارت ورزش است و از دولت بعدی می‌خواهم نسبت به این امر اقدام کند.
محمدمهدی تندگویان با اشاره به بر مهمترین چالش حوزه جوانان گفت: به غیر از موضوعاتی از جمله ازدواج، اشتغال و مسکن یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این حوزه عدم جایگاه مناسب جوانان در کشور و سازمان رسیدگی کنندگی به آنها یعنی معاونت جوانان است.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی ما در این دوره تفکیک این معاونت از وزارت ورزش بود عنوان کرد: با جایگاه فعلی که تنها نقش سیاست‌گذار و دیده‌بان را داریم و اعتبار چندانی برای رفع موضوعات به ما تعلق نمی‌گیرد نمی‌توان شاهد ایجاد تحولی در مسائل جوانان از سوی این معاونت بود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه اصولاً این جایگاه برای حل مسائل جوانان در نظر گرفته نشده است، بیان کرد: تلفیق سازمان جوانان با وزارت ورزش اتفاق بدی بود و ما نیز در این دوره بارها برای تفکیک این دو نهاد تلاش کردیم. در کشورهایی که وزارت ورزش همراه با بخش جوانان است حوزه جوانان تنها موضوع اوضاع اوقات فراغت را دنبال می‌کند و یک سازمان مجزا به مسائل اصلی جوانان رسیدگی می‌کند.
تندگویان تاکید کرد: در واقع هیچ کشوری شبیه ما سیاستگذاری نمی‌کند و تمامی کشورهای دیگر از شیوه ما تعجب می‌کنند.
وی تصریح کرد: تا زمانی که این معاونت و میزان توجه به جوانان درست نشود نمی‌توان به حل مشکل اساسی این حوزه امیدی داشت یا اینکه باید بحث اشتغال، مسکن و… از طریق حوزه‌های دیگر که در حال دریافت بودجه آن هستند برای جوانان پیگیری شود.
معاون ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: این بلاتکلیفی بین بخشی از بزرگترین آسیب‌های حوزه جوانان است و ما در پیشنهادات خود در دولت آینده چالش‌های این حوزه را مطرح کرده‌ایم تا مطالبات جوانان رفع شود.
تندگویان در پایان اظهار داشت: مهم‌ترین چالش این حوزه تفکیک معاونت جوانان و در نظر گرفتن اعتبار مشخص برای آن است.