بیت‌ کوین در مسیر بازگشت به کانال ۶۰ هزار دلار
بیت‌ کوین در مسیر بازگشت به کانال ۶۰ هزار دلار

        قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتال در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد. با ورود هرچه بیشتر شرکت‌های بزرگ به بازار ارز‌های دیجیتالی، این بار بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که نخستین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاکچین اتریوم را صادر کرده است. معامله گران ارز‌های […]

 

 

 

 

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتال در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد. با ورود هرچه بیشتر شرکت‌های بزرگ به بازار ارز‌های دیجیتالی، این بار بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که نخستین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاکچین اتریوم را صادر کرده است. معامله گران ارز‌های دیجیتالی امیدوار هستند ورود تدریجی بانک‌های بزرگ به بازار باعث شود تا جریانات سرمایه‌ای در نیمه دوم امسال افزایش زیادی پیدا کند و مقبولیت این ارز‌ها نیز به عنوان ابزاری برای پرداخت و حفظ ارزش افزایش پیدا کند. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. گفتنی است، بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

 

 

ارج تا ۲ سال آینده به چرخه تولید باز می‌گردد

معاون وزیر صمت گفت:با توجه به مرحله پیش تولید پیش بینی می‌شود ارج از ۱۸ ماه تا دو سال آینده به چرخه تولید بازگردد. صادقی نیارکی درباره بازگشت کارخانه‌ها راکد به چرخه تولید گفت: ما سال گذشته، ۲ هزار و ۲۰۰ واحد راکد را هدف گذاری کردیم که از این بین ۲ هزار و ۱۱۵ واحد به مدار تولید برگشتند. بخشی از این واحدها برند‌ها و نام‌های ملی هستند که در تلاش هستیم آن را به فرایند تولید بازگردانیم. او درباره باگشت ارج به چرخه تولید گفت: این برند خریداری شده و در قالب یک سرمایه گذاری جدید به دنبال خرید زمین و تجهیزات است. با توجه به مرحله تولید پیش بینی می‌شود از ۱۸ ماه تا دو سال زمان برای آغاز پیش تولید توسط این کارخانه وجود داشته باشد.

 

قیمت خودرو در فضای مجازی کاملا ساختگی است

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: تقریبا یک ماه است که تمام نمایشگاه داران خودرو و مراکز تعویض پلاک تعطیل هستند و هیچ خرید و فروشی صورت نمی گیرد. تا زمانی که معاملات صورت نگیرد نمی توانیم قیمتی برای خودرو اعلام کنیم و تا زمان بازگشایی مغازه ها باید صبر کنیم. نعمت الله کاشانی نسب بیان کرد: قیمت هایی که اکنون در فضای مجازی وجود دارد ساختگی بوده و دلالان نرخ آن را تعیین می کنند. مردم اگر قصد خرید خودرو دارند تا زمان بازگشایی مغازه ها باید صبر کنند تا معاملات صورت گیرد و قیمت ها منطقی و واقعی شود. کاشانی نسب در خصوص آینده قیمت خودرو تشریح کرد:‌ مشخص نیست که قیمت ها چه روندی را داشته باشند، اصولا میزان عرضه، نرخ دلار و انجام معاملات در قیمت یک خودرو تعیین کننده است

 

 

نرخ مصوب نهاده‌های دامی افزایش یافت

مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری خراسان رضوی با اشاره به افزیش نرخ مصوب نهاده‌های دامی گفت: از ستاد تنظیم بازار انتظار داریم قیمت جدید شیرخام را با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید، بررسی و اعلام کند. امین هراتی با بیان اینکه تمام مراتع استان و زمین‌های چراگاهی استان خراسان رضوی به دلیل کاهش بارندگی‌ها همه خشک شده است، اظهار داشت: امیدواری دامداران به این بود که در فصل بهار بخشی از خوراک دام‌هایشان را از طریق مراتع تأمین کنند که با توجه به وضعیت ایجاد شده چنین امکانی وجود ندارد. وی افزود: شرایط فعلی باعث شده کشتار دام مولد نیز داشته باشیم چرا که دامداران توان تأمین خوراک دام را ندارند بویژه درباره دام سبک این مساله شدیدتر است چون در فصل بهار عمده علوفه دام‌های سبک از مراتع تأمین می‌شود.

 

 

ممنوعیت نوبت‌بندی آب در شهرها و روستاهای کشور

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با دستور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هرگونه نوبت‌بندی آب در شهرها و روستاهای کشور ممنوع است. حمیدرضا کشفی افزود: با دستور «حمیدرضا جانباز» مدیرعامل شرکت مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور باید پیش‌بینی و تدارک تانکر آبرسانی ثابت و سیار و همچنین سامانه‌های تهیه و توزیع بسته‌بندی برای شهرها و روستاهایی که با کمبود احتمالی آب مواجه خواهند بود در برنامه کاری مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب کشور قرار گیرد. وی اضافه کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب کشور باید همچون سال‌های گذشته ضمن همکاری با مراکز بهداشتی، برنامه‌ریزی‌های لازم را جهت حفظ شاخص‌های کیفیت آب شرب در محدوده مطلوب انجام دهد. به گفته وی، تدارک تجهیزات ماشین آلات مورد نیاز و ضروری از وظایف ستاد پایش تنش آبی استان‌ها است.