بیش از ۶ هزار کالا در پالایشگاه گاز ایلام کنترل کیفیت شد
بیش از ۶ هزار کالا در پالایشگاه گاز ایلام کنترل کیفیت شد

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در ۸ ماهه اول سال جاری در قالب ۶۰ درخواست بازرسی کالا از ۶ هزارو ۴۷۴ عدد کالا بازرسی به عمل آمد که ۶۴ عدد آنها معیوب شناسایی و رد شد،گفت: در این مدت به منظور نظارت بر کیفیت کالاهای تامینی و پروژه‌های ساخت، […]

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در ۸ ماهه اول سال جاری در قالب ۶۰ درخواست بازرسی کالا از ۶ هزارو ۴۷۴ عدد کالا بازرسی به عمل آمد که ۶۴ عدد آنها معیوب شناسایی و رد شد،گفت: در این مدت به منظور نظارت بر کیفیت کالاهای تامینی و پروژه‌های ساخت، ۱۹ برنامه‌ی طرح و آزمون بازرسی تدوین و ابلاغ شده است.
بهزاد پرچم‌پور افزود: علاوه بر بازرسی کالا و ساخت تجهیزات، بازرسی تجهیزات بالابری و کمک بالابری، بازرسی‌های دوره‌ای، مدیریت تست و کالیبراسیون شیرهای اطمینان، انجام آزمون‌های غیرمخرب پیشرفته و ارزیابی قابلیت سرویس دهی تجهیزات، پایش سیستم‌های حفاظت کاتدیک، پیگیری پیاده سازی نظام مدیریت خوردگی برمبنای تغییرات فرآیند و مشارکت در برنامه‌های آموزشی از مهمترین اقدامات انجام شده تا پایان آبان ماه سال جاری بوده است. وی با بیان اینکه در ۶ ماهه اول سال جاری از ۱۴۹ مورد ادوات بالابری و کمک بالابری بازرسی به عمل آمد و برای آنها گواهینامه صادر شده است، تصریح کرد: در حوزه بازرسی فنی مکانیک لیست شیرهای اطمینان تجمیع شد که هم اکنون طبق برنامه‌ریزی های قبلی تست و کالیبراسیون آنها انجام و لیست مذکور بصورت ماهیانه بروزرسانی می‌شود. پرچم‌پور با بیان اینکه ۴ تجهیز ثابت مورد آزمون‌های غیرمخرب پیشرفته شامل PAUT و TOFD قرار گرفته‌اند خاطرنشان کرد: اخیرا تدوین دستورالعمل ارزیابی قابلیت سرویس دهی تجهیزات (FFS) شرکت ملی گاز با مشارکت فعال بازرسی فنی پالایشگاه گاز ایلام صورت پذیرفته است.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه از دیگر پروژه‌های جاری بازرسی فنی در این مدت انجام وظایف محوله در رابطه با راه‌اندازی واحد شیرین سازی اتان بوده است، گفت: در راستای حمایت از تولید داخل با یک شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه قرائت پروبهای ER همکاری آغاز شده و تستهای عملکردی دستگاه در حال حاضر در این پالایشگاه در دست انجام است. پرچم‌پور به مهمترین اقدامات برای کنترل خوردگی تجهیزات این واحد صنعتی اشاره کرد و افزود: تعیین پارامترهای فرآیندی اثرگذار بر خوردگی و حدود استاندارد و بحرانی آنها در واحدهای شیرین سازی انجام شده است که هم اکنون مورد پایش هستند و در جلسات منظم ماهیانه با همکاری دیگر واحدها مورد بررسی قرار می‌ گیرند.
وی به تعمیرات اساسی امسال در این پالایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: از تجهیزات ثابت و خطوط پایپینگ مطابق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، بازرسی و ضخامت سنجی به عمل آمد و بر اجرای درخواست کارهای تعمیراتی صادره، هیدروتست، فیتاپ، جوشکاری، تنش زدایی، تست و کالیبراسیون شیرهای اطمینان، تست تجهیزات برقی و ابزار دقیقی، اجرای پوشش و رنگ آمیزی مخازن ذخیره و تحت فشار نظارت دقیق شد تا از سلامت و قابلیت سرویس دهی تجهیزات و تاسیسات اطمینان حاصل شود.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام به دیگر فعالیت‌های بازرسی فنی در تعمیرات اساسی امسال اشاره و تصریح کرد: صدور دستورالعمل جوشکاری، اجرای رادیوگرافی و تفسیر فیلم، انجام آزمون مایع نافذ به ویژه برای ترموول‌ها، تعویض کوپنها و ارزیابی نرخ خوردگی و غیره از دیگر اقدامات در زمینه تعمیرات اساسی بوده است.

در نه ماه نخست سال جاری؛
۱۲ هزار كنتور معیوب در حوزه توزیع برق مازندران تعویض شده است
سرپرست شرکت توزیع برق مازندران گفت : در نه ماهه نخست سال جاری ۲۰ هزار کنتور نصب و ۱۲ هزار کنتور معیوب در حوزه توزیع برق مازندران تعویض شده است .
مهندس سید کاظم حسینی اظهار داشت : یکی از برنامه‌های شرکت تعویض کنتورهای معیوب و راکد در سطح شرکت است که هر ساله بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این امر در امورهای توزیع صورت می‌گیرد.در همین راستا مامورین قرائت به عنوان همکارانی که در سال ۶ بار برای قرائت به مشترکین مراجعه می‌نمایند در صورت مشاهده کنتورهایی که نیاز به تعویض دارند، اطلاعات آنها را در نرم افزار موبایلی قرائت کنتور ثبت نموده و متعاقباً با گزارش گیری این کنتورها تعویض می‌گردند. وی ادامه داد: به منظور مدیریت دارایی‌های شرکت معمولاً کنتورهای دیجیتال تعویض شده جهت استفاده از دوره خدمات پس از فروش جهت تعمیر به شرکت‌های کنتورساز ارسال و مجدداً وارد چرخه استفاده می‌شود. حسینی تصریح کرد: فرآیند درخواست انشعاب متقاضیان جدید کاملاً به صورت مکانیزه و به صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد.

فرماندار شهرستان همدان :
فعالیت واحدهای ضایعاتی در شهر همدان ساماندهی و تعیین تکلیف می‌شود
همدان، خبرنگار روزنامه جمله:
فرماندار شهرستان همدان گفت: وضعیت نامناسب واحدهای ضایعاتی محصول دیدگاه و عملکرد دستگاه‌های ذیربط است و متاسفانه وارث آن آینده‌های ما هستند.
محمد علی محمدی در ستاد مدیریت پسماند شهرستان همدان اظهار داشت: بپذیریم همه ما در این امر قصور و کوتاهی کردیم، از طرفی هزینه قابل توجهی صرف جمع آوری زباله می‌شود و از طرف دیگر شاهد سرقت زباله، ضایعات و وضعیت نابسامان عدم مدیریت در جمع آوری زباله هستیم.
وی افزود: محیط زیست، شهرداری همدان و مریانج، جهادکشاورزی، مرکز بهداشت، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اداره برق باید با هماهنگی مرجع قضایی ضمن اقدام حقوقی وظیفه خود را در این خصوص انجام دهند. فرماندار همدان گفت: کم کاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه در قبال تجاوز به حریم راه، تغییر کاربری غیر مجاز، فعالیت بدون پروانه کسب و واگذاری انشعاب به واحدهای ضایعاتی از مصادیق ترک فعل است که درجای خود قابل پیگیری است .
وی افزود: اگر واحدهای ضایعاتی و جمع آوری زباله را مدیریت نکنیم مدیریت شهری ما و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط توسط این واحدها مدیریت خواهد شد. محمدی اظهار کرد : سایت ۳۰ هکتاری و سرمایه گذار بخش خصوصی توسط شهرداری برای تجمیع، جابجایی و استقرار واحدهای ضایعاتی پیش بینی شده است که باید با زمانبندی مناسب و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مسئول در کنار شهرداری بدنبال اجرایی شدن آن باشیم.