بیمه بیش از  ۶۸ هزار کشاورز گیلانی درسال زراعی جاری
بیمه بیش از  ۶۸ هزار کشاورز گیلانی درسال زراعی جاری

  مدیرستادی بانک کشاورزی گیلان گفت: درسال زراعی جاری بیش از ۶۸ هزار بهره بردار کشاورزی،محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی خود را از طریق شعب بانک کشاورزی و نمایندگی ها بیمه کرده اند که شاهد افزایش اعتماد واقبال عمومی کشاورزان به بیمه هستیم. مدیرستادی بانک کشاورزی گیلان درگفتگوی خبری در خصوص فعالیت بیمه کشاورزی […]

 

مدیرستادی بانک کشاورزی گیلان گفت: درسال زراعی جاری بیش از ۶۸ هزار بهره بردار کشاورزی،محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی خود را از طریق شعب بانک کشاورزی و نمایندگی ها بیمه کرده اند که شاهد افزایش اعتماد واقبال عمومی کشاورزان به بیمه هستیم.
مدیرستادی بانک کشاورزی گیلان درگفتگوی خبری در خصوص فعالیت بیمه کشاورزی در گیلان اظهارکرد: مدیریت شعب بانک کشاورزی استان گیلان در سال زراعی سال گذشته به ۵۵ هزار و ۸۰۰ نفر از بیمه گذاران خسارت دیده از عوامل تحت پوشش بیمه غرامتی بالغ بر ۵۵۹ میلیارد ریال پرداخت نموده است رضا نوری با بیان اینکه استان گیلان از جمله مناطق مستعد کشاورزی در کشوراست، افزود: سطح قابل توجهی از اراضی گیلان زیر کشت محصولات زراعی و باغی قرار دارد وی تصریح کرد : گیلان از استان های مواجه با بلایای طبیعی و غیر طبیعی است که با توجه به توسعه علوم وفنون کشاورزی، افزایش دانش و آگاهی بهره برداران و افزایش کیفیت نهاده ها همچنان کشاورزان گیلانی با چالش خسارت های فراوان ناشی از بلایای طبیعی وغیر طبیعی درگیرهستند. وی توسعه صنعت بیمه کشاورزی را چترحمایتی برای جبران خسارت کشاورزان اعلام کرد و گفت: شالیکارانی که محصولات خود را تحت پوشش بیمه قرار داده اند اطمینان و آرامشی را برای صنعت کشاوری خود رقم می زنند.
وی تصریح کرد : فروش بیمه نامه محصولات کشاورزی برای محصولات دام، زنبورعسل و آبزیان سردآبی در ۲۹ شعبه اصلی بانک کشاورزی و ۲۰ نمایندگی بیمه کشاورزی استان بدون وقفه در حال انجام است.
مدیرستادی بانک کشاورزی گیلان با بیان اینکه افزایش اعتماد واقبال عمومی کشاورزان به بیمه نشان دهنده افزایش سقف تعهدات بیمه کشاورزی است، افزود: بیمه کشاورزی تلاش دارد که خسارت های کشاورزان را به شکل مطلوب جبران کند، با توجه به حذف ۹ درصد ارزش افزوده از حق بیمه محصولات کشاورزی در سال زراعی جدید، شاهد افزایش سطوح بیمه در گیلان خواهیم بود. نوری برنج را از محصولات استراتژیک در گیلان اعلام کرد و گفت: بیمه برنج در سالجاری زراعی بیش از ۵ درصد رشد داشته است به طوری که در سال زراعی جدید، ۴۸ هزار و ۶۸۸ نفر بیمه گذار بیش از ۴۲ هزارهکتار اراضی خود را تحت پوشش بیمه قرار داده اند که به لحاظ سطح ۵ درصد و به لحاظ تعداد بیمه گذار ۷ درصد نسبت به سال زراعی گذشته در گیلان افزایش داشته ایم.
وی تاکید کرد: با توجه به وقوع عوامل خطر خشکسالی و بارندگی در استان طی ماه‏های خرداد و تیر برخی از مزارع و باغات دچارخسارت شدند که بررسی های کارشناسی آنها نیز انجام شده است.