تغییرکاربری اراضی قائمیه از خدمات بزرگ منطقه‌ای به مسکونی و خدماتی در استان اصفهان
تغییرکاربری اراضی قائمیه از خدمات بزرگ منطقه‌ای به مسکونی و خدماتی در استان اصفهان

دبیر شورای‌عالی ‌شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح تغییرکاربری اراضی قائمیه از خدمات بزرگ منطقه‌ای به مسکونی و خدماتی را به استاندار اصفهان اعلام کرد. رزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح تغییرکاربری اراضی قائمیه از […]

دبیر شورای‌عالی ‌شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح تغییرکاربری اراضی قائمیه از خدمات بزرگ منطقه‌ای به مسکونی و خدماتی را به استاندار اصفهان اعلام کرد.
رزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح تغییرکاربری اراضی قائمیه از خدمات بزرگ منطقه‌ای به مسکونی و خدماتی در استان اصفهان را اعلام کرد.
در متن این مصوبه اعلام شده به عباس رضایی، استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان آمده است:
به استحضار می‌رساند شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۳/۱/۱۴۰۰ مصوبه مورخ ۲۲/۸/۱۳۹۸ شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان درخصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اصفهان موضوع تغییر کاربری اراضی قائمیه به مساحت حدود ۲۶/۵ هکتار در مالکیت دولت (شرکت آب منطقه‌ای و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان) از «خدمات بزرگ منطقه‌ای» به «مسکونی و خدماتی» به منظور تامین منابع مالی طرح‌های آبرسانی به ۱۴ شهر استان (سامانه دوم) را مورد برسی قرار داده و ضمن توجه به صورتجلسه مورخ ۱۵/۱/۱۴۰۰ کمیته فنی شماره یک و موافقت کلی با تغییر کاربری اراضی مذکور مقرر نمود طرح تفکیکی اراضی در چهارچوب زیر تهیه و به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسیده و پس از تائید دبیرشورای عالی ملاک اقدام قرار گیرد.
۱- سقف جمعیت پذیری پیشنهادی اراضی (۷۲۰۰ نفر) با هدف تامین حداکثری سرانه خدماتی در مقیاس شهر و درعین حال حفظ توجیهه اقتصادی اجرای طرح تحت نظارت استانداری تعدیل شود.
۲- بر ضرورت تهیه مطالعات عارضه سنجی ترافیکی طرح، تائید آن در شورای ترافیک استان و انعکاس نتایج آن در طرح تفکیکی اراضی قبل از هرگونه عملیات اجرایی تاکید می‌شود.
۳- حداقل دو محور شهری دسترسی مطلوب محور قائمیه و بافت‌های پیرامونی زمین به عرصه‌های جنگل‌کاری شده ۱۴ هکتاری واقع در دامنه کوه دنبه را تامین نماید.
۴- با عنایت به وجود رواناب‌های احتمالی، نقشه شبکه جمع آوری و‌ هدایت آب‌های سطحی تهیه شده و به تائید مرجع قانونی ذی‌ربط برسد.
۵- رعایت نظام سلسله مراتبی ارتفاع مستحدثات در انطباق با توپوگرافی زمین و نظام ارتفاعی محلات پیرامونی و تضمین عدم انسداد کریدورهای اصلی دید حدفاصل کوه دنبه و دشت ناژوان.
همچنین مقرر می‌گردد با توجه به اینکه تغییر کاربری این اراضی در راستای تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز طرح‌های آبرسانی شهرهای استان اصفهان صورت می‌پذیرد، کمیته‌ای تحت نظر استاندار با عضویت مراجع نظارتی استان، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری اصفهان برهدایت صحیح عواید مالی به طرح آبرسانی سامانه دوم نظارت نماید.
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تاکید کرد:
مشارکت حداکثری در طرح اقدام ملی مسکن
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: امسال باید به بازارهای جدید ورود کرد و از جمله این بازارها حوزه معادن و ارائه خدمات آزمایشگاهی در بخش حفاری است.
مجید کیانپور در جلسه ویدئوکنفرانسی با مدیران مناطق و استانی کشور که با حضور اعضاء هیات مدیره و مدیران ستادی برگزار شد، گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک چند اولویت جدی را در سال ۱۴۰۰ دنبال می‌کند از جمله نوسازی و بروز رسانی تجهیزات، تامین تجهیزات مورد نیاز از بخش خصوصی و پیگیری بیمه قراردادها در سراسر کشور است.
کیانپور با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ باید دوره‌های آموزشی از لحاظ مدت آموزش و کیفیت آموزشی افزایش چشمگیر داشته باشد، افزود: باید تلاش شود ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت پرسنل و مدیران سایر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان‌ها، دوره‎های آموزشی را از ۱۹ هزار ساعت- نفر به ۴۰ هزار ساعت – نفر در سال جدید افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف و اعتلای نام شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سال جدید باید تلاش مضاعفی را در همه سطوح انجام دهیم گفت: همه پرسنل و مدیران باید با تعصب مضاعف تلاش کنیم تا تحول خوبی منطبق با سیاست‌‍‌های کلان وزارت راه و شهرسازی در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به وجود آوریم و برای تحقق این امر نیاز به مسئولیت‌پذیری و همکاری همه جانبه پرسنل و مدیران این شرکت در سراسر کشور است.
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اقداماتی که انجام می‌دهد بتواند کام مردم را شیرین کند افزود: وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار دارد که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با ورود به این بازار تلاش می‌کند با ارتقاء کیفی این پروژه کلان عمرانی، حلاوت و شیرینی این اقدام را به جامعه هدف برساند و سهم بزرگی در شیرین شدن کام مردم ایران داشته باشیم.
کیانپور در ادامه با اشاره به تعرفه خدمات آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تصریح کرد: ما برای تعرفه‌های هر بخش احترام قائلیم و تعرفه‌های نظام مهندسی و خدمات ژئوتکنیک که مجزا قیمت گذاری می‌شوند را متناسب با نوع کارفرما و قوانین مربوطه رعایت می‌کنیم و در طرح اقدام ملی مسکن نیز شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با تخفیف ویژه نقش آفرینی خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با مهم ارزیابی کردن انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: حضور در انتخابات وظیفه شرعی و عرفی تک تک مردم است و باید در انتخابات ۲۸ خرداد امسال حضوری حداکثری داشته باشیم و تشویق کنیم که همه در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
کیانپور ادامه داد: به هیچ وجه مدیران و پرسنل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سراسر کشور نباید از امکانات دولتی در له و یا علیه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند و این امر به صورت ویژه رصد خواهد شد.
کیانپور افزود: ارائه خدمات در تمام آزمایشگاه‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک باید با ارتقاء کیفیت در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و نتایج آزمایش در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل متقاضی شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه صورت‌های مالی هر استان فصل به فصل بسته شود، افزود: استان‌ها در سال جدید بعداز پایان هر فصل ۱۵ روز فرصت دارند که حساب‎های مالی خود را ببندند و به ستاد اعلام کنند.
در ادامه این جلسه روانبد، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت نیز گزارشی از عملکرد استان‌ها درخصوص میزان درآمد و وصول مطالبات در سال گذشته ارائه کرد و در پایان نیز اعضاء هیات مدیره، مدیران ستادی و مدیران استانی نیز هر کدام نسبت به ارائه برنامه‌های سال جدید، پیشنهادات و نقطه نظرات خود در محورهای پیگیری مطالبات شرکت، تعمیر تجهیزات و صرفه جویی، دریافت مجوزهای نظام مهندسی، تامین اعتبار برای تعمیر تجهیزات، جانشین پروری، توزیع نیروی انسانی ماهر، برگزاری جلسات بهره‌وری، کنترل پروژه، بروز رسانی، پشتیبانی و توسعه IT ، بروز رسانی سخت افزارها و سامانه‌ها، برگزاری مراسم روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، افزایش دریافتی حقوق پرسنل و تغییر نظام ارزیابی استان‎ها از جمله مواردی بود که مدیران در دومین جلسه سراسری مدیران ستادی و استانی با حضور مدیرعامل به آنها اشاره کردند.