تفاهم نامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا امضا شد
تفاهم نامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا امضا شد

نشست امضا تفاهم نامه با حضور معاون رییس جمهور و رییس پلیس فتا در محل سازمان محیط زیست برگزار شد و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند. در این جلسه عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار دل‌ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، […]

نشست امضا تفاهم نامه با حضور معاون رییس جمهور و رییس پلیس فتا در محل سازمان محیط زیست برگزار شد و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
در این جلسه عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار دل‌ها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: این مرد بزرگ نه تنها یک مرد نظامی بود بلکه اقتصاددان و دیپلمات هم بود، ایشان همواره با مردم بود و نتیجه آن هم همین می‌شود که می‌بینید، من فکر نمی‌کنم عراق چنین مراسم تشییع‌ای به عمر خویش دیده بود.
کلانتری در ادامه ضمن تشکر از سردار اشتری و مجید گفت: محیط زیست کشور برای مردم و آیندگان است و یگان حفاظت محیط زیست برای حقوق نسل‌های آتی در حال فداکاری است.
وی به تعداد کم نیروها در یگان حفاظت محیط زیست اشاره کرد و گفت: با توجه به وسعت فعالیت یگان محیط زیست نیروها کم هستند و کار بسیار دشوار است، از طرف دیگر تفاوت این یگان با دیگر حوزه‌های انتظامی این است، که طرف‌های مقابل یگان حفاظت محیط زیست ۱۰۰ در ۱۰۰ مسلح هستند و جالب است که محیط بانِ ما برای انجام فعالیت و وظیفه خود یا باید کشته شود و یا قصاص.
در ادامه این نشست سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: همواره مدیریت جهادی ایشان سرلوحه کارهای ما است و تنها راه برون رفت از بحران‌های فعلی همین مدیریت جهادی است. او در ادامه این نشست به تاریخچه و ضرورت ایجاد پلیس فتا پرداخت و گفت: این مرکز در سال ۸۹ شروع به فعالیت کرد و پس از تحقیق و مطالعه در حوزه‌های مربوط به فضای سایبر کشور امروز در نه ماهه ابتدای سال ۸۸ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفت.
سردار مجید با ذکر این موضوع که در همه حوزه جرایم سایبری داریم، گفت: هر جرمی که به ذهن شما می‌رسد در پلیس فتا مورد بررسی قرار می‌گیرد اما بیشترین جرم مربوط به فیشینگ و انتقال و جابجایی حساب‌های بانکی است.
رئیس پلیس فتا کشور در پایان گفت: محیط زیست هم یکی از نگرانی‌های پلیس فتا است و با پیگیری‌های سرهنگ محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست، رصد فضای سایبر و تحلیل موضوعات این حوزه با همکاری یگان در دستور کار قرار می‌گیرد و همین تحلیل‌ها کمک می‌کند تا آسیب به این حوزه‌ها به حداقل برسد.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا توسط علی اصغر دانشیان معاون توسعه حقوقی و امور مجلس سازمان و سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا امضا شد.