ثبات مدیریتی در بانک دی، یکی از ضرورت‌های مهم استثبات مدیریتی در بانک دی، یکی از ضرورت‌های مهم است
ثبات مدیریتی در بانک دی، یکی از ضرورت‌های مهم استثبات مدیریتی در بانک دی، یکی از ضرورت‌های مهم است

      بحران مدیریت نداریم؛ بحران مدیر داریمذبیح‌الله اعظمی ساردویی، عضو فراکسیون ایثارگران مجلس گفت:‌ طی سال‌های گذشته مشکلات زیادی برای ایثارگران وجود داشته که بانک دی در پاسخ به آن موفق نبوده است. نماینده مردم‌جیرفت و عنبرآباد افزود:  باید در نظر گرفت که با شرایط موجود اقتصادی که بسیاری از خانواده‌های شهدا و […]

 

 

 

بحران مدیریت نداریم؛ بحران مدیر داریمذبیح‌الله اعظمی ساردویی، عضو فراکسیون ایثارگران مجلس گفت:‌ طی سال‌های گذشته مشکلات

زیادی برای ایثارگران وجود داشته که بانک دی در پاسخ به آن موفق

نبوده است.

نماینده مردم‌جیرفت و عنبرآباد افزود:  باید در نظر گرفت که با شرایط موجود

اقتصادی که بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برای دریافت تسهیلات مناسب بانکی با مشکلات زیادی مواجه هستند، بانک دی باید در اولویت‌بخشی در این زمینه، پیش‌قدم باشد.
وی با اشاره به اینکه تغییر مدیریتی و حضور تیم مدیریتی فعلی در بانک دی را باید به فال نیک گرفت، گفت: قطعاً بانک دی نیز با مشکلات و تنگناهایی در ارائه خدمات  مواجه است و‌ اگر نیاز به قانون و

حمایتی از بانک دی در مجلس وجود داشته باشد، این امادگی وجود دارد تا با کار کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به نقش مدیریت‌ها در موفقیت بنگاه‌های اقتصادی گفت:‌ در کشور بیش از آنکه مدیریت بحران وجود داشته باشد، بحران مدیر وجود دارد و تعداد مدیرانی که برای حال و آینده برنامه داشته باشند، اندک بوده و بانک دی هم از این محل آسیب دیده است اما با اقدامات انجام شده، حضور ترکیب فعلی مدیریت در بانک دی باید به فال نیک گرفته شود.
اعظمی ساردویی خاطرنشان کرد:‌ بانک دی باید علاوه بر فعالیت خود به عنوان یک بنگاه‌ اقتصادی، به اهدافی که بر اساس آن ایجاد شده‌ است نیز عمل کند و این امیدواری وجود دارد که این بانک در رویکرد جدید خود بتواند به این اهداف دست یابد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد:‌ فراکسیون ایثارگران این آمادگی را دارد تا در نشست‌های هم‌اندیشی، راهبردهای تقویت بانک را مورد بررسی قرار دهد.

هلدینگ مالی دی بر توسعه اشتغال متمرکز شود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هلدینگ مالی دی عنوان کرد:‌ این هلدینگ مالی باید شرایطی را فراهم کند که در سرمایه‌گذاری‌هایی که در مناطق‌ مختلف کشور انجام می‌شود، بحث ایجاد شغل برای جامعه ایثارگران کشور را مورد توجه ویژه قرار دهد.
منصور علی زارعی کیاپی در گفت وگو با خبرنگار ما تصریح کرد:‌ جامعه ایثارگر و خانواده شهدا حق بسیاری بر گردن کشور دارند و طبیعی است با توجه به تعلق بخشی از سهام آنها به بنیاد شهید باید از خدمات بهتری نیز بهره بگیرند.
وی ادامه داد: بسیاری از جانبازان نزدیک به ۸ سال در جبهه‌های دفاع مقدس برای کشور فداکاری کرده‌اند و بخشی از سلامت خود را نیز در این راه اهدا کرده‌اند و حالا این جامعه است که باید توجه ویژه‌تری به آنها داشته باشد بنابراین، این انتظار که بانک دی و بیمه دی حمایت بیشتری از آنها داشته باشند، انتظاری منطقی است.
زارعی کیاپی عنوان کرد:‌ در مجلس مباحث زیادی پیرامون این بحث انجام شده است و این قول مساعد داده شد که هم بانک دی و هم بیمه دی که جانبازان از خدمات آن به جای بیمه ایران استفاده می‌کنند، مشکلاتی را که تاکنون وجود داشته است را برطرف کنند و مجلس در راستای رفع موانع به بانک و بیمه کمک می‌کند. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هلدینگ مالی دی عنوان کرد:‌ این هلدینگ مالی باید شرایطی را فراهم کند که در سرمایه‌گذاری‌هایی که در مناطق‌ مختلف کشور انجام می‌شود بحث ایجاد شغل برای جامعه ایثارگران کشور را مد نظر قرار دهد.
زارعی کیاپی به تغییر مدیریت بانک دی در اواخر سال ۹۸ اشاره کرد و افزود:‌ مدیریت کارآمد بسیار تعیین کننده است و این امیدواری وجود دارد که با تغییر مدیریت صورت گرفته، اجرای امور در این بانک تسریع یابد که این روند قابل مشاهده است.
حل مشکلات ایثارگران باید با اولویت بیشتری همراه باشد
نایب‌رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس نیز در همین خصوص گفت: بخش عمده بانک‌ها، بنگاه‌های اقتصادی هستند که هدف اصلی آنها ایجاد سود انباشته است اما بانک‌هایی که وابسته به تأمین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش یا بنیاد شهید هستند، علاوه بر اهدافی که همانند سایر بانک‌ها دارند، باید هدف خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف خود مانند بازنشستگان، کارکنان وزارت آموزش و پرورش یا در بانکی مانند بانک دی، خدمات‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را نیز به‌صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.
محمدصالح جوکار تصریح کرد: ‌ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده‌های شهدا نه تنها در راستای مشتری مداری که براساس هدفگذاری است که از ابتدا این بانک براساس این اهداف ایجاد شده است.
وی افزود: براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در قوانین برنامه پنج ساله توسعه و قوانین بودجه‌ای کشور وجود دارد، می‌توان خدمات خوبی را به جامعه ایثارگری ارائه داد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با افزایش سرمایه مناسبی که امسال در بانک دی انجام شده است، می‌توان به افزایش توان اقتصادی این بانک امید بیشتری داشت و تراز مثبت مالی و شفافیت عملکردی از موضوعاتی است که در افزایش توان بانک دی مؤثر خواهد بود.
جوکار با بیان اینکه ثبات مدیریتی فاکتوری مهم در برنامه‌ریزی است، اظهار کرد: ثبات مدیران در بانک می‌تواند در افزایش عملکرد بانک و ارائه خدمات بهتر به جامعه ایثارگری کشور مؤثر باشد و یکی از مشکلات موجود، تغییرات مداوم مدیریتی است.
وی با تأکید بر توانمندی‌های مدیریتی در مجموعه‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: طبیعی است که انتخاب و گزینش مدیران باید شاخص‌هایی از جمله توانمندی مدیریتی در نظر گرفته شود. سوابق مناسب مدیریتی، کارآمدی و برنامه‌محور بودن از جمله موضوعاتی است که باید در انتخاب مدیر به آنها توجه شود که این اتفاق در حال حاضر در بانک دی رخ داده است و در کنار توجه به این شاخص‌ها، ثبات مدیریتی می‌تواند دستاوردهای مجموعه‌ها از جمله بانک دی را افزایش دهد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری هلدینگ مالی دی در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: ایثارگران سال‌ها به کشور خدمت کرده‌اند و اکنون نیز جزو اولویت‌های کشور در ایجاد اشتغال و تسهیلات هستند. حوزه دانش‌بنیان از جمله بخش‌هایی است که باید توسط هلدینگ مالی دی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و با سرمایه‌گذاری مناسب بتواند زمینه اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران را فراهم کند.

فاصله تا وضعیت مطلوب در اعطای تسهیلات
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقدامات بانک دی در جهت ارائه خدمات مناسب‌تر به جامعه ایثارگری کشور باید به صورتی مدیریت شود که بتواند جامعه هدف بیشتری را پوشش دهد.
سید جواد حسینی‌کیا با بیان اینکه جامعه هدف بانک دی ایثارگران است، عنوان کرد: نیازها برای دریافت تسهیلات و تأمین مالی از بانک‌ها و بانک دی بسیار بالا است و طبیعی است که برخی از انتظارات بدون پاسخ می‌ماند اما اقدامات بانک دی در جهت ارائه خدمات مناسب‌تر به جامعه ایثارگری کشور باید به صورتی مدیریت شود که بتواند جامعه هدف بیشتری را پوشش دهد.
وی اظهار داشت: البته اقدامات بسیار مناسبی هم توسط بانک دی انجام شده است و در بسیاری از ادارات بنیاد شهید در استان‌ها باجه ایجاد کرده است و در مراکز استان‌ها نیز شعب بانک افتتاح شده است اما در اعطای تسهیلات به خانواده‌های معظم شهدا هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

چشم‌انداز مثبت مدیریتی در بانک دی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مدیر و اعضای فعلی هیئت‌مدیره بانک دی از افراد متخصص و آشنا به حوزه بانکی هستند، گفت:‌ سابقه بانکی و تخصص این افراد، چشم‌انداز مثبتی را پیش روی بانک قرار داده است و می‌توان به بهبود عملکردها و رویه‌ها در این بانک امیدوار بود.
علیرضا شهبازی اظهار کرد: یکی از رسالت‌های بانک دی ارایه خدمات مناسبتر به خانواده شهدا و ایثارگر است اما باید در سیستم بانکی هم بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار عمل کند. وی با اشاره به محدودیت‌های سیستم بانکی در ارائه تسهیلات عنوان کرد: به دلیل آنکه بانک‌ها، مهم‌ترین ارائه‌دهنده منابع مالی هستند، با حجم تقاضای بالایی در میان بخش‌های مختلف جامعه از تولیدکننده تا کارآفرین و مردم مواجه هستند و طبیعی است که به همه تقاضاها نیز امکان پاسخ مثبت وجود ندارد اما با توجه به اهداف تأسیس بانک دی، ارائه خدمات به جامعه ایثارگران کشور باید در اولویت باشد.
شهبازی با اشاره به هلدینگ مالی دی اظهار کرد:‌ هلدینگ مالی دی نیز باید در چارچوب سیاست‌های بنیاد شهید به خانواده ایثارگران کمک کرده و خدمات مختلفی ارائه دهد که این کمک‌ها می‌تواند در راستای اشتغالزایی یا سرمایه‌گذاری‌های منجر به توسعه در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کمتر برخوردار کشور باشد.

لزوم جلب رضایتمندی خانواده‌های شهدا و ایثارگران
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران خط قرمز کشور هستند و به نوعی همه ما به آن‌ها دین داریم و همه بخش‌ها از جمله مجموعه نظام بانکی کشور و به ویژه بانک دی باید به گونه‌ای عمل کنند که رضایتمندی آنها حاصل شود.
پرویز اوسطی افزود: در حوزه‌های انتخابیه شاهد هستیم که مشکلات بسیاری برای مردم و به ویژه خانواده شهدا و جانبازان وجود دارد و البته واقف هستیم که نظام بانکی در کشور با محدودیت‌هایی مواجه است اما باید به تدریج بهبود ارائه خدمات در دستور کار نظام بانکی قرار گیرد.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های قانونی نیز در راستای اصلاح ساختار سیستم بانکی به وجود آمده است، تصریح کرد:‌ راهبرد ما در کشور شعار سال است که تولید، پشتیبانی و مانع زدایی است و باید در جهت تقویت نظام بانکی به نحوی باشد که بتواند خدمات بهتری به بخش‌های تولیدی و درخواست‌ها برای تامین منابع مالی ارائه دهد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد:‌ فراکسیون ظرفیت‌های بسیاری دارد و با تشکیل جلسات منظم و دعوت از مقامات و مسئولان در جهت رفع مشکلات خانواده ایثارگران اقداماتی را در دستور کار دارد.

نقش مهم مدیریت در بهبود عملکرد بانک‌ها
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر نقش مدیریت‌ها به عنوان عاملی اساسی در بهبود عملکردهای سازمانی ، تغییر مدیریتی دو سال قبل در بانک دی را به عنوان فرصتی مهم برای این بانک اعلام کرد و افزود: ‌ مدیریت‌های صحیح می‌تواند زمینه استفاده از منابع و امکانات را فراهم کند و مدیر موفق می‌تواند حتی در بحران‌ها، فرصت خلق کند.
محمد جواد عسگری اظهار کرد:‌ خدمت به خانواده شهدا وایثارگران جزو وظایف اصلی وماموریت دستگاه‌های متولی است و طبیعی است که افرادی که به خاطر حفظ آب و خاک ایران، عزیز خود را از دست داده است باید با توجه و حمایت ویژه‌ای رو به رو شود.
وی با اشاره به مشکلاتی که بسیاری از مردم در دریافت تسهیلات از نظام بانکی با آن مواجه هستند، عنوان کرد:‌مجلس با رویکرد جدیدی در فراکسیون ایثارگران در تلاش است تا شرایطی را برای حل مشکلات این قشر فراهم کند.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید براینکه نظام بانکی و به ویژه بانک دی باید با نگاه مهربانانه‌تری شرایط دریافت تسهیلات را برای جامعه ایثارگری کشور فراهم کند، عنوان کرد:‌ مجلس در تلاش است تا اعتباراتی برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به خانواده شهدا و ایثارگر کشور در نظر بگیرد.
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به اشتغال فرزندان خانواده شهدا و ایثارگر اکنون به دغدغه‌ای مهم بدل شده است، تصریح کرد: هلدینگ‌های مالی از جمله هلدینگ مالی دی باید در جهت توسعه اشتغال در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.
نماینده مردم داراب و زرین دشت با اشاره به تصویب قانون جامع ایثارگران در مجلس عنوان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در این قانون، ایجاد اشتغال است تا فرزندان خانواده جانباز، ایثارگر و آزادگان سرافراز براساس الزامات این قانون دسترسی به شغل داشته باشند. در مقوله اشتغال باوجود شعارهای مطرح توسط دولت‌ها توفیق چندانی حاصل نشده است.
عسگری عنوان کرد: ایثارگران بیشتر در نوار مرزی و در شهرهای مرزی ساکن هستند و این قانون در تلاش است تا به آنها یاری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به دعوت مدیران بانک دی در نشست‌های فراکسیون ایثارگران مجلس به عنوان برنامه‌های آتی این فراکسیون اظهار کرد:‌ این امیدواری وجود دارد که با حضور مدیران در نشست‌ها بتوان زمینه مساعدت بیشتری را فراهم آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از رسالت‌های بانک دی ارائه خدمات مناسب به خانواده شهدا و ایثارگر است اما این بانک مانند هر موسسه پولی دیگر، باید بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار عمل کند و همین امر مشکلاتی را سبب می‌شود. در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس به این مشکلات پرداختیم.
بانک دی با سهامداری خانواده‌های شاهد و ایثارگر کشور حدود ۱۱ سال پیش آغاز به فعالیت کرد و هدف مهم آن علاوه بر ارائه خدمات بانکی به عموم مردم، خدمات‌رسانی ویژه در حوزه‌های بانکی و تسهیلاتی به خانواده‌های معظم ایثارگران بوده است. امروز پس از گذشت ۱۱ سال، بسیاری معتقدند روند توسعه فعالیت‌های این بانک در تحقق اهداف اولیه، آهسته و کند بوده است. نام نیک این بانک بهانه‌ای شد تا به آسیب‌شناسی این موضوع بپردازیم.

بحران مدیریت نداریم؛ بحران مدیر داریم
ذبیح‌الله اعظمی ساردویی، عضو فراکسیون ایثارگران مجلس گفت:‌ طی سال‌های گذشته مشکلات زیادی برای ایثارگران وجود داشته که بانک دی در پاسخ به آن موفق نبوده است.
نماینده مردم‌جیرفت و عنبرآباد افزود:  باید در نظر گرفت که با شرایط موجود اقتصادی که بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برای دریافت تسهیلات مناسب بانکی با مشکلات زیادی مواجه هستند، بانک دی باید در اولویت‌بخشی در این زمینه، پیش‌قدم باشد.
وی با اشاره به اینکه تغییر مدیریتی و حضور تیم مدیریتی فعلی در بانک دی را باید به فال نیک گرفت، گفت: قطعاً بانک دی نیز با مشکلات و تنگناهایی در ارائه خدمات  مواجه است و‌ اگر نیاز به قانون و حمایتی از بانک دی در مجلس وجود داشته باشد، این امادگی وجود دارد تا با کار کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.
این نماینده مجلس با اشاره به نقش مدیریت‌ها در موفقیت بنگاه‌های اقتصادی گفت:‌ در کشور بیش از آنکه مدیریت بحران وجود داشته باشد، بحران مدیر وجود دارد و تعداد مدیرانی که برای حال و آینده برنامه داشته باشند، اندک بوده و بانک دی هم از این محل آسیب دیده است اما با اقدامات انجام شده، حضور ترکیب فعلی مدیریت در بانک دی باید به فال نیک گرفته شود.
اعظمی ساردویی خاطرنشان کرد:‌ بانک دی باید علاوه بر فعالیت خود به عنوان یک بنگاه‌ اقتصادی، به اهدافی که بر اساس آن ایجاد شده‌ است نیز عمل کند و این امیدواری وجود دارد که این بانک در رویکرد جدید خود بتواند به این اهداف دست یابد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد:‌ فراکسیون ایثارگران این آمادگی را دارد تا در نشست‌های هم‌اندیشی، راهبردهای تقویت بانک را مورد بررسی قرار دهد.

هلدینگ مالی دی بر توسعه اشتغال متمرکز شود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هلدینگ مالی دی عنوان کرد:‌ این هلدینگ مالی باید شرایطی را فراهم کند که در سرمایه‌گذاری‌هایی که در مناطق‌ مختلف کشور انجام می‌شود، بحث ایجاد شغل برای جامعه ایثارگران کشور را مورد توجه ویژه قرار دهد.
منصور علی زارعی کیاپی در گفت وگو با خبرنگار ما تصریح کرد:‌ جامعه ایثارگر و خانواده شهدا حق بسیاری بر گردن کشور دارند و طبیعی است با توجه به تعلق بخشی از سهام آنها به بنیاد شهید باید از خدمات بهتری نیز بهره بگیرند.
وی ادامه داد: بسیاری از جانبازان نزدیک به ۸ سال در جبهه‌های دفاع مقدس برای کشور فداکاری کرده‌اند و بخشی از سلامت خود را نیز در این راه اهدا کرده‌اند و حالا این جامعه است که باید توجه ویژه‌تری به آنها داشته باشد بنابراین، این انتظار که بانک دی و بیمه دی حمایت بیشتری از آنها داشته باشند، انتظاری منطقی است.
زارعی کیاپی عنوان کرد:‌ در مجلس مباحث زیادی پیرامون این بحث انجام شده است و این قول مساعد داده شد که هم بانک دی و هم بیمه دی که جانبازان از خدمات آن به جای بیمه ایران استفاده می‌کنند، مشکلاتی را که تاکنون وجود داشته است را برطرف کنند و مجلس در راستای رفع موانع به بانک و بیمه کمک می‌کند. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هلدینگ مالی دی عنوان کرد:‌ این هلدینگ مالی باید شرایطی را فراهم کند که در سرمایه‌گذاری‌هایی که در مناطق‌ مختلف کشور انجام می‌شود بحث ایجاد شغل برای جامعه ایثارگران کشور را مد نظر قرار دهد.
زارعی کیاپی به تغییر مدیریت بانک دی در اواخر سال ۹۸ اشاره کرد و افزود:‌ مدیریت کارآمد بسیار تعیین کننده است و این امیدواری وجود دارد که با تغییر مدیریت صورت گرفته، اجرای امور در این بانک تسریع یابد که این روند قابل مشاهده است.
حل مشکلات ایثارگران باید با اولویت بیشتری همراه باشد
نایب‌رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس نیز در همین خصوص گفت: بخش عمده بانک‌ها، بنگاه‌های اقتصادی هستند که هدف اصلی آنها ایجاد سود انباشته است اما بانک‌هایی که وابسته به تأمین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش یا بنیاد شهید هستند، علاوه بر اهدافی که همانند سایر بانک‌ها دارند، باید هدف خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف خود مانند بازنشستگان، کارکنان وزارت آموزش و پرورش یا در بانکی مانند بانک دی، خدمات‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را نیز به‌صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.
محمدصالح جوکار تصریح کرد: ‌ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده‌های شهدا نه تنها در راستای مشتری مداری که براساس هدفگذاری است که از ابتدا این بانک براساس این اهداف ایجاد شده است.
وی افزود: براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در قوانین برنامه پنج ساله توسعه و قوانین بودجه‌ای کشور وجود دارد، می‌توان خدمات خوبی را به جامعه ایثارگری ارائه داد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با افزایش سرمایه مناسبی که امسال در بانک دی انجام شده است، می‌توان به افزایش توان اقتصادی این بانک امید بیشتری داشت و تراز مثبت مالی و شفافیت عملکردی از موضوعاتی است که در افزایش توان بانک دی مؤثر خواهد بود.
جوکار با بیان اینکه ثبات مدیریتی فاکتوری مهم در برنامه‌ریزی است، اظهار کرد: ثبات مدیران در بانک می‌تواند در افزایش عملکرد بانک و ارائه خدمات بهتر به جامعه ایثارگری کشور مؤثر باشد و یکی از مشکلات موجود، تغییرات مداوم مدیریتی است.
وی با تأکید بر توانمندی‌های مدیریتی در مجموعه‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: طبیعی است که انتخاب و گزینش مدیران باید شاخص‌هایی از جمله توانمندی مدیریتی در نظر گرفته شود. سوابق مناسب مدیریتی، کارآمدی و برنامه‌محور بودن از جمله موضوعاتی است که باید در انتخاب مدیر به آنها توجه شود که این اتفاق در حال حاضر در بانک دی رخ داده است و در کنار توجه به این شاخص‌ها، ثبات مدیریتی می‌تواند دستاوردهای مجموعه‌ها از جمله بانک دی را افزایش دهد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری هلدینگ مالی دی در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: ایثارگران سال‌ها به کشور خدمت کرده‌اند و اکنون نیز جزو اولویت‌های کشور در ایجاد اشتغال و تسهیلات هستند. حوزه دانش‌بنیان از جمله بخش‌هایی است که باید توسط هلدینگ مالی دی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و با سرمایه‌گذاری مناسب بتواند زمینه اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران را فراهم کند.

فاصله تا وضعیت مطلوب در اعطای تسهیلات
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقدامات بانک دی در جهت ارائه خدمات مناسب‌تر به جامعه ایثارگری کشور باید به صورتی مدیریت شود که بتواند جامعه هدف بیشتری را پوشش دهد.
سید جواد حسینی‌کیا با بیان اینکه جامعه هدف بانک دی ایثارگران است، عنوان کرد: نیازها برای دریافت تسهیلات و تأمین مالی از بانک‌ها و بانک دی بسیار بالا است و طبیعی است که برخی از انتظارات بدون پاسخ می‌ماند اما اقدامات بانک دی در جهت ارائه خدمات مناسب‌تر به جامعه ایثارگری کشور باید به صورتی مدیریت شود که بتواند جامعه هدف بیشتری را پوشش دهد.
وی اظهار داشت: البته اقدامات بسیار مناسبی هم توسط بانک دی انجام شده است و در بسیاری از ادارات بنیاد شهید در استان‌ها باجه ایجاد کرده است و در مراکز استان‌ها نیز شعب بانک افتتاح شده است اما در اعطای تسهیلات به خانواده‌های معظم شهدا هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

چشم‌انداز مثبت مدیریتی در بانک دی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مدیر و اعضای فعلی هیئت‌مدیره بانک دی از افراد متخصص و آشنا به حوزه بانکی هستند، گفت:‌ سابقه بانکی و تخصص این افراد، چشم‌انداز مثبتی را پیش روی بانک قرار داده است و می‌توان به بهبود عملکردها و رویه‌ها در این بانک امیدوار بود.
علیرضا شهبازی اظهار کرد: یکی از رسالت‌های بانک دی ارایه خدمات مناسبتر به خانواده شهدا و ایثارگر است اما باید در سیستم بانکی هم بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار عمل کند. وی با اشاره به محدودیت‌های سیستم بانکی در ارائه تسهیلات عنوان کرد: به دلیل آنکه بانک‌ها، مهم‌ترین ارائه‌دهنده منابع مالی هستند، با حجم تقاضای بالایی در میان بخش‌های مختلف جامعه از تولیدکننده تا کارآفرین و مردم مواجه هستند و طبیعی است که به همه تقاضاها نیز امکان پاسخ مثبت وجود ندارد اما با توجه به اهداف تأسیس بانک دی، ارائه خدمات به جامعه ایثارگران کشور باید در اولویت باشد.
شهبازی با اشاره به هلدینگ مالی دی اظهار کرد:‌ هلدینگ مالی دی نیز باید در چارچوب سیاست‌های بنیاد شهید به خانواده ایثارگران کمک کرده و خدمات مختلفی ارائه دهد که این کمک‌ها می‌تواند در راستای اشتغالزایی یا سرمایه‌گذاری‌های منجر به توسعه در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کمتر برخوردار کشور باشد.

لزوم جلب رضایتمندی خانواده‌های شهدا و ایثارگران
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران خط قرمز کشور هستند و به نوعی همه ما به آن‌ها دین داریم و همه بخش‌ها از جمله مجموعه نظام بانکی کشور و به ویژه بانک دی باید به گونه‌ای عمل کنند که رضایتمندی آنها حاصل شود.
پرویز اوسطی افزود: در حوزه‌های انتخابیه شاهد هستیم که مشکلات بسیاری برای مردم و به ویژه خانواده شهدا و جانبازان وجود دارد و البته واقف هستیم که نظام بانکی در کشور با محدودیت‌هایی مواجه است اما باید به تدریج بهبود ارائه خدمات در دستور کار نظام بانکی قرار گیرد.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های قانونی نیز در راستای اصلاح ساختار سیستم بانکی به وجود آمده است، تصریح کرد:‌ راهبرد ما در کشور شعار سال است که تولید، پشتیبانی و مانع زدایی است و باید در جهت تقویت نظام بانکی به نحوی باشد که بتواند خدمات بهتری به بخش‌های تولیدی و درخواست‌ها برای تامین منابع مالی ارائه دهد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد:‌ فراکسیون ظرفیت‌های بسیاری دارد و با تشکیل جلسات منظم و دعوت از مقامات و مسئولان در جهت رفع مشکلات خانواده ایثارگران اقداماتی را در دستور کار دارد.

نقش مهم مدیریت در بهبود عملکرد بانک‌ها
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر نقش مدیریت‌ها به عنوان عاملی اساسی در بهبود عملکردهای سازمانی ، تغییر مدیریتی دو سال قبل در بانک دی را به عنوان فرصتی مهم برای این بانک اعلام کرد و افزود: ‌ مدیریت‌های صحیح می‌تواند زمینه استفاده از منابع و امکانات را فراهم کند و مدیر موفق می‌تواند حتی در بحران‌ها، فرصت خلق کند.
محمد جواد عسگری اظهار کرد:‌ خدمت به خانواده شهدا وایثارگران جزو وظایف اصلی وماموریت دستگاه‌های متولی است و طبیعی است که افرادی که به خاطر حفظ آب و خاک ایران، عزیز خود را از دست داده است باید با توجه و حمایت ویژه‌ای رو به رو شود.
وی با اشاره به مشکلاتی که بسیاری از مردم در دریافت تسهیلات از نظام بانکی با آن مواجه هستند، عنوان کرد:‌مجلس با رویکرد جدیدی در فراکسیون ایثارگران در تلاش است تا شرایطی را برای حل مشکلات این قشر فراهم کند.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید براینکه نظام بانکی و به ویژه بانک دی باید با نگاه مهربانانه‌تری شرایط دریافت تسهیلات را برای جامعه ایثارگری کشور فراهم کند، عنوان کرد:‌ مجلس در تلاش است تا اعتباراتی برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به خانواده شهدا و ایثارگر کشور در نظر بگیرد.
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به اشتغال فرزندان خانواده شهدا و ایثارگر اکنون به دغدغه‌ای مهم بدل شده است، تصریح کرد: هلدینگ‌های مالی از جمله هلدینگ مالی دی باید در جهت توسعه اشتغال در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.
نماینده مردم داراب و زرین دشت با اشاره به تصویب قانون جامع ایثارگران در مجلس عنوان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در این قانون، ایجاد اشتغال است تا فرزندان خانواده جانباز، ایثارگر و آزادگان سرافراز براساس الزامات این قانون دسترسی به شغل داشته باشند. در مقوله اشتغال باوجود شعارهای مطرح توسط دولت‌ها توفیق چندانی حاصل نشده است.
عسگری عنوان کرد: ایثارگران بیشتر در نوار مرزی و در شهرهای مرزی ساکن هستند و این قانون در تلاش است تا به آنها یاری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به دعوت مدیران بانک دی در نشست‌های فراکسیون ایثارگران مجلس به عنوان برنامه‌های آتی این فراکسیون اظهار کرد:‌ این امیدواری وجود دارد که با حضور مدیران در نشست‌ها بتوان زمینه مساعدت بیشتری را فراهم آورد.