ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور خواسته کرمانشاهیان
ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور خواسته کرمانشاهیان

مهسا حشمتی: استان کرمانشاه مهد دلیری و شجاعت، عشق، ایثار و ولایتمداری است و در تمامی دوره‌های تاریخی دین خود را به وطن ادا کرده و از ابتدای هشت سال دفاع مقدس سنگر ایران اسلامی بوده و در عملیات مرصاد توطئه و خیال خام منافقین را نقش بر آب کرده است، سینه ستبر ایران اسلامی، […]

مهسا حشمتی:
استان کرمانشاه مهد دلیری و شجاعت، عشق، ایثار و ولایتمداری است و در تمامی دوره‌های تاریخی دین خود را به وطن ادا کرده و از ابتدای هشت سال دفاع مقدس سنگر ایران اسلامی بوده و در عملیات مرصاد توطئه و خیال خام منافقین را نقش بر آب کرده است، سینه ستبر ایران اسلامی، دروازه نجف و ایستگاه تازه کردن نفس زائران کربلا و اربعین است، کرمانشاه در حاشیه نقشه ایران اسلامی استوار مانده تا حائلی برای نگاه دشمنان و میعادگاهی برای زائرین سیدالشهدا باشد.
نام کرمانشاه باید در تاریخ روزگاران تلخ و شیرین ایران ثبت باشد تا همگان بدانند این دیار پهلوان پرور و دشت لاله‌های گلگون کفن تا ابد برای ایران خواهد ماند و ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور یکی از ابتدایی‌ترین خواسته‌های مردم این دیار است که مدت‌ها پیگیر آن بوده‌اند.

é ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور خواسته کرمانشاهیان
ابراهیم رحیمی‌زنگنه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه در تاریخ چهارم مردادماه سال ۱۳۹۴ با اشاره به پنجم مردادماه سالروز عملیات مرصاد در کرمانشاه اظهار کرد: پیگیر ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم کشور هستیم و طی این سال‌ها هیچ پیگیری برای ثبت این روز مهم و تاریخی به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم صورت نگرفته است و امیدواریم با پیگیری‌های مستمر بتوانیم روز ملی کرمانشاه را در تقویم به ثبت برسانیم.
وی با یادآوری پیگیری‌های انجام شده برای ثبت این روز، افزود: در صورتی که این پیگیری‌ها به نتیجه برسد باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصویب شود تا این روز برای سال آینده در تقویم ثبت شود، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تنها نهاد متولی در این زمینه نیست بلکه استانداری، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همه نهادهای فرهنگی باید در این زمینه تلاش کنند.
در تاریخ پنج مردادماه سال ۱۳۹۸ نیز استاندار وقت کرمانشاه هوشنگ بازوند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص استان کرمانشاه و شجاعت مردم این دیار در هشت سال دفاع مقدس و اشاره به ظرفیت‌های استان از لزوم ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور گفته و در پیامی اظهار کرد: در بیان مقام معظم رهبری کرمانشاه سینه ستبر و چهره‌ی زیبای ایران اسلامی است و مردمانش از دیرباز تاکنون به جوانمردی، سلحشوری، وفاداری و مهربانی شهره خاص و عام بوده‌اند.
مردمان این سرزمین در طول تاریخ پرافتخار خود در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حماسه‌هایی پرشمار را در پرونده جانفشانی و میهن دوستی خویش ثبت و ضبط نموده‌اند که روز پنجم مردادماه همه ساله یادآور زرّین‌ترین برگ این پرونده‌ی فاخر ولایتمداری و فتوت است، روزی که اهالی این سامان پیشاپیش و دوشادوش دیگر آحاد ملت شریف و غیور ایران، به عینه، چون سینه‌ای ستبر در مقابل تجاوز همه جانبه نظام استکبار جهانی (که پیاده نظام آن را منافقین کوردل تشکیل می‌دادند)، مردانه و تمام قد ایستادند و بر همگان مسجل شد که هر چند کرمانشاه از نظر موقعیت ژئوپلتیک دروازه ورود به ایران محسوب می‌شود، اما این دروازه تا قیام قیامت بر روی متجاوزین بسته خواهد ماند و کرمانشاهیان مرزدارانی رشید و همواره جان برکف اند که تا نثار آخرین قطره خون خویش در راه استقلال و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از پای نخواهند نشست.
اینجانب با ادای احترام بی شائبه به یکایک هم استانی‌های ارجمند بویژه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران عزیز و علی الخصوص شهید سپهبد صیاد شیرازی و نقش آفرینان عملیات خاطره انگیز و غرورآفرین مرصاد از فرد فرد مسئولین و مدیران استان می‌خواهم هم اکنون که با پیگیری‌های صورت گرفته میزبانی استان کرمانشاه در رویداد جهانی کرمانشاه ۲۰۲۰ مسجل شده و مرز خسروی نیز با لطف خداوند و عنایت خاصه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به زوری بازگشایی خواهد شد و با استفاده از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های موجود در راستای حرکت مستمر و متوازن استان کرمانشاه بر ریل توسعه همه جانبه و پایدار تا رسیدن کرمانشاه به جایگاه واقعی و تاریخی خویش، نهایت همت و تلاش و اراده خویش را به کار گیرند، از مردم عزیز استان نیز استدعا دارم که با ایفای نقش محوری خود در روند توسعه استان، یار و یاور مسئولین باشند.
امید آنکه بتوانیم با پیگیری جدی و ثبت ۵ مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور، فصل جدیدی را از تکریم نام کرمانشاه آغاز نمائیم.
در مردادماه سال ۱۳۹۹ نیز محمدابراهیم الهی‌تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت ثبت روز ملی کرمانشاه اظهار کرد: پیشنهاد ثبت روز ملی کرمانشاه توسط مسئولان استان به شورای فرهنگ عمومی کشور ارسال شده است و برای نهایی‌شدن باید منتظر تصمیم این شورا ماند و اهمیت ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشورمان یک رخداد مبارک برای هر منطقه است که می‌تواند نمادی از رشادت‌های مردم آن منطقه باشد.

é تصویب روز مردم مقاوم کرمانشاه در تقویم رسمی کشور مانعی ندارد
سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در سفر خود به استان کرمانشاه در خردادماه سال جاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه و استاندار کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه نگینی از فرهنگ به همراه گویش و آداب و رسوم خاص است که در سال گذشته به عنوان شهر خلاق غذا معرفی شد و این مورد میراث ملموس و ناملموس استان کرمانشاه است و در خصوص درخواست مسئولان کرمانشاه برای تصویب روز پنجم مردادماه به نام روز مقاومت و پایداری مردم کرمانشاه نیز در صورت ارسال درخواست به شورای فرهنگ عمومی کشور این درخواست مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصویب آن مانعی ندارد.
علی صفدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سفری که دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در خردادماه سال جاری به استان کرمانشاه داشته در شورای مردمی استان، ثبت ملی پنجم مردادماه سالروز عملیات مرصاد به عنوان روز کرمانشاه در تقویم رسمی کشور مطرح شد و فرم درخواست ثبت روز ملی تهیه و به امضای استاندار کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، نماینده مجلس و مدیرکل ارشاد رسیده و به تهران ارسال شده و در حال طی روال اداری هست و تقریباً تصویب شده است. وی افزود: فقط برای تعیین عنوان در شورای فرهنگی کشور و شورای انقلاب فرهنگی، پیشنهاد داده شد که روز ملی کرمانشاه به عنوان روز مردم مقاوم کرمانشاه ثبت شود اما گفته شد به دلیل درخواست بقیه استان‌ها امکان تغییر وجود ندارد و احتمال قوی ثبت پنجم مردادماه به عنوان روز ملی کرمانشاه است.
بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط خبرگزاری مهر، روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور در حال ثبت بوده و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ثبت روز ملی کرمانشاه با عنوان روز مردم مقاوم کرمانشاه را قابل بررسی و بدون مانع خوانده است، امید است این اقدام نتایج مثمر ثمری را برای استان کرمانشاه رقم بزند و مردم کرمانشاه را بیش از پیش به هموطنان معرفی کند.

 

 

 

استاندار ایلام:
تردد زائران از مرز بین المللی مهران ۱۵ برابر شده است

استاندار ایلام گفت: ‌ آمار تردد زائران از مرز بین المللی مهران در مقایسه با سال گذشته ۱۵ برابر شده است.
حسن بهرام‌نیا در نشست شورای راهبری تصادفات استان که با حضور سردار مومنی رئیس پلیس راهور فراجا کشور برگزار شد، با تسلیت درگذشت دکتر عادل آذر و گرامیداشت یاد آن مرحوم، اظهار داشت: دکتر عادل آذر عمری برای اعتلای فرهنگ، اقتصاد و گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کرد و بصورت میدانی در عرصه قانونگذاری و نظارت حضوری مثبت داشتند.
وی با قدردانی از رئیس پلیس راه راهور فراجا، فرمانده انتظامی استان و پلیس راه استان گفت: در نوروز امسال تمامی تیم‌های پلیس راه و انتظامی حضوری فعال داشتند.
استاندار ایلام در ادامه از افزایش ۱۵ برابری آمار تردد زائران از مرز مهران در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۷ هزار تردد، اما امسال ۵۶۱ هزار تردد از مرز مهران صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در جای جای ایلام فعالیت عمرانی راهسازی و جاده‌ای در حال انجام است، گفت: امروز ایلام به یک کارگاه عمرانی تمام عیار مبدل شده است و این مهم نتیجه همگرایی و همدلی همه مسئولان استان است.
وی افزود: برای ۴ خطه کردن مسیرهای منتهی به مهران از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده و پای کار آورده‌ایم و تلاش می‌شود که برای تسهیل در تردد زوار این مسیرها زیر بار ترافیکی برود.
بهرام نیا با اشاره به این مطلب که بر اساس بررسی و گزارشات بخش اعظمی از تصادفات بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ می‌دهد، گفت: اورژانس‌ها، پایگاه‌های امداد، هلال احمر در این ساعات از شبانه روز در آماده باش کامل باشند.
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رفع گره‌های ترافیکی در داخل شهرها در راستای حفظ حقوق شهروندی، گفت: طبق گزارشات پلیس راهنمایی و رانندگی باید گره‌های ترافیکی برطرف شود و کسانی که سد معبر کردند در اسرع وقت به تخلفات آنان رسیدگی شود.
وی با بیان اینکه هیچ شخص حقیقی و حقوقی حق تصرف زمین‌های مشاع از جمله پیاده رو ندارد، گفت: شهرداری حق پیاده رو فروشی ندارد، بلکه بایست در مرحله اول به کسانی که به حقوق شهروندی توجه نکرده‌اند و مانع‌هایی ایجاد کرده‌اند ابلاغ کند که موانع را جمع آوری کنند، در غیر این صورت برخورد قانونی می‌شود.

 

 

 

 

استاندار خراسان جنوبی:
استان در بسیاری از سرانه‌های اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارد

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که در بسیاری از سرانه‌های اقتصادی در استان وضعیت خوبی نداریم، گفت: از بانک‌ها خواستاریم تا به نقش تسهیل گری در اقتصاد استان به خوبی عمل کنند.
جواد قناعت در کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان گفت: همه ما باید با حضور هرچه بیشتر در شبکه بانکی کشور و با پیگیری امور مربوط، سهم بیشتری از منابع ملی را جذب کنیم. وی با بیان اینکه همه نوکر مردم برای خدمت‌گذاری به آنها هستیم و ژن برتر وجود ندارد، اضافه کرد: خراسان جنوبی در بسیاری از سرانه‌ها اقتصادی از وضعیت خوبی برخوردار نیست. قناعت اظهار کرد: برای کاهش این فاصله باید کارهای جهشی و جهادی انجام دهیم و با انعطاف لازم، از انجام کارهای جدید نترسیم تا مشکلات مردم را بتوانیم مرتفع کنیم. وی بیان داشت: در این راستا بانک‌ها باید نقش تسهیل کننده در اقتصاد خراسان جنوبی داشته باشند که برخی بانک‌های استان در این خصوص خوب عمل نکرده‌اند. قناعت با بیان اینکه اگر کارهای جهشی انجام ندهیم، سرعت ما در استان لاک پشتی خواهد بود، گفت: انتظار از بانک‌ها آن است که با سیاست‌های دولت سیزدهم همراهی کنند. استاندار خراسان جنوبی از بانک‌ها خواستار پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر شد و گفت: برای انجام کارهای جهادی، باید فرایند طولانی پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها اصلاح شود. قناعت با اشاره به مشکل عدم وحدت رویه در بعضی از بانک‌های استان، تصریح کرد: همه بانک‌ها باید برای استمهال تسهیلات یکسان عمل کنند. به گفته وی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان استان باید برای اخذ وثیقه به گونه‌ای عمل کنند تا از ظرفیت‌های آنها در استان به خوبی استفاده کنیم. قناعت با بیان اینکه نیاز است بانک‌ها با ارائه طرح‌های جدید، برای جذب منابع اقدام کنند، افزود: همچنین باید از ظرفیت‌های نهفته در تهران برای جذب منابع ازجمله منابع صندوق توسعه ملی به خوبی استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: در ارزیابی بانک‌های استان، عمل به وظایف در اجرای طرح خانواده و جوانی جمعیت، میزان مشارکت آنها در طرح‌های سرمایه گذاری به ویژه در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور، اجرای مصوبات کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید و حضور مدیران بانک‌ها در سطوح ملی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

 

 

مدیرکل اوقاف کرمانشاه :
سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴٠ بقعه متبرکه کرمانشاه برگزار می‌شود

é کرمانشاه – الهه فرهادی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰ بقعه متبرکه و امامزادگان استان کرمانشاه برگزار می‌شود. حجت الاسلام محمد صالحی اظهار کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تقویت باورهای دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و اجرای صحیح نیات واقفین با موضوع عزاداری امام حسین (ع) و تطبیق آن با نیازهای روز جامعه و استفاده حداکثری از ظرفیت هیئت‌های مستقر در بقاع متبرکه و استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه حضور فعال و مؤثر در فضای مجازی برگزار می‌شود.
وی افزود: سوگواره بصیرت عاشورایی از هشت مرداد آغاز و تا پنجم مهرماه مطابق با اول محرم لغایت آخر صفر برگزار می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: تعویض پرچم با بیرق عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز اول ماه محرم با حضور هیأت مذهبی، اجرای ویژه برنامه اصلی من العسل همایش نوجوانان حسینی در روز ششم محرم الحرام با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
صالحی با اشاره به برنامه‌های ماه محرم، بیان کرد: ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی (ع) در روز هفتم محرم الحرام، برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان، نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا در بقاع متبرکه و خیابان‌های اطراف، مراسم زیارت عاشورا (ع) و همایش رهروان زینبی ویژه بانوان برگزار می‌شود.
وی گفت: راه اندازی کاروان عزای حسینی با اجرای مداحان و ذاکرین جوان و نوجوان، اجرای گروه‌های تعزیه خوانی، نصب تصاویر شهدا بویژه شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های اداره کل اوقاف در ماه محرم عنوان کرد.
وی گفت: در ایام ماه محرم ۳۰ نفر از مبلغان به مناطق محروم اعزام می‌شوند و از محل عوائد موقوفات منطبق به ۱۰۰ هیئت مذهبی از هیأت استان مساعدت می‌شود.

 

 

 

استاندار آذربایجان شرقی:
ارمنستان آلایندگی ورودی به رودخانه ارس را کنترل کند
استاندار آذربایجان شرقی گفت: رود ارس از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلایندگی با ورود پساب معادن انجام گیرد.
عابدین خرّم در دیدار سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، با تاکید بر آمادگی این استان برای افزایش مراودات با کشورهای همسایه از جمله ارمنستان، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصولی دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی، در اولویت بودن همسایگان است و اختیارات لازم برای مراودات تجاری با کشورهای همسایه به مدیریت ارشد استان تفویض شده است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز و آذربایجان شرقی نقش اساسی و بسزایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران اسلامی ایفا می‌کند.
وی افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی بین دو استان آذربایجان شرقی و سیونیک در ارمنستان را خواستار شد.
خرّم با اشاره به جایگاه ممتاز علمی آذربایجان شرقی در کشورمان، اظهار داشت: آماده ایجاد پارک علم و فناوری مشترک هستیم که این پارک می‌تواند به هاب صادراتی تبدیل شود.
وی گفت: رود ارس از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلایندگی با ورود پساب معادن انجام گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: بخش خصوصی این استان در حوزه‌های مختلف مواد غذایی، صنعتی، فولادی، صنایع معدنی، ماشین آلات و خدمات فنی و مهندسی بسیار غنی و فعال بوده و می‌تواند در اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و عمرانی در ارمنستان نقش‌آفرین باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
پروتکل‌های بهداشتی در هیات‌های عزاداری رعایت شود
دکتر فرهاد غلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی به مراکز درمانی مازندران و قرارگیری در ماه‌های معنوی محرم و صفر و برگزاری مراسم و مناسبات مختلف گفت: توصیه ما این است که پروتکل‌های بهداشتی حتما در هیات‌های عزاداری رعایت شود و استفاده از ماسک به صورت مستمر جدی گرفته شود.
وی برگزاری هرگونه تجمع مذهبی و عزاداران را منوط به رعایت فاصله گذاری‌ها در بازه زمانی ۹۰ دقیقه‌ای دانست و افزود : برگزاری مراسم در اماکن مسقف در شهر‌های قرمز با ۳۰ درصد و در شهر‌های نارنجی و زرد با ۵۰ و ۷۰ درصد ظرفیت باید انجام شود.
دکتر غلامی بر لزوم تزریق دز چهارم واکسن کرونا برای پیشگیری از آسیب‌های کووید۱۹ تاکید ‌کرد.

دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام محرم در روزهای کرونایی
برگزاری هرگونه تجمع مذهبی منوط به رعایت کامل فاصله گذاری‌ها در بازه زمانی ۹۰ دقیقه‌ای است.
برگزاری مراسم عزاداری در اماکن مسقف در شهر‌های قرمز با ۳۰ درصد ظرفیت و در شهر‌های نارنجی و زرد با ۵۰ و ۷۰ درصد ظرفیت باید انجام شود.
در هیات‌های عزاداری استفاده از ماسک به صورت مستمر جدی گرفته شود و فاصله اجتماعی ۲ متری بین عزادارن رعایت شود.
پذیرایی موادغذایی و نوشیدنی در جریان برگزاری مراسمات عزاداری و پس از آن باید به صورت بسته بندی انجام شود.
برپایی ایستگاه صلواتی توزیع چای و شربت ممنوع است.
واکسیناسیون کرونا همچنان از جمله مهترین نکات برای پیشگیری از آسیب‌های کووید۱۹ است.
لذا افرادی که نوبت یادآور واکسن خود را دریافت نکرده اند در تجمعات حضور نیابند. در مکان برگزاری مراسم حتماً باید تهویه مناسب جریان هوا وجود داشته باشد. افراد مسن، دارای بیماری زمینه‌ای و نقص سیستم ایمنی جهت حفظ سلامت خودشان در مراسم شرکت نکنند.
بعد از برگزاری هر مجلس ضدعفونی‌کردن محل مراسم، تجهیزات، سرویس بهداشتی، وضوخانه و… ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:
رنگ قرمز به نقشه کرونایی آذربایجان‌غربی بازگشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی استان گفت: در حال حاضر وضعیت چایپاره و نقده از لحاظ کرونایی قرمز شده است.
محمدامین ولی‌زاده اظهار کرد: طبق برآوردها وضع شهرستان‌های ارومیه، چایپاره، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و شاهین‌دژ نسبت به هفته گذشته بدتر شده ولی وضعیت بقیه مناطق استان تغییری نکرده است.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت، چالدران و سلماس در شمال آذربایجان غربی و مهاباد، بوکان، میاندوآب، اشنویه، تکاب، پیرانشهر و سردشت وضعیت زرد کرونایی دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در یک هفته گذشته وضعیت رنگ بندی کرونایی نقده از آبی به قرمز و شاهین دژ از آبی به نارنجی تغییر یافته که نشان دهنده افزایش جهشی شیوع ویروس کرونا در این ۲ منطقه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با درخواست از مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: در حال حاضر سه شهرستان ارومیه، خوی و شاهین‌دژ نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته‌اند.
وی با اشاره به قرمز و نارنجی شدن وضعیت کرونایی ۲۳۲ شهرستان کشور ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اهتمام ویژه به انجام واکسیناسیون توسط همه افراد جامعه در این شرایط ضروری است که امیدواریم با همکاری مردم، در استان ما به جز ۲ شهرستان نقده و چایپاره دیگر هیچ شهرستانی به سمت وضعیت قرمز حرکت نکند.