جانشین کمالوند در استقلال ایرانی نیست !
جانشین کمالوند در استقلال ایرانی نیست !

  سرمربی استقلال تصمیم دارد یک مربی خارجی را به کادرفنی تیمش اضافه کند. جدایی فراز کمالوند بلافاصله بعد از پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از استقلال خبری شوک آور برای طرفداران این تیم محسوب می شود. مدیرفنی آبی پوشان که سوابق فراوانی در فوتبال ایران دارد و با حضور در کادرفنی استقلال توانسته […]

 

سرمربی استقلال تصمیم دارد یک مربی خارجی را به کادرفنی تیمش اضافه کند.
جدایی فراز کمالوند بلافاصله بعد از پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از استقلال خبری شوک آور برای طرفداران این تیم محسوب می شود. مدیرفنی آبی پوشان که سوابق فراوانی در فوتبال ایران دارد و با حضور در کادرفنی استقلال توانسته بود تاثیرگذاری ویژه ای داشته باشد، حالا با پیشنهاد سایپای تهران مواجه شده و از این پس به عنوان سرمربی نارنجی پوشان این تیم را هدایت خواهد کرد.
در این شرایط اما فرهاد مجیدی برای جایگزینی کمالوند در کادرفنی اش به دنبال گزینه می گردد. کمالوند که امروز در مصاحبه اش هم اعلام کرده دوستی اش با مجیدی ادامه دار خواهد بود، از چند روز قبل مساله پیوستنش به سایپا را با سرمربی آبی ها مطرح کرده بود و به همین خاطر این دو نفر گزینه هایی را نیز برای حضور در کادرفنی استقلال با هم بررسی کردند اما واقعیت این است که به نتیجه خاصی منجر نشده است.
در چنین شرایطی نام های ایرانی مثل مجید نامجومطلق، پیروز قربانی و … برای حضور روی نیمکت استقلال مطرح شده اما با پیگیری های ما مشخص شد که تقریبا حضور دستیار ایرانی در کادرفنی استقلال منتفی شده است.
مجیدی قصد دارد مربی ای را به کادر خود اضافه کند که تجربه بالا داشته باشد و البته بتواند با دانش فنی اش به تیم کمک کند. از این رو او ذهنش به سراغ گزینه های خارجی رفته است. سرمربی استقلال در زمان حضورش درتیم ملی امید هم علاقه زیادی داشت تا یک مربی اسپانیایی را به کادرفنی اضافه کند و حالا هم تصمیم به استفاده از یک مربی خارجی در بین دستیارانش گرفته است.
در حال حاضر صالح مصطفوی، بهزاد نوشادی، فرشاد ماجدی و بهزاد غلامپور به عنوان مربی گلرها در کادرفنی حضور دارند و از این رو سرمربی استقلال قصد دارد یک مربی خارجی را به جای کمالوند به کادر خود بیاورد. البته که مربی جدید استقلال دیگر مدیرفنی نیست و به عنوان دستیار اول فرهاد کارش را شروع خواهد کرد.
در این رابطه گفته می شود مجیدی چند گزینه خارجی را مورد نظر قرار داده و قرار است با مدیران باشگاه درباره حضور آنها در تهران صحبت کند. او در صورتی که بتواند رضایت مدیران استقلال را برای جذب دستیار خارجی جلب کند، با یکی از گزینه های مد نظرش به توافق می رسد تا این مربی نیز به تهران بیاید.
در این خصوص گفته می شود مربی اسپانیایی ای که مجیدی در دوران حضورش درتیم امید هم علاقه زیادی به حضور او در ایران داشت اما مدیران فدراسیون فوتبال زیر بار نرفتند، یکی از گزینه های اصلی سرمربی استقلال است.
مساله اصلی در این خصوص اما قانون منع ورود خارجی ها به ایران است. این قانون که در ابتدای فصل هم بر سر بازگشت استراماچونی به استقلال مسائلی را ایجاد کرد و حواشی زیادی در پی داشت، حالا ممکن است بار دیگر جنجالی شود. اگرچه طی ماه های گذشته زمزمه های زیادی درباره حذف قانون عدم استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ برتر شنیده شده اما این مساله برای فصل بعد است و حالا اگر مجیدی تصمیم نهایی اش روی انتخاب دستیار خارجی باشد، باید دید چه اتفاقاتی حول و حوش استقلال رخ می دهد.
باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی در این خصوص رخ می دهد و در نهایت چه کسی به کادرفنی استقلال اضافه خواهد شد.
برادران حیدری، داور دربی تهران و اصفهان
بیژن حیدری در اصفهان و پیام حیدری در تهران، بازی تیم‌های پرسپولیس و استقلال را سوت می‌زنند.
بیژن حیدری ۴۰ ساله در حالی بازی پرسپولیس و سپاهان را سوت می‌زند که با حضورش در این بازی، شانس قضاوت در دیدار دربی را از دست خواهد داد. وی پیش از این ۲ بار در شهرآورد سوت زد که آخری در بهمن سال ۱۳۹۸ با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.
حیدری این فصل در بازی با ذوب آهن و پرسپولیس اولین سوت خود برای پرسپولیس را زد که بازی با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید و کادرفنی قرمزها نیز نسبت به قضاوت وی اعتراض داشت. او همچنین در بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان هم داور وسط بود که با پیروزی ۲-۱ شاگردان گل‌محمدی خاتمه یافت. در این بازی سعید علی نژادیان، فرهاد مروجی و ایمان کهیش کمک های او خواهند بود.
سوت دیگر بازی سرنوشت ساز این هفته هم به برادر او، پیام حیدری سپرده شده است. حیدری که ششمین سال حضور در بین داوران الیت فوتبال ایران را سپری می‌کند، این فصل عملکرد بسیار خوبی داشته و حالا باید به همراه حسن ظهیری، مهدی الوندی و امیر ایار بازی تیم های ذوب آهن و استقلال را قضاوت کند.
هر دو بازی به صورت همزمان روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۲۱:۱۵ برگزار می‌شود.
کمالوند: از مجیدی، مددی و استقلالی‌ها تشکر می‌کنم
مدیرفنی استقلال خبر جدایی اش از این تیم را تایید و برای فرهاد مجیدی و مجموعه آبی های پایتخت آ رزوی موفقیت کرد.
فراز کمالوند درباره مسائلی که پیرامون جدایی اش و سرمربیگری سایپا مطرح شده، بیان کرد: خوشحالم که در این مدت کنار رفیق خوبم فرهاد مجیدی بودم. از او تشکر می کنم که به من اعتماد کرد و توانستم در خدمت باشگاه استقلال باشم. تجربه بسیار خوبی برایم بودم و جا دارد از انرژی مثبتی که هواداران استقلال به من دادند، تشکر کنم.
وی ادامه داد: قبل از هر نوع همکاری با فرهاد مجیدی ما دوست هستیم و این دوستی قطعا ادامه دار خواهد بود. من درباره جدایی از استقلال با فرهاد صحبت کردم و با توافق و تعاملی که داشتیم این اتفاق رخ داد.
کمالوند در پاسخ به این پرسش که سرمربیگری اش در سایپا قطعی شده، گفت: انشاالله با جلساتی که خواهیم داشت این مساله قطعی می شود. امیدوارم بتوانیم کاری کنیم تا سایپا در لیگ برتر حفظ شود و نتایج خوبی را به دست آوریم.
سرمربی جدید سایپا در پایان افزود: جا دارد از آقای مددی مدیرعامل باشگاه هم تشکر کنم که همکاری خوبی داشتند. از هواداران استقلال هم یکبار دیگر بابت لطفی که داشتند ممنونم و امیدوارم در آینده نیز این فرصت نصیبم شود تا در خدمت باشگاه بزرگ استقلال باشم.
دستیار سابق مجیدی، پنجره استقلال را بست!
مربی خارجی سابق استقلال با شکایت از این باشگاه موفق شده پنجره نقل و انتقالات این تیم را دوباره ببندد.
باز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال در ماه های گذشته مساله طبیعی به شمار رفته است. هر بار که یک طلبکار از این باشگاه به فیفا شکایت کرده فدراسیون جهانی اقدام به بستن پنجره نقل و انتقالات کرده و با پرداخت پول فرد شاکی این پنجره باز شده است.
حالا اینبار با شکایت میلیسیچ لکیچ بار دیگر پنجره نقل و انتقالات استقلال بسته شده است. این مربی که در زمان سرمربیگری دوره اول فرهاد مجیدی به عنوان دستیار کنار او حضور داشت، به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش به فیفا شکایت کرده و حالا حکم خود را دریافت کرده است.
از این رو طبق حکم فیفا پنجره نقل و انتقالات استقلال بسته شده و مسئولان استقلال برای باز کردن پنجره باید پول این مربی را بپردازند.
در این خصوص احمد مددی مدیرعامل استقلال گفته که از فیفا درخواست گراندز حکم را کرده اند اما تا زمانی که پول لکیچ پرداخت نشود، استقلال نمی تواند بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد. از این رو استقلالی ها با توجه به اینکه تا پایان فصل و زمان نقل و انتقالات فرصت چند ماهه دارند، می توانند با پرداخت پول لکیچ پنجره شان را باز کنند.