جواهری به نام ارسلان مطهری
جواهری به نام ارسلان مطهری

  حدود ۳ سال و نیم پیش بود که پرسپولیس در خرید کاوه رضایی و مهرداد محمدی به‌عنوان جانشین طارمی ناکام ماند و برانکو دست روی ارسلان مطهری گذاشت. ستاره ۲۳ ساله‌ای که می‌توانست یک‌شبه، از مهاجم چرخشی نفت به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد و مسیرش برای تیم ملی هم هموار شود. جواب مطهری به […]

 

حدود ۳ سال و نیم پیش بود که پرسپولیس در خرید کاوه رضایی و مهرداد محمدی به‌عنوان جانشین طارمی ناکام ماند و برانکو دست روی ارسلان مطهری گذاشت. ستاره ۲۳ ساله‌ای که می‌توانست یک‌شبه، از مهاجم چرخشی نفت به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد و مسیرش برای تیم ملی هم هموار شود. جواب مطهری به پیشنهاد پرسپولیس، یک «نه» عجیب بود. همان‌قدر عجیب، که مهرداد محمدی پیشنهاد استقلال را رد کرده بود. مطهری به‌خاطر علاقه به استقلال، پیشنهاد پرسپولیس را رد کرد تا به تیم محبوبش برود. با این وجود منصوریان با تصمیمی عجیب، ترجیح داد علی قربانی را به جای او از نفت تهران بخرد و مطهری، در تیم دایی بماند. مطهری با گل هفته اول به استقلال، تا حدی انتقامش را از منصوریان گرفت، اما تا پایان فصل، فقط ۳ گل دیگر زد و حالا که قراردادش با نفت تمام شده، بدون تیم ماند! بدون تیم ماندن مطهری، پاداشی غیرمنصفانه برای تعصبی بود که روی آن باقی ماند و حاضر نشد پیراهن تیم رقیب استقلال را بپوشد. پس از ۳ سال و نیم با درخواست فرهاد مجیدی، این مهاجم ۲۶ ساله که سابقه بازی در تیم‌های نفت تهران، تراکتور و ذوب‌آهن و… را در کارنامه خود داشت به مدت یک سال و نیم به استقلال پیوست آن هم با قراردادی سفیدامضا!
ارسلان مطهری از زمانی که پیراهن استقلال را برتن کرده، عملکرد فوق العاده‌ای داشته و این را می‌شود از تعداد گل‌هایی که به ثمر رسانده متوجه شد. این مهاجم باتجربه که چندین سال در آرزوی حضور در استقلال بود، نیم‌فصل امسال به این رؤیا رسید و حالا نشان داده انگیزه زیادی برای درخشش در ترکیب آبی‌ها دارد. سومین حضور ارسلان در ترکیب استقلال با شهرآورد توأم شد. مسابقه‌ای که شیخ دیاباته هم به دلیل مصدومیت در آن حضور نداشت و همین مسئله سبب شد تا فرهاد مجیدی از مطهری در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند. حضور ثابت در ترکیب البته برای مطهری خوش‌یمن بود و او برای اولین بار در شهرآورد گلزنی کرد. مطهری پیش از این در دیدار با الریان قطر از دقیقه ۷۵ برای استقلال به میدان رفت و در دقایق ۸۳ و ۹۰ توانست دو گل بزند. اما جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید همین تیم الریان با پیشنهادی وسوسه‌انگیز و یک میلیون دلاری خواهان جذب ارسلان مطهری شده است. پیشنهادی که مهاجم متعصب آبی‌ها آن را به خاطر استقلال رد کرده است. در روزگاری که فوتبالیست‌ها به‌خاطر ۲۰ میلیون تومان پیراهن خود را عوض کرده و جابه‌جا می‌شوند ارسلان مطهری نعمتی است که قید ۱۴ یا ۱۵ میلیارد تومان را فقط به‌خاطر عشق خودش به استقلال می‌زند. بیخود نبود که فرهاد مجیدی این همه روی جذب ارسلان مطهری اصرار می‌ورزید و حتی در محافل خصوصی عنوان می‌کرد او وارث پیراهن شماره ۷ من است.