حمایت بانک صادرات ایران از تولید تجهیزات دیالیز
حمایت بانک صادرات ایران از تولید تجهیزات دیالیز

نایب رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران در بازدید از مجموعه کنسرسیوم دیالیز در استان البرز برای حمایت از تولید تجهیزات دیالیز در این مجموعه و کمک به رفع دغدغه بیماران کلیوی در کشور اعلام آمادگی کرد. امیر یوسفیان اظهار کرد: زحمات مجموعه کنسرسیوم دیالیز قابل تقدیر است و باعث شده در شرایط تحریم دغدغه […]

نایب رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران در بازدید از مجموعه کنسرسیوم دیالیز در استان البرز برای حمایت از تولید تجهیزات دیالیز در این مجموعه و کمک به رفع دغدغه بیماران کلیوی در کشور اعلام آمادگی کرد.
امیر یوسفیان اظهار کرد: زحمات مجموعه کنسرسیوم دیالیز قابل تقدیر است و باعث شده در شرایط تحریم دغدغه واردات دستگاه و تجهیزات دیالیز و درمان بیماران کلیوی کاهش پیدا کند. این تلاش ها در راستای نیاز کشور است و بانک صادرات ایران هم فعالیت در این زمینه‌ را از اولویت‌های خود می‌داند و در کنار این مجموعه برای رفع موانع و مشکلات آن تلاش خواهد کرد.
وی ادامه داد: فعالیت‌های کنسرسیوم دیالیز هم فعالیت اقتصادی است و هم خدمت و این فضا در بانک هم ملموس است. بانک صادرات ایران در کنار رفع مشکلات مالی مردم، پرداخت تسهیلات به کادر درمان یا پرداخت حقوق و مزایای کارگران مجموعه‌های تولیدی در قالب تسهیلات طرح همیان را نیز با جدیت دنبال می‌کند. طرح‌هایی ارائه شده که با استفاده از آنها تسهیلات با نرخ صفر درصد یا تسهیلات بدون واریز قسط پرداخت می‌شود و در همه این مدل‌ها بانک به دنبال سود زیاد نیست بلکه به دنبال منفعت بیشتر برای اقتصاد و تولید کننده است.
یوسفیان افزود: وضعیت نظام بانکی در ایران به گونه‌ای است که شاید ارزانترین نرخ تسهیلات در دنیا را داشته باشیم؛ از طرف دیگر عدم امکان استفاده از اعتبارهای خارجی باعث می‌شود که همه راهها به ریال ختم شود و باید با استفاده از طرح‌های متنوع بانکی تمامی نیازها از پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه گرفته تا تسهیلات واحدهای تولیدی و غیره را پوشش داد.
وی گفت: در طرح «طراوت» تلاش کردیم اعتبارات اسنادی ریالی را جایگزین اعتبارات خارجی یوزانس و ریفاینانس کنیم و با استفاده از این طرح تمام خریدهای داخلی را با امتیازات ویژه با LC داخلی انجام می دهیم. فاینانس هم در قالب طرح طراوت توسعه انجام می‌شود و حسن بزرگ طرح مذکور آن است که مبنای همه اعتبارات در آن ریال است و نوسانات ارز تاثیری در آن ندارد. ما به دنبال آسان‌سازی اعطای تسهیلات و کاهش هزینه‌های مشتریان هستیم و شعار ما امسال در بانک صادرات این این است کسی که با استفاده از LC بانک صادرات کالای خود را بفروشد بدون وثیقه و ضامن می‌تواند از این تسهیلات بهره‌مند شود.