حمایت جدی سازمان بنادر از تولید بار اول تجهیزات فناورانه بندری و دریایی
حمایت جدی سازمان بنادر از تولید بار اول تجهیزات فناورانه بندری و دریایی

  با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان امضاء شد. معاون وزیر راه و‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم بر حمایت جدی سازمان بنادر از تولید تجهیزات فناورانه بندری و دریایی در داخل کشور تاکید […]

 

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت های دانش بنیان امضاء شد.
معاون وزیر راه و‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم بر حمایت جدی سازمان بنادر از تولید تجهیزات فناورانه بندری و دریایی در داخل کشور تاکید کرد.
محمد راستاد در مراسم امضای ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: یکی از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، تامین ایمنی دریانوردی است که این پروژه‌ها، در قالب تولید بار اول، نیازهای ایمنی دریانوردی کشور را تامین خواهد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به ظرفیت و توانمندی که در شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده، خاطر نشان کرد: تا پیش از این برای تامین تجهیرات فناورانه در حوزه ایمنی دریانوردی، به تولیدکنندگان خارجی نیاز داشتیم، اما با توانمندی ایجاد شده در میان شرکت‌های ایرانی، دیگر هیچ دغدغه و نگرانی از حیث تامین تجهیزات نداریم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های این سازمان متنوع و بسیار گسترده است، تاکید کرد: در همین راستا و در سایر حوزه‌ها، برای تامین تجهیزات بندری و دریایی از طریق تولید داخل، موفق شدیم در قالب قرارداد با شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی، بخش زیادی از تجهیزات مورو نیاز را تامین کنیم.
وی افزود: سال گذشته، در حوزه شناورها و ناوگان مورد نیاز عملیات بندری، قرارداد ساخت ۸۳ فروند انواع شناور برای بنادر تجاری، با صنایع دریایی داخلی به امضا رسید که کار ساخت ۴۲ فروند آن شروع شده است.
راستاد با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی، علاوه بر پویایی و ارتقای توان صنایع داخلی، به نوعی به خودکفایی و بی‌نیازی کشور در حوزه تامین تجهیزات بندری و دریایی کمک می‌کند، گفت: در سال ۹۸ این سازمان موفق شد، ۷۶۸ قطعه مورد نیاز در تجهیزات بندری را از طریق شرکت‌های ایرانی تامین کند که ارزش آن بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان است.
وی درباره چهار پروژه تولید بار اول تجهیزات فناورانه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: ارزش این پروژه‌ها ۲۰ میلیارد تومان است که توسعه این رویکرد در دستور کار سازمان بنادر قرار دارد و انتظار داریم این پروژه ها تا پایان سال تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.
طراحی و ساخت سامانه راداری تحلیل رفتار موج و راه‌اندازی آن در سایت بندر چابهار؛ ساخت فرستنده ناوتکس برای بندر فریدون‌کنار؛ ساخت ۱۰ دستگاه مدولاتور و ۱۰ دستگاه مادربرد رادار ترما برای بنادر شهید رجایی و امام خمینی(ره) و ایجاد سامانه‌ یکپارچه آنلاین کنترل و نظارت بر عملکرد لایروب‌ها در بندر شهید رجایی، چهار پروژه‌ای است که برای اولین بار در بنادر کشور سرمایه‌گذاری و اجرایی می‌شود.