حمله به ابوظبی و برهم خوردن قواعد جنگ یمن
حمله به ابوظبی و برهم خوردن قواعد جنگ یمن

    برنامه «اعلامیه با ریچارد مدهرست» (The Communiqué with Richard Medhurst) شبکه پرس تی‌وی نگاهی دارد به حمله مقاومت یمن به ابوظبی و آثار و بازتاب این اتفاق در جهان. به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «اعلامیه با ریچارد مدهرست» به بهانه حمله اخیر نیروهای مقاومت یمن به […]

 

 

برنامه «اعلامیه با ریچارد مدهرست» (The Communiqué with Richard Medhurst) شبکه پرس تی‌وی نگاهی دارد به حمله مقاومت یمن به ابوظبی و آثار و بازتاب این اتفاق در جهان.
به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «اعلامیه با ریچارد مدهرست» به بهانه حمله اخیر نیروهای مقاومت یمن به شهر ابوظبی در کشور امارات، گشوده شدن جبهه‌‌ای جدید در کارزار یمن را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
این برنامه به این نکته تاکید می‌کند که این حمله قواعد جنگ در یمن را برهم زده و به امارات هشدار عملی داده که دیگر نمی‌تواند در نسل کشی یمن شرکت کند، بدون آن‌که عواقبش را در داخل کشور ببیند. ریچارد مدهرست مجری برنامه در گفت و گو با یاسر المحلیل کارشناس مسائل یمن، اثرات و بازتاب حمله جبهه مقاومت به ابوظبی را مورد واکاوی قرار می‌دهد و از او می‌پرسد که این حمله به پایتخت امارات نشان از افزایش توانایی‌ها و قابلیت‌های نظامی نیروی مردمی در یمن دارد؟ المحلیل همچنین پیش‌بینی خود را از جنگ در یمن و آخر و عاقبت آن ارائه می‌دهد.
آنتن شبکه پرس تی‌وی می‌‌رود و بازپخش این برنامه روز سه شنبه ساعت ۰۵:۰۰، ۱۹:۰۰ و ۰۳:۰۰، چهارشنبه ساعت ۰۸:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و روز جمعه ساعت ۲۳:۰۰ خواهد بود.

 

 

در برنامه «مناظره» وب‌سایت فرانسه پرس تی‌وی بررسی می‌شود:
شکست فرانسه در مبارزه با تروریسم در مالی

برنامه «مناظره»- Le Débat- وب‌سایت فرانسه شبکه پرس تی‌وی امروز چهارم بهمن به بررسی ابعاد حمله موشکی به پایگاه نظامی فرانسه در شمال کشور مالی می پردازد.
برنامه «مناظره» وب‌سایت شبکه پرس تی‌وی در این قسمت به واکاوی شرایط فرانسه در کشور مالی مستعمره سابق این کشور می پردازد. در این برنامه می بینیم مدتی است که مالی به بازنگری قراردادهای نظامی خود با فرانسه پرداخته و هفته گذشته نیز مردم این کشور برای چندمین بار علیه فرانسه تظاهرات کردند. پایگاه نظامی فرانسه در مالی بزرگترین پایگاه نظامی کشور این کشور در خارج از مرز آن است و ۵۱۰۰ نظامی در آن حضور دارند که این موضوع با نارضایتی مردم مالی روبه رو است. در این برنامه ابعاد حضور فرانسه و شکست مفتضحانه این کشور در راستای مبارزه با تروریسم در مالی و دیگر کشورهای ساحلی مورد بررسی قرار می گیرد.
مهمانان برنامه «مناظره» فیلیپ هوگون گزارشگر جنگ و خبرنگار از پاریس و لوک میشل کارشناس مسائل سیاسی از بلژیک، ارزیابی خود از شرایط حضور فرانسه در مالی را با مهدی توجه مجری برنامه در میان می گذارند.

 

معرفی باغ نگارستان، دروازه‌ها و امامزاده‌های تهران در پرس تی‌وی

برنامه «ایران» شبکه پرس تی‌وی به معرفی باغ نگارستان، دروازه‌ها و امامزاده های تهران می‌پردازد.
برنامه «ایران» در دو بخش باغ‌ نگارستان و دروازه‌ها و امامزاده‌های تهران را به مخاطبان خود معرفی می کند.
هدی لزگی گزارشگر بخش اول برنامه با حضور در باغ نگارستان تهران به معرفی تاریخ و عمارت این باغ باقی‌مانده از دوران قاجار می‌‌پردازد.
باغ نگارستان به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شده و شاهد حوادث مهم تاریخی از جمله قتل میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی بوده است.
بخش دوم برنامه «ایران» به گزارشگری سارا خوانساری هم به معرفی دروازه‌ها و امامزاده‌های معروف تهران اختصاص دارد. تهران در زمان قدیم دارای دروازه‌های ورودی دوازده‌گانه بوده که دروازه خراسان، شاه عبدالعظیم، دولاب و دولت از معروفترین آنها هستند. پایتخت ایران همچنین امامزادگان به نسبت پرتعدادی را در خود جای داده است که امامزاده سید اسماعیل، زید بن علی، طاهر و یحیی از جمله آنها به شمار می‌روند.
برنامه «ایران» دوشنبه ساعت ۱۷ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز سه شنبه ساعت ۱۴:۰۰، چهارشنبه ساعت ۱۹:۰۰، پنج شنبه ساعت ۱۰:۰۰ و جمعه ساعت ۰۷:۰۰ روی آنتن می‌رود.

اعتراض به عادی سازی روابط اسرائیل
با کشورهای عربی به روایت هیسپان تی وی

برنامه «پرونده های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی این هفته تصمیم برخی از دولت های عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را زیر ذره‌بین می برد. به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «پرونده های فلسطین» (Causa Palestina) با اجرای خوان کارلوس روسو در این قسمت به بررسی اقدام برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اختصاص دارد.
این برنامه ضمن اشاره به تصمیم برخی از دولت های عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به منظور جبران خسارات اقتصادی ناشی از کرونا، اعتراض مردم این کشورها نسبت به این امر را به تصویر می کشد. اواخر سال ۲۰۲۰ و در جریان همه گیری ویروس کرونا، در حالی که رژیم صهیونیستی تجاوزات خود را علیه مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه تشدید کرده بود، برخی از کشورهای عربی به جای موضع گیری محکم و متحد علیه تل آویو، از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، عادی سازی روابط خود با اسرائیل را خواستار شدند تا از نظر اقتصادی زیان نکنند و بخشی از خسارات اقتصادی ناشی از همه‌گیری را جبران کنند. با این حال، شهروندان این کشورها از ابتدا مخالفت شدید خود را با این اقدام اعلام کردند و بر حمایت بی قید و شرط از برادران مظلوم خود در فلسطین تاکید کردند. در ادامه این برنامه مطرح می شود که با وجود گذشت یک سال پس از عادی سازی، تظاهرات ضد اسرائیلی در چندین کشور عربی که دولت های آنها در تلاش برای نزدیک شدن به تل آویو هستند همچنان ادامه دارد. برنامه «پرونده های فلسطین» سه شنبه ساعت ۰۴:۳۰ بامداد از شبکه هیسپان تی وی روی آنتن می رود و بازپخش آن همان روز ساعات ۹:۳۰،۱۳،۱۸:۳۰ و روز چهارشنبه ساعات ۲:۳۰ بامداد و ۱۶:۳۰ برای مخاطبین اسپانیایی زبان این شبکه معاونت برون مرزی صداوسیما پخش خواهد شد.