در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه  به بهره برداری رسید
در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه  به بهره برداری رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، گفت: ۳۳۰ کیلومتر پروژه‌ آزاد راهی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تا پایان امسال بهره برداری می‌شود. خیرالله خادمی با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات بسیار بزرگی در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و […]

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، گفت: ۳۳۰ کیلومتر پروژه‌ آزاد راهی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تا پایان امسال بهره برداری می‌شود.
خیرالله خادمی با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات بسیار بزرگی در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل انجام شده است، اظهار داشت: در دو سال گذشته هزار و ۵۰۰ کیلومتر پروژه ریلی، ۶۲۰ کیلومتر آزاد راه و سه هزار کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، گفت: طی روزهای گذشته و آتی ۷۶ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰۰ کیلومتر ریل برای اجرای پروژه‌های این حوزه روی زمین داریم، افزود: برای اولین بار در سال گذشته تولید ریل ملی را داشته‌ایم.
خادمی با تاکید بر اینکه ۳۳۰ کیلومتر باقی مانده از پروژه‌های آزاد راهی کشور بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این میزان نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به آزاد راه خرم آباد- بروجرد گفت: برای احداث این بخش از پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که هزینه روز آن بیش از پنج هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این پروژه ظرف دو تا سه سال آینده به اراک متصل خواهد شد.
خادمی با تاکید بر اینکه کل این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بوده که از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیاتی می‌شود، افزود: ۶۰ درصد از هزینه این پروژه را دولت و ۴۰ درصد آن را قرارگاه تأمین می‌کند.
وی همچنین به پل «کاکارضا» اشاره کرد و گفت: این پروژه آماده بهره برداری است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:
۴ میلیون و ۶۴۳ هزار تن؛ آخرین موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور تا ۹ مرداد ماه سال جاری را ، ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن اعلام کرد.
روانبخش بهزادیان درباره آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهار کرد: تا پایان ۹ مردادماه سال جاری میزان کالاهای اساسی در ۱۲ بندر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، بوشهر، چابهار، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، خرمشهر، معادل ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن است.
وی ادامه داد: کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی است.

میزان تفکیکی کالاهای اساسی در ۱۲ بندر کشور
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با میزان کالاهای اساسی به تفکیک بنادر، خاطرنشان کرد: در بندر امیرآباد ۳۱۳ هزار و ۴۱۲  تن، نوشهر ۱۵۷ هزار و ۵۱۲ تن، انزلی ۶۵ هزار و ۵۳ تن، امام خمینی (ره) ۳ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۵۵۲ تن، شهیدرجایی ۴۳۳ هزار و ۸۰۶ تن، بوشهر ۳۱۳ تن، چابهار ۱۳۳ هزار و ۵۹۵ تن، آستارا ۳ هزار و ۹۶۹ تن، فریدونکنار ۶۸ هزار و ۴۸۹ تن، لنگه ۷۰ تن، شهیدباهنر ۲۵۵ تن و بندر خرمشهر ۸۲ تن است.
بهزادیان در مورد شناور کنار اسکله در بنادر کشور تا پایان ۹ مردادماه سال جاری، اظهار داشت: ۱۹ فروند شناور کنار اسکله با تناژ ۳۵۰ هزار و ۴۷۶ تن قرار دارند و ۲۴ فروند شناور نیز با تناژ یک میلیون و ۱۲ هزار و ۹۲۱ تن تا این تاریخ در لنگرگاه منتظر بودند.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی در مورد تعداد کامیون خروجی از بنادر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، چابهار، بوشهر، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، و خرمشهر تا پایان ۹ مرداد ۱۴۹۹، اعلام کرد: ۳ هزار و ۵۰۹ کامیون با تناژ ۸۰ هزار و ۸۰۷ تن و تعداد ۱۲۲ واگن نیز با تناژ ۶ هزار و ۸۳۲ تن از این بنادر خارج شده‌اند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اعلام کرد:
رشد ۲۹ درصدی شاخص‌های عملیاتی
در بنادر شرق هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تداوم رشد آمار عملیاتی در بنادر شرق هرمزگان طی چهار ماه نخست سال خبر داد و گفت: جهش ۴۶ درصدی صادرات غیرنفتی مبین گسترش تبادلات با کشورهای حوزه خلیج فارس است.
حمیدرضا محمدحسینی تختی درباره عملکرد چهار ماهه بنادر شرق هرمزگان اظهار داشت: در حوزه تخلیه و بارگیری کالا در این بنادر  رشد ۲۹ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: از مجموع ۸۷۵ هزار و ۲۹۵ تن کالای تخلیه و بارگیری شده، ۶۶۶ هزار تن مربوط به کالاهای غیر نفتی (رشد ۴۶ درصدی در مقایسه با سال گذشته) و ۲۰۸ هزار تن مربوط به کالاهای نفتی بوده که از پایانه‌های دریایی شرق استان به کشورهای حوزه خلیج فارس صادره شده است.
محمد حسینی تختی عمده کالاهای غیر نفتی صادر شده از بنادر شرق استان را انواع میوه و تره بار، گوگرد، آهن آلات و مصالح ساختمانی و مواد غذایی عنوان کرد و گفت: این کالاها به مقاصد کشورهای عمان  و امارات بارگیری شده است.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی با اشاره به حوزه ترانزیت، اظهار داشت: میزان  ۲۱ هزار و ۵۲۳ تن کالا غیر نفتی با نرخ رشد ۴۸ درصدی در ۴ ماهه نخست سال ۱۴۰۰  ترانزیت شده است.