در هشت سال گذشته مبلغ ۱۴ میلیارد یورو تسهیلات به صنایع پرداخت شد
در هشت سال گذشته مبلغ ۱۴ میلیارد یورو تسهیلات به صنایع پرداخت شد

دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد: پنج هزار و ۱۰۰ پروژه صنعتی و معدنی را در هشت سال گذشته به مبلغ ۱۴ میلیارد یورو تامین اعتبار کرده ایم که رقم بالایی در حوزه ارزی است. حسین مهری در جریان بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی استان قزوین گفت: در این […]

دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد: پنج هزار و ۱۰۰ پروژه صنعتی و معدنی را در هشت سال گذشته به مبلغ ۱۴ میلیارد یورو تامین اعتبار کرده ایم که رقم بالایی در حوزه ارزی است.
حسین مهری در جریان بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی استان قزوین گفت: در این مدت همچنین ۶۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع و معادن سطح کشور پرداخت کرده ایم.
مهری افزود: با پرداخت این تسهیلات حدود ۷۵ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد شده است و به جهت اینکه طرح های دریافت کننده تسهیلات، طرح های بزرگی بوده اند هرکدام ۱۰ اشتغال غیرمستقیم نیز ایجاد می کنند.
وی اضافه کرد: در حوزه زیربنایی نیز حمایت های خوبی را علاوه بر حوزه فولاد، مس، آلومینیوم و طرح های صنعتی داشته ایم و در حوزه نیروگاهی به ۳۳ طرح، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تسهیلات پرداخت کرده ایم که پنج هزار و ۵۰۰ مگاوات برق تولید می کنند.
دکتر مهری با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده است، افزود: وظیفه ما در حوزه پشتیبانی حمایت و پرداخت تسهیلات است به ویژه تمرکز ما بر روی تسهیلات سرمایه در گردش است که بتوانیم وضعیت موجود را حفظ کنیم.
وی اضافه کرد: طرح های نیمه تمام اولویت دوم ما است که امیدواریم با سرعت بیشتر در تزریق اعتبارات به بهره برداری برسند و اشتغال جدید ایجاد کنند.
مهری گفت: طرح های دانش بنیان و صادرات گرا نیز از دیگر اولویت‌های ما هستند که عملکرد خوبی در این حوزه‌ها داشته ایم.
وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد مطلوبی را داشته ایم، افزود: حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را در این مدت پرداخت کردیم که رشد ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.
مهری گفت: در بحث مانع زدایی‌ها هم استراتژی ما این بوده که تحت هیچ شرایطی واحدهای تولیدی را تملک نکنیم بلکه با آنها مذاکره کرده و مشکلات آنها را بررسی نماییم.
این مدیر ارشد بانکی گفت: تملک واحدهای تولیدی آخرین راهکار ما است به شرطی که شرکت غیرفعال شده باشد البته سعی کرده ایم به سمت آن نرویم.
دکتر مهری ادامه داد: حمایت از تولید، رسالت اصلی بانک صنعت و معدن است که ما ۱۰۰ درصد تسهیلات خود را به این بخش اختصاص داده ایم و هیچگونه تسهیلاتی خارج از آن نداریم.
وی گفت: البته منابع بسیار محدود قرض الحسنه برای ازدواج داریم که بانک مرکزی رقم بسیار پایینی را به ما اختصاص می دهد.