دستگاه های زیر مجموعه وزارت نفت، در مصرف گاز صرفه جویی کنند
دستگاه های زیر مجموعه وزارت نفت، در مصرف گاز صرفه جویی کنند

اوجی در ابلاغیه ای به مدیران عامل شرکت‌های اصلی، معاونان وزیر، مشاوران وزیر، مدیران عامل شرکت‌های تابعه صنعت نفت، مدیران واحدهای مستقل ستادی و روسای سازمان‌های تابعه خواستار مصرف بهینه گاز شد. متن ابلاغیه جواد اوجی خطاب به مدیران عامل شرکت‌های اصلی، معاونان وزیر، مشاوران وزیر، مدیران عامل شرکت‌های تابعه صنعت نفت، مدیران واحدهای مستقل […]

اوجی در ابلاغیه ای به مدیران عامل شرکت‌های اصلی، معاونان وزیر، مشاوران وزیر، مدیران عامل شرکت‌های تابعه صنعت نفت، مدیران واحدهای مستقل ستادی و روسای سازمان‌های تابعه خواستار مصرف بهینه گاز شد.

متن ابلاغیه جواد اوجی خطاب به مدیران عامل شرکت‌های اصلی، معاونان وزیر، مشاوران وزیر، مدیران عامل شرکت‌های تابعه صنعت نفت، مدیران واحدهای مستقل ستادی و روسای سازمان‌های تابعه به شرح زیر است:

یکی از چالش‌های پیش رو به خصوص در فصل سرما، نگرانی از کمبود گاز به علت مصرف نامتعارف آن در بخش خانگی است. با توجه به این که تمام تلاش وزارت نفت در زمستان تأمین گاز و سوخت مورد نیاز عموم مردم و به خصوص در بخش خانگی است، لذا لازم است از هم اکنون نسبت به آماده‌ سازی و تمهیدات لازم برای استفاده بهینه‌ انرژی در تمام ادارات، شرکت‌ها و شهرک‌های مسکونی تابعه و سایر مناطق و تأسیسات اعم از تعمیرات مورد نیاز، اصلاح و بروزرسانی موتورخانه‌ها، کاهش مصرف برق تا حد امکان، رعایت دمای رفاه ۲۲-۱۸ درجه در اماکن، خاموش بودن مولدهای انرژی در ایام تعطیل و … به منظور کمک به روند تأمین مناسب انرژی و جلوگیری از کمبودهای احتمالی صورت پذیرد.

همچنین لازم است؛ آموزش‌های لازم به تمام کارکنان نیز برای استفاده بهینه از انرژی تدوین و اجرایی شود. بدیهی است مسئولیت پیگیری و نظارت در این خصوص در شرکت‌ها بر عهده مدیریت توسعه منابع انسانی است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی:

واحدهای گازی نیروگاه سبزوار سال آینده وارد مدار می‌شوند

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: واحدهای گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار به ظرفیت ۳۶۶ مگاوات سال آینده وارد مدار خواهند شد. محسن طرزطلب در جریان بازدید از پروژه نیروگاه سیکل‌ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی سبزوار گفت: در راستای توسعه تولید برق در شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان‌رضوی، این مجموعه با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در حال ساخت است.

وی هزینه ساخت این نیروگاه را ۲۹۰ میلیون یورو برشمرد و گفت: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در شمال‌شرق کشور، بالا بردن راندمان نیروگاه و دستیابی به صرفه‌جویی سوخت حداقل ۲۶۵ میلیون مترمکعب در سال برای هر واحد بخار از جمله اهداف اجرای این پروژه است.

طرزطلب با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌های توسعه در شهرستان سبزوار به عنوان یکی از مناطق کمتر توسعه یافته شمال‌شرق کشور امری ضروری است، افزود: بدین منظور این نیروگاه با راندمان ۵۵ درصد از جمله طرح‌های بزرگ و زیربنایی در حال انجام شهرستان سبزوار است که با تلاش تمامی عوامل اجرایی این طرح در تلاشیم تا واحدهای گازی آن سال آینده وارد مدار شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اینکه توربین و ژنراتور واحدهای گازی وارد مجموعه شده و بر روی فونداسیون مربوطه نصب شده است، گفت: پست برق، خط انتقال و بخش‌های ساختمانی واحدهای گازی از جمله مسیرهای بحرانی پروژه است که در تلاشیم تا در گام نخست بتوانیم موانع موجود برای تکمیل هر چه سریع‌تر واحدهای گازی نیروگاه را برطرف کرده و شاهد تولید برق این نیروگاه در سال ۱۴۰۱ باشیم. لازم به ذکر است نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار در کیلومتر ۲۵ جاده سبزوار-شاهرود در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در حال ساخت است.