دولتی فراجناحی با نخبگان تشکیل می‌دهیم
دولتی فراجناحی با نخبگان تشکیل می‌دهیم

  رحیم زارع گفت: رئیسی فردی دلسوز، آگاه و آشنا به سختیها و مشکلات کشور است و می تواند با استفاده از همه نخبگان فراجناحی عمل کند. ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ همایش فعالان، تجار و بازرگانان مناطق آزاد اقتصادی ایران در مقرّ کمیته تجار و بازرگانان حامی آیت الله رئیسی، به ریاست رحیم زارع سخنگوی […]

 

رحیم زارع گفت: رئیسی فردی دلسوز، آگاه و آشنا به سختیها و مشکلات کشور است و می تواند با استفاده از همه نخبگان فراجناحی عمل کند.
۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ همایش فعالان، تجار و بازرگانان مناطق آزاد اقتصادی ایران در مقرّ کمیته تجار و بازرگانان حامی آیت الله رئیسی، به ریاست رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در مجلس برگزار شد.
رئیس کمیته تجار و بازرگانان ستاد آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه باید زیرساختهای لازم برای ارتقاء سطح کمی و کیفی مناطق آزاد فراهم آید تا این مناطق از وضعیت فعلی خارج شوند، گفت: می‌توانستیم از مناطق آزاد بسیار بهتر استفاده کنیم و ارزش افزوده خوبی را برای کشور به وجود بیاوریم که متاسفانه این امر به خوبی مدیریت نشد.
وی گفت: بعد از گنجاندن معاونت اقتصادی در وزارت خارجه، انتظار بر این بود که این وزارتخانه از ظرفیت موجود در مناطق آزاد و ایرانیان خارج از کشور برای جذب سرمایه‌ها استفاده کند.
نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اهمیت حضور پرشور در انتخابات گفت: در درجه اول مشارکت بالا برای کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در درجه بعدی انتخاب اصلح که قطعا و حقا آیت الله رئیسی برنامه‌ها و دیدگاههای خوبی در حوزه های مختلف اقتصادی، عدالت‌محوری، مبارزه با فساد وهدایت سرمایه به سمت تولید با کمک هدفمندی درست و واقعی یارانه ها دارد.
وی افزود: متاسفانه بخش گردشگری نزد مجلس و دولت مغفول واقع شده و حتما باید این رویکرد تغییر یابد و به سمتی برود که از ظرفیت بخش گردشگری برای رونق اقتصاد کشور بهره لازم ببرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه تاکید کرد: باید این برچسب قاچاق را از روی مناطق آزاد برداریم و این امر تنها با شفاف سازی درست اتفاق خواهد افتاد.
عبدالرضا ارسطو دبیر اجرایی کمیته تجار و بازرگانان ستاد مرکزی حضرت آیت الله رییسی و مشاور کارگروه مناطق آزاد تجاری – صنعتی ضمن تشریح وضعیت موجود اظهار داشت: ظرفیت های مناطق آزاد و توانایی این مناطق در توسعه اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و ضروری ست در دولت جدید از این مهم غفلت نشود تا ضمن فسادستیزی در مدیریت اقتصادی، شاهد رشد و پیشرفت همه جانبه کشور باشیم.
همچنین در این نشست پوررمضان، رئیس ستاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سامانه اقتصادی ستادهای آیت الله رئیسی بر تاکید بر اهمیت حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری در انتخاب فرد اصلح گفت: آقای رئیسی هم کارنامه موفق و خوبی دارد و هم برنامه بسیار جامع و کاملی داراست که باید با تلفیق سابقه گذشته و برنامه پیش‌رو، آینده‌ای درخشان برای ایران اسلامی رقم بزنیم.
وی بااشاره به عملکرد مثبت آیت الله رئیسی درقوه قضائیه گفت: علت حرکت ایشان برای حضور در دولت این است که دولت و بدنه اجرایی است که فساد و مشکل درست می‌کند و نظر آقای رئیسی ساماندهی مسائل از آغاز و فسادزدایی از سرچشمه است.
پوررمضان افزود: رئیسی می‌آید تا رانت، امضاهای طلایی، زد و بند و فامیل بازی را برچیند و شرایط را به گونه‌ای تغییر دهد.

دکتر ابراهیم پوررمضان تاکید کرد
مناطق آزاد موثر در اشتغال‌زایی و ارزآوری
مسئول ستاد نخبگان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آیت الله رئیسی گفت: پیشرفت مناطق آزاد و ویژه می‌تواند در حوزه اشتغال که از اساسی ترین مسائل کشور است، موثر باشد و همچنین ارزآوری ناشی از این اقدامات می تواند در سطح رفاه عمومی و رفع مشکلات کشور سهم ویژه ای داشته باشد.
ابراهیم پور رمضان مسئول ستاد نخبگان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آیت الله رئیسی در این همایش ضمن اشاره به مقطع حساس کنونی اظهار داشت: شرکت در انتخابات ۲۸ خردادماه می بایست اولویت اول همه‌‌ی علاقه‌مندان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باشد تا با رای حداکثری به آیت الله رئیسی، در آینده شاهد اجرای برنامه های هدفمند ایشان در مسیر بهبود اوضاع نابسامان کشور باشیم.
پوررمضان مطرح کرد: مسائل و مشکلات متعددی در مناطق آزاد وجود دارد که انباشتگی نیروی انسانی، عدم چابک‌سازی و عدم درآمدهای پایدار نمونه هایی از این معضلات است، که در دولت آقای رئیسی متولیان امر باید تلاش کنند، با ایجاد بستر های لازم برای تولید بیشتر و رقابتی کردن مناطق شرایط بازگشت مناطق آزاد به جایگاه اصلی خود را فراهم کنند.
معاون اسبق پشتیبانی، حقوقی و پارلمانی مناطق آزاد اقتصادی کشور اظهار داشت: با انتقال فناوری های پیشرفته و افزایش صادرات کالا و خدمات به این مناطق به محلی برای تامین منابع مالی از خارج جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شود.
پوررمضان با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی در مناطق آزاد یکی از اساسی ترین مطالبی ست که آیت الله رئیسی در برنامه های خود مطرح کرده است، افزود: کشور ما با وسعت وسیعی که دارد و با وجود مناطق آزاد در اکثر نقاط مرزی می‌تواند در حوزه دیپلماسی اقتصادی و عمومی و همچنین ارتباط نزدیک با همسایگان، از ظرفیت بالای همسایگان برای صادرات کالا، با مشارکت در امور تولیدی با کشور های همسایه در غالب مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توفیقات فراوانی را برای کشور به ارمغان آورد. وی عنوان کرد: ایجاد شرایط ذکر شده می‌تواند در حوزه اشتغال که از اساسی ترین مسائل کشور است، موثر باشد و همچنین ارزآوری ناشی از این اقدامات می تواند در سطح رفاه عمومی و رفع مشکلات کشور سهم ویژه ای داشته باشد و منجر به توسعه اقتصادی کشور شود که این مهم میسر نخواهد شد مگر با استقرار نیروهای کارآمد، متخصص و جهادی.

پوتین و بایدن درباره برجام رایزنی می‌کنند
مشاور رئیس جمهور روسیه گفت که ولادیمیر پوتین و جو بایدن در دیدار با یکدیگر درباره موضوعات مختلف دوجانبه و بین المللی، ازجمله توافق هسته‌ای با ایران، رایزنی خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یوری یوشاکوف مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره محور رایزنی های پوتین و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که قرار است روز چهارشنبه در ژنو انجام شود، تصریح کرد: دو طرف قرار است درباره موضوعات مربوط به ثبات استراتژیک، مبارزه با کرونا، امنیت سایبری و همچنین مشکلات منطقه‌ای گفت وگو کنند. وی در ادامه گفت که روسای جمهور آمریکا و روسیه همچنین درباره مسائل پیرامون شبه جزیره کره، توافق هسته ای با ایران، وضعیت سوریه، لیبی، افغانستان و تقریبا تمام موضوعات مورد نگرانی هر دو کشور به بحث و رایزنی خواهند پرداخت.