ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه در مسیر افزایش همکاری و تعامل
ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه در مسیر افزایش همکاری و تعامل

  اصفهان، خبرنگار روزنامه جمله منصور یزدی‌زاده مدیرعامل و تنی چند از دیگر مسوولان ذوب‌آهن اصفهان در نشستی تعاملی با حضور در شرکت فولاد مبارکه با مدیرعامل و معاونان این شرکت، دیدار کرده و به تبادل نظر پرداختند. یزدی‌زاده، تعامل و همکاری بین این دومجموعه بزرگ فولادساز کشور را بسیار مهم و موجب دستاوردهای چشمگیر […]

 

اصفهان، خبرنگار روزنامه جمله
منصور یزدی‌زاده مدیرعامل و تنی چند از دیگر مسوولان ذوب‌آهن اصفهان در نشستی تعاملی با حضور در شرکت فولاد مبارکه با مدیرعامل و معاونان این شرکت، دیدار کرده و به تبادل نظر پرداختند.
یزدی‌زاده، تعامل و همکاری بین این دومجموعه بزرگ فولادساز کشور را بسیار مهم و موجب دستاوردهای چشمگیر در صنعت فولاد دانست و گفت: مدیریت این صنایع بزرگ، امر خطیری است و همه ما موظفیم با همفکری و همکاری، پتانسیل و توان این مجموعه‌های بزرگ را به سمت تعالی صنعت و اقتصاد کشور رهنمون کنیم .
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، جهت ارائه ایده‌های جدید و همچنین کارشناسی فنی و اقتصادی مسائل و موضوعات فی مابین که می‌تواند منجر به نتایج ارزشمند شود، پیشنهاد داد که کمیته مشترکی تشکیل گردد تا طرح‌های تعاملی و مشارکتی قبل از اجرا در ابعاد مختلف بررسی گردد .
یزدی‌زاده با اشاره به منافع مشترک این دو صنعت مهم کشور، گفت: آنها مرجع صنایع فولادی کشور هستند و می‌توانند در حوزه‌های مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنند که حفظ منافع کل صنعت فولاد کشور را در پی دارد .
وی خاطرنشان کرد: حمل محصولات و مقاصد مشترک، تامین مواد اولیه و مبادی مشترک، نکات و تجربه‌های فنی، کارکنان و سرمایه‌های انسانی همه و همه از جمله مواردی هستند که دو قطب فولادی استان اصفهان با همکاری همدیگر می‌توانند با کمک آنها به ارزش افزوده جمعی دست پیداکنند و هردو مجموعه از مواهب سازمانی به وجود آمده منتفع گردند.
مدیرعامل فولاد مبارکه نیز، ضمن اشاره به دوره فعالیت خود در ذوب آهن اصفهان، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، مادر صنعت فولاد کشور است و در شکل گیری صنایع مختلف فولادی ایران از جمله فولاد مبارکه، نقش مهمی ایفا نموده است .
وی نگاه کلان به موضوعات صنعت فولاد را عامل اصلی توسعه و هم افزایی دانست و گفت: ذوب‌آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه به دلیل مشابهت در جنس تولیدات که فولادی است و حضور در استان اصفهان، دارای منافع و مسائل مشترک هستند .
مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ گفت: تولد ذوب آهن و فولادمبارکه و مجموعه‌هایی که در اختیار دارند حاصل تفکر بلند مدت و استراتژیکی است که با منابع محدود، نگاهی به نسل‌های آینده داشتند.
طیب نیا گفت : به حق، نجات صنعت نیازمند نگاه ملی است و اگر ما که امروز در این دو بنگاه اقتصادی به فعالیت می‌پردازیم به خوبی مدیریت نکنیم، موفقیت چندانی به دست نیاورده و در بسیاری از موارد جلوگیری از تعارض‌های سازمانی برایمان امکان پذیر نیست. اگر نگاه ما فقط به استان اصفهان ‌معطوف باشد و منطقه‌ای عمل کنیم از دیگران نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که ورای مناطق جغرافیایی خود تصمیم بگیرند. در حقیقت نگاه ملی و فرابخشی می‌تواند مجموعه‌های بزرگ را نجات دهد و دغدغه‌های مدیران را نیز به کمترین حد ممکن برساند.
وی افزود :  این دو مجتمع عظیم صنعتی، پیشگامان و بزرگان صنعت فولاد کشور هستند و همفکری و تعامل آنها، توسعه صنعت کشور را به دنبال دارد.
طیب نیا از پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک استقبال کرد و گفت : این کمیته می‌تواند نقش اتاق فکر برای اجرای طرح‌های مشترک را ایفا کند .