رتبه نخست بیمه آسیا با سهم ۱۱٫۱۱ درصدی بازار بیمه
رتبه نخست بیمه آسیا با سهم ۱۱٫۱۱ درصدی بازار بیمه

بیمه آسیا با سهم ۱۱٫۱۱ درصدی حق بیمه تولیدی در بین ۲۷ شرکت صنعت بیمه، رتبه نخست شرکت های بیمه خصوصی را در هفت ماه سال جاری از آن خود کرد. مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل که در مشهد مقدس در برنامه ای پیش بینی نشده در نشست شبکه فروش استان خراسان […]

بیمه آسیا با سهم ۱۱٫۱۱ درصدی حق بیمه تولیدی در بین ۲۷ شرکت صنعت بیمه، رتبه نخست شرکت های بیمه خصوصی را در هفت ماه سال جاری از آن خود کرد.
مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل که در مشهد مقدس در برنامه ای پیش بینی نشده در نشست شبکه فروش استان خراسان رضوی شرکت کرده بود، در سخنانی با اشاره به عملکرد مناسب و پیشتازی بیمه آسیا در صنعت بیمه اظهار داشت: بیمه آسیا بر اساس گزارش آماری بیمه مرکزی، طی هفت ماهه سال جاری در بین ۲۷ شرکت بیمه ای با سهم ۱۱٫۱۱ درصدی حق بیمه تولیدی و تولید بیش از ۶۶ هزار و ۸۷۹ میلیارد ریال حق بیمه، رتبه نخست شرکت های بیمه خصوصی و رتبه دوم در کل صنعت بیمه را کسب کرده است.
مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به بهبود شاخص نسبت خسارت به حق بیمه تولیدی این شرکت در هفت ماه نخست امسال نسبت به سال قبل، اظهار داشت: این شاخص با بهبود ۳٫۵ واحدی در هفت ماه امسال نسبت به سال قبل، به ۴۲٫۲۰ درصد رسید که سبقت رشد فروش از رشد خسارت در بیمه آسیا را نشان می دهد.
مسعود بادین با اشاره به توانمندی و تخصص بالای کارکنان و شبکه فروش بیمه آسیا در صنعت بیمه، بیان داشت: به منظور افزایش و پایداری هرچه بیشتر سهم بیمه آسیا در بازار، باید فعالیت های خود را به طور جدی در فروش بیمه های خرد و بیمه های زندگی متمرکز نماییم.
مدیرعامل بیمه آسیا بر نقش آموزش بر بهبود عملکرد بیمه ای تاکید کرد و گفت: با تقویت فرایند آموزش در شرکت به ویژه برای شبکه فروش، ما می توانیم ریسک های جدید را به خوبی شناسایی کرده و ریسک های مناسب را انتخاب کنیم.
گفتنی است، نشست شبکه فروش بیمه آسیا در استان خراسان رضوی با موضوع آموزش فنی و بازاریابی در بیمه های عمر و پس انداز برگزار شده بود.

فراگیری پوشش بیمه سلامت پیشرفت چشمگیری دارد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از پوشش گسترده خدمات بیمه سلامت قدردانی کرد.
یحیی ابراهیمی با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی تحت پوشش بیمه سلامت است گفت: خدمات دهی بیمه سلامت قابل قبول است، اما باید اقداماتی را انجام داد تا خدمات به صورت یکپارچه و به دور از هرگونه بی عدالتی ارایه شود؛ چرا که بهتر است خدمات تمام بیمه ها به یک صورت در اختیار بیمه ها قرار گیرد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه برخی صندوق های بیمه ای امتیازهای ویژه ای را برای بیمه شدگان در نظر می گیرند که بیمه های دیگر آن خدمات را به بیمه شده خود ارایه نمی دهند، یعنی بی عدالتی که باید برای این مسائل تدابیر مورد نظر را در نظر گرفت.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شورای عالی بیمه باید در جهت خدمات دهی بیمه ها به بیمه شدگان خود اقدامات لازم را انجام دهد اظهار داشت: به لحاظ فراگیری پوشش بیمه سلامت و ارایه خدمات به شکل الکترونیکی هیچ مشکلی وجود ندارد، اما باید نگاه ها به سمت بیمه سلامت ویژه شود؛ تا بتوان با دید عدالت محور مشکلات بهداشتی و درمانی را رفع کرد.

افتتاح طرح جدید پیمایشی بیمه بدنه اتومبیل کارآفرین
شرکت بیمه کارآفرین در رستای اهداف عالیه و چشم انداز خود، با توجه به سفر در دنیای دیجیتال در شرکت و ضریب خسارت مناسب رشته بیمه بدنه اتومبیل در صنعت بیمه کشور در روز سه شنبه مورخ ۲۵ آذرماه طی مراسمی طرح جدید بیمه بدنه اتومبیل با حضور اعضاء هیئت عامل و جمعی از مدیران ستادی و نمایندگان، این طرح افتتاح گردید.
شرکت بیمه کارآفرین با توجه به سابقه دو ساله مطالعه و اجرای فاز آزمایشی این بیمه نامه با استفاده امکانات ویژه در نرم افزار ویسمن، در این طرح پیمایشی جدید ویژگی هایی در جهت خدمت رسانی بهتر به بیمه گذاران اضافه گردیده است. از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد؛ اهمیت آن در جذب پرتفوی و نیز عادلانه کردن حق بیمه بدنه اتومبیل و متناسب شدن حق بیمه بدنه اتومبیل با میزان کارکرد آن، بسیار منطقی و در عین حال مطلوب مشتریان است، از این رو شرکت بیمه کارآفرین با دقت نظر به این موضوع، بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی را طراحی و اجرا کرده است.هدف اصلی در این طرح نحوه محاسبه، اقتصادی کردن و ایجاد مطلوبیت برای بیمه گذارانی است که کمترین استفاده را از خودرو داشته اند و متقاضی پرداخت بهینه حق بیمه براساس میزان استفاده از خودرو هستند. و دیگر مزایای این طرح، مبنای محاسبه حق بیمه برگشتی، ۶۰ درصد از کل حق بیمه می باشد.
در این طرح با استفاده از نرم افزار ویسمن که دارای امکانات و قابلیت های ویژه ای است؛ تهیه عکس از کیلومتر خودرو با ویسمن در زمان صدور بیمه نامه می باشد و اعلام و عکس مجدد به وسیله برنامه ویسمن از کارکرد کیلومتر خودرو در پایان مدت اعتبار بیمه نامه از جمله امکانات نرم افزار ویسمن در این طرح می باشد.
این طرح به صورت آزمایشی و به مدت ۴ ماه تا پایان سال ۱۴۰۰ معتبر بوده و در صورت بررسی عملکرد و موفقیت های طرح از ابتدای سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد.