رسانه‌های چاپی و غیر چاپی از آگهی‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند
رسانه‌های چاپی و غیر چاپی از آگهی‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تصمیمات اتخاذ شده، رسانه‌های چاپی و غیر چاپی از آگهی‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند. فرشاد مهدی پور در جمع اهالی رسانه در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای جایگاه ویژه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای کشور است و تاریخ طولانی در این زمینه دارد. وی بر لزوم شناسایی مسائل […]

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تصمیمات اتخاذ شده، رسانه‌های چاپی و غیر چاپی از آگهی‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند.
فرشاد مهدی پور در جمع اهالی رسانه در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای جایگاه ویژه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای کشور است و تاریخ طولانی در این زمینه دارد.
وی بر لزوم شناسایی مسائل و مشکلات حوزه رسانه تاکید کرد و ادامه داد: برخی از مسائل و مشکلات حوزه رسانه که عنوان شده ناشی از موقعیت خاص استانی و برخی دیگر نیز مربوط به مسائل عمومی کشور است. معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تأمین کاغذ مورد نیاز رسانه‌ها افزود: این موضوع در حیطه کاری معاونت مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد نیست ولی پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.
وی یکی از مهمترین دلایل مشکل کاغذ را محدودیت‌های ارزی عنوان کرد و ادامه داد: راهکارهای لازم برای استفاده از ظرفیت واردات و اختصاص یارانه‌ها برای کاغذ دنبال می‌شود و همه سناریوها در حال پیگیری است تا دغدغه فعالان رسانه کاهش یابد.
مهدی‌پور کاهش رسانه‌های چاپی و عدم چاپ در روزهای پنجشنبه خبر داد و افزود: با اصلاح آگهی‌های دولتی قرار است همه رسانه‌های چاپی و غیر چاپی از آگهی‌های دولتی بهره‌مند و به این وسیله از آنها حمایت شود. معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یک سری اصلاحات باید در سامانه صندوق اعتباری هنر انجام شود افزود: کسی که مسئولیت رسانه را قبول می‌کند مکلف به بیمه کارکنان خود است. وی با اشاره به حمایت از رسانه‌های محلی و کوچک تاکید کرد: بر اساس آئین نامه نمایندگی نشریه‌های سراسری که ۱۵ تا ۲۰ درصد آگهی‌ها به آنها می‌رسد باید سهم آنها به ۳۰ درصد برسد.

استاندار خوزستان:
۲۰۰ خانوار شوشتری از آب‌گرفتگی آسیب دیدند
استاندار خوزستان ضمن بازدید از مناطق خسارت دیده از آب‌گرفتگی در شوشتر گفت: ۲۰۰ خانوار شوشتری از آب‌گرفتگی آسیب دیدند.
صادق خلیلیان ضمن بازدید از مناطق خسارت دیده از آب‌گرفتگی شوشتر شامل منطقه شهرک علم الهدی، منطقه چشمه سوزن گر و مسکن مهر با اشاره به وقوع بارندگی غیرمترقبه با شدت بالا و وارد شدن خسارت به برخی مناطق شوشتر گفت: سه محله شامل ۲۰۰ خانوار در این شهرستان تحت تأثیر این آب‌گرفتگی قرار گرفته و آسیب دیدند. وی یکی از دلایل خسارت‌های وارده به این مناطق مذکور را ناشی از بافت نامناسب شهری و عدم تمهیداتی که از قبل باید اندیشیده می‌شد، عنوان کرد و گفت: محل عبور آب و مسیلی که در منطقه وجود دارد باید پیش از شروع بارندگی‌ها باز می‌شد تا سر ریز نکند و وارد خانه‌های مردم نشود.
استاندار خوزستان، هدف از بازدید میدانی از مناطق آسیب دیده را بررسی مشکلات مردم و ارزیابی رسیدگی مسئولان اعلام و تاکید کرد: خسارت‌ها و مشکلات ایجاد شده برای اهالی این مناطق به سرعت جبران و برطرف شوند و در این راستا هماهنگی و تقسیم‌کاری میان دستگاه‌ها انجام شده است. خلیلیان بر برنامه‌ریزی به منظور پیشگیری از وقوع این قبیل حوادث در آینده تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که در چارچوب نظام توسعه شهری سازماندهی مجددی انجام شود تا از مشکلات آتی جلوگیری شود.

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
سرپرست جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی معرفی شد
محمد افتخاری با حکم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سرپرست جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی منصوب شد. حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز ادامه فعالیت خواهد داشت. محمد افتخاری نیز سابقه معاونت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را دارد. حجت الاسلام ناصر خدایاری از سال ۱۳۹۷ مسؤولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی را عهده دار بود.

گسترش رنگ آبی کرونایی در استان گلستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: تاکنون ۸۵ درصد از جامعه هدف در استان نوبت اول و ۶۴ درصد نیز هر دو نوبت را دریافت کرده‌اند.
عبدالرضا فاضل در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان گلستان اظهار داشت: براساس آخرین رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌های کشور در استان گلستان وضعیت گرگان و علی آبادکتول، زرد و وضعیت بقیه شهرستان‌ها آبی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند افزود: در کل هفته گذشته در استان متاسفانه ۴ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان خاطر نشان کرد: تاکنون ۸۵ درصد از جامعه هدف در استان نوبت اول و ۶۴ درصد نیز هر دو نوبت را دریافت کرده‌اند.

تزریق دُز اول واکسن کرونا به ۹۳ درصد از دانش آموزان
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از تزریق دُز اول واکسن کرونا به ۹۳ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان خبر داد.
احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: هیچ الزامی برای واکسن زدن دانش آموزان برای حضور در کلاس‌های درس وجود ندارد اما تاکید داریم دانش آموزانی که بین ۱۲ تا ۱۸ سال هستند و شرایط دارند واکسن تزریق کنند.
وی افزود: در حال حاضر ۹۳ درصد دانش آموزان گلستانی دُز اول واکسن را دریافت و بیش از ۷۰ درصد دز دوم را دریافت کردند.
گوهری راد ادامه داد: ۱۷۰ هزار دانش آموزان ابتدایی و مقطع متوسطه اول (راهنمایی) از اول آذرماه در مدارس حضور پیدا کردند.
وی افزود: براساس تصمیم گیری ستاد مقابله با کرونا کلاس‌ها نباید بیشتر از ۱۵ نفر باشد و مدیران مدرسه باید به شرط رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی مجوز آموزش حضوری را از آموزش و پرورش دریافت کنند.