رشد دوبرابری پرداخت  تسهیلات قرض الحسنه بانک ملت در سال ۹۹
رشد دوبرابری پرداخت  تسهیلات قرض الحسنه بانک ملت در سال ۹۹

  بانک ملت به رغم محدودیت ها در تامین منابع قرض الحسنه، طی سال های فعالیت خود توانسته است جایگاه خود را در نظام بانکی ایران با عملکرد مثبت و همکاری گسترده‌ با موسسات و بنیادهای مختلف از جمله کمیته امداد، بهزیستی و … تثبیت کند و با تامین مالی خرد به افراد نقش مهمی […]

 

بانک ملت به رغم محدودیت ها در تامین منابع قرض الحسنه، طی سال های فعالیت خود توانسته است جایگاه خود را در نظام بانکی ایران با عملکرد مثبت و همکاری گسترده‌ با موسسات و بنیادهای مختلف از جمله کمیته امداد، بهزیستی و … تثبیت کند و با تامین مالی خرد به افراد نقش مهمی در کمک به اقشار ضعیف جامعه ایفا کرده است.
این بانک در سال ۹۹ بالغ بر ۳ میلیون و ۳۳ هزار فقره تسهیلات مختلف قرض الحسنه اعم از ازدواج جوانان، اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، کمک هزینه درمان، حوادث غیرمترقبه، مسکن روستایی، آزاد سازی زندانیان نیازمند و … پرداخت کرد.
بانک ملت به منظور عمل به مسئولیت اجتماعی و حمایت از تشکیل خانواده طی سال‌های گذشته پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج را در دستور کار خود قرار داده و تسهیل در پرداخت وام ازدواج یکی از اولویت مهم برای بانک بوده است. ​۱۳۵هزار عروس و داماد در سال ٩٩ با وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه بانک ملت راهی خانه بخت شدند این تسهیلات با مبلغی بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد ریال صورت گرفت.
سازمان بهزیستی يکي از نهادهاي زيرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي است که از اصلي‌ترين كارويژه‌هاي اين سازمان و زيرمجموعه‌هايش مي‌توان به ارائه خدمت به مددجويان و نيازمندان بي‌بضاعت، نگهداري معلولان و حرفه‌آموزي به آن‌ها، توانبخشي و نگهداري سالمندان، درمان و بازتواني معتادان، نگهداري شبانه‌روزي كودكان بي‌سرپرست اشاره كرد. بانک ملت در راستای حمایت از مددجویان تحت پوشش اين سازمان و ایجاد مشاغل خانگی سرپرستان خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی با اعطای ۱۷۳۸ میلیارد ریال درسال ٩٩ به راه‌اندازی کسب و کارهای برای اقشار واجد شرایط منجر شد.که این اقدام سهم به‌سزایی در اشتغالزایی به ویژه در نقاط محروم کشور داشته است.
بانک ملت در سال گذشته ۱۴۲۰۷ فقره تسهیلات با ارزشی بالغ بر ۶۳۸۰ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد امام (ره) پرداخت کرد. این تسهیلات را در راستای خودکفایی مددجویان، و اشتغال زایی است و تعداد زیادی از مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با این تسهیلات قرض الحسنه، اکنون به کارآفرین تبدیل شده اند و حتی واحدهای اقتصادی کوچک یا متوسط راه اندازی کرده اند و زمینه اشتغال افراد دیگری را هم فراهم کرده اند. رویکرد نیکوکارانه این بانک به عنوان یکی از اهداف بلندمدت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر روستایی در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه همواره مورد توجه بوده و در این راستا بانک ملت طی سال ۹۹، ۲۶۹۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه با مبلغی بالغ بر ۴۹۳ میلیارد ریال به آسیب دیدگان از حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و … از سوی این بانک به هموطنان پرداخت شده است.