رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران
رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در شرق استان تهران

خلیل محبت خواه مدیر کل اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از رفع تصرف گسترده اراضی ملی در شرق استان تهران خبر داد. خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران  گفت: ۲۵ هکتار رفع تصرف به ارزش تقریبی ۲۵۰۰ میلیارد تومان نتیجه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی […]

خلیل محبت خواه مدیر کل اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از رفع تصرف گسترده اراضی ملی در شرق استان تهران خبر داد.
خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران  گفت: ۲۵ هکتار رفع تصرف به ارزش تقریبی ۲۵۰۰ میلیارد تومان نتیجه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت اراضی و حوزه حقوقی اداره کل و همکارانم در حوزه شرق استان تهران است که در تعاملی خوب نیروهای قضایی و انتظامی و دادستان پرتلاش شهرستان دماوند این اتفاق افتاد.
محبت‌خواه در ادامه افزود: با تدبیر و برنامه‌ریزی منسجم و با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی مهندس اسلامی و همچنین در اجرای احکام صادره از مراجع قضایی و دستور موکد ریاست قوه قضائیه آیت ا… رئیسی در بازدید از شرق استان طی اسفند سال ۱۳۹۹ اراضی پلاک مهم مهرآباد روز شنبه یازدهم اردیبهشت ماه رفع تصرف  و به بیت المال اعاده شد.
وی گفت : از ابتدای سال جاری در راستای طرح نوروزی، یگان حفاظت اراضی استان تهران به صورت شبانه‌روزی فعال بوده است و تاکنون در اجرای احکام صادره له سازمان، اجرای کامل قلع و قمع و خلع ید بدون هیچگونه خسارت مالی و جانی عمل کرده است.
البته رفع تصرف روز شنبه بسیار خاص و مهم بوده است که طی این عملیات حدود ۲۵ هکتار رفع تصرف از اراضی مهرآباد دماوند به قرار هر متر مربع به ارزش ۱۰ میلیون تومان و جمعا به ارزش ریالی ۲۵۰۰ میلیارد تومان آزادسازی شد.
محبت خواه اعلام کرد: یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پس از تهیه برآوردها و نقشه‌های اطلاعاتی – عملیاتی – انتظامی و طی هماهنگی و حضور نیروهای انتظامی منطقه در تعامل  با نیروهای امنیتی، پلیس نسوان، پلیس آگاهی و شهرداری رودهن با بهره‌گیری از توان تجمیعی همه نیروها به همراه اکیپ‌های امدادی برای پیش گیری از هرگونه واقعه احتمالی عملیات روز شنبه را مدیریت و راهبری کردند و عملیاتی که ۱۲ ساعت تمام از ۶ صبح تا ۱۸ عصر به طول انجامید.
محبت خواه رفع تصرف‌های گسترده را  منوط به تعامل، یکدلی و تلاش شبانه‌روزی دانست و اظهار کرد: اگر سرمایه‌های طبیعی برای نسل‌های آینده حفظ نشود، در مقابل آیندگان شرمسار خواهیم بود و حفظ این سرمایه‌های طبیعی جوانه‌های امید را بارور کرده و سرمایه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند.
وی جلوگیری از هرگونه تصرف و مقابله با زمین‌خواران را خط قرمز اداره کل راه و شهرسازی تهران برشمرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم زمین خواران به اراضی واقع در غرب، شرق، شمال و جنوب تهران تعدی کنند.
محبت خواه در پایان تصریح کرد: یکی از نکته‌های قابل‌توجه در این زمینه، «مفهوم شهروند مسئول «است. شهروندان با اطلاع‌رسانی می‌توانند جلوی اقدامات غیرقانونی را بگیرند و در این زمینه کمک شایانی به ما داشته باشند. لازم است شهروندان با مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک و غیرقانونی در زمینه زمین‌خواری در سراسر کشور با شماره تلفن» ۱۶۵۶  سامانه اطلاع رسانی مربوط به یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تماس گرفته  و مراتب به مراجع حافظ قانون اطلاع‌رسانی کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌‌جنوبی خبر داد:
بهره‌برداری از ۱۱۳۵ واحد مسکن محرومان
به زودی
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با اعلام روند مناسب اجرای مسکن محرومان استان از بهره‌برداری یک‌هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی طرح، به زودی خبر داد.
علی‌اصغر آسمانی‌مقدم مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی، عملکرد استان را در احداث ۶ هزار واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد توضیح داد.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با یادآوری این مطلب که سهمیه استان در احداث مسکن محرومان ۶ هزار واحد با اعتباری بالغ بر ۹۶۰ میلیاردتومان است، گفت: پرونده ۶ هزار متقاضی تشکیل شده است.
همچنین، تعداد ۵ هزار و ۹۹۹ نفر به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که بانک‌های عامل تاکنون با ۵ هزار و ۹۷۰ نفر از متقاضیان قرارداد منعقد کرده‌اند تا تسهیلات مسکن را به متقاضیان پرداخت کنند.
آسمانی مقدم، روند احداث واحدهای مسکونی محرومان استان را بدین شرح، اعلام کرد: اجرای فونداسیون ۴ هزار و ۹۳۲ واحد، اجرای اسکلت ۳ هزار و ۸۲۱ واحد، اجرای سقف ۳ هزار و ۲۶۰ واحد انجام شده است.
به گفته وی، ۲ هزار و ۳۳۱ واحد از واحدهای مسکونی محرومان در مرحله سفت‌کاری و یک هزار و ۱۳۵ واحد نیز در مرحله بهره‌برداری قرار دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین:
نزدیک به ۱۰ هزار واحد مسکونی در طرح
اقدام ملی استان قزوین احداث می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با واگذاری ۴۰ هکتار زمین عملیات ساخت ۹۴۸۱ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی در استان آغاز شده است.
ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین  اظهار داشت: در برش استانی طرح اقدام ملی مسکن که برش استانی آن از سوی وزارتخانه ابلاغ شده سهم استان احداث ۹۴۸۱ واحد تعیین شده که ثبت نام از متقاضیان در ۴ مرحله انجام شده است.
وی بیان کرد: در استان قزوین در مرحله اول بیش از ۳۰ هزار و ۲۷۶ نفر ثبت نام کردند که تعداد ۱۰ هزار و ۳۹۴ نفر واجد شرایط شناخته شدند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: پس از ارزیابی و پایش اولیه در مرحله اول ۳۶۳۶ متقاضی تایید نهایی شدند و ۲۷۰۰ نفر نیز گشایش حساب در بانک عامل را انجام دادند.