روند کاهشی بازگشت زوار از مرز خسروی
روند کاهشی بازگشت زوار از مرز خسروی

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه آخرین گروه‌ها از زوار نیز در حال برگشت به کشور از مرز خسروی هستند و روز (۲۷ شهریور) شاهد ورود بیش از ۲۰ هزار زائر از این مرز بودیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه) فریبرز کرمی با اشاره به روند کاهشی […]

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه آخرین گروه‌ها از زوار نیز در حال برگشت به کشور از مرز خسروی هستند و روز (۲۷ شهریور) شاهد ورود بیش از ۲۰ هزار زائر از این مرز بودیم.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه) فریبرز کرمی با اشاره به روند کاهشی ورود زوار از مرز خسروی نسبت به روزهای گذشته، گفت: روز (یکشنبه) حدود ۲۰ هزار و ۳۰۰ زائر از این مرز وارد کرمانشاه شدند.
وی ادامه داد: روند خروج زوار از مرز خسروی نیز بسیار کم شده، بگونه‌ای که روز یکشنبه ۲۷ شهریور ماه تنها ۱۷۲ نفر از این مرز عازم عتبات عالیات شدند.
وی مجموع افرادی که از زمان بازگشایی مرز خسروی(۲۳ مرداد) تاکنون از این مرز خارج شده‌اند را بیش از ۲۷۰ هزار نفر و آمار افرادی که تاکنون از مرز خسروی وارد کشور شده‌اند را نیز بیش از ۱۷۱ هزار نفر اعلام کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون در مسیر رفت دیگر تردد چندانی نداریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه ناوگان برای برگرداندن زوار متمرکز هستند و تا ورود آخرین گروه‌ها همچنان در آماده باش هستیم.
کرمی همچنین از ثبت بیش از ۷۰۸ هزار تردد خودرو در محورهای استان خبر داد و یادآور شد: ۶۴ هزار تردد ورودی و ۶۵ هزار تردد خروجی به استان نیز ثبت شده است.

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:
تا پایان شهریور طرح جامع شهر همدان برای تصویب به شورای عالی می‌رود
مدیرکل راه و شهرسازی همدان درباره طرح جامع شهر همدان گفت: در زمینه طرح جامع همدان بحث ضوابط و مقررات انجام شده و فقط بحث ترافیکی باقی مانده که ۱۰ روز کاری زمان خواهد برد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور انجام شود و طرح جامع برای تصویب به شورای عالی برود.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (همدان)، ایوب اسدالهی با بیان اینکه با ۴۵۰ نفر در این زمینه جلسات برگزار شده و توافق اولیه صورت گرفته است، تصریح کرد: با برخی از مردم برای واگذاری اراضی خود به مسکن و شهرسازی توافق صورت گرفته و اراضی ارتش و سازمان‌های دولتی نیز در این زمینه مورد توافق قرار خواهد گرفت.
وی با تأکید بر اینکه ارگان‌های دولتی مکلف هستند تا پایان شهریورماه اراضی خود را واگذار کنند، گفت: تاکنون هیچ ارگانی اراضی خود را به مسکن و شهرسازی واگذار نکرده، اما دولت مکلف کرده است تمام ادارات دولتی تا پایان شهریور اراضی خود را واگذار کنند.
اسدالهی با اشاره به اینکه توافق برای واگذاری اراضی ارتش به راه و شهرسازی صورت گرفته است، تأکید کرد: تفاهم ارتش با راه و شهرسازی در ۱۷ شهر انجام گرفته که همدان نیز یکی از این شهرهاست.
وی با بیان اینکه در صورتی‌که توافقات اختصاص اراضی به مسکن در همدان انجام نشود ما ناگزیر به ورود به شهر جدید «حورا» خواهیم شد، گفت: در صورتی‌که توافق برای اختصاص اراضی به مسکن از سوی مردم و ارگان‌های دولتی انجام نشود ما ناگزیر هستیم به شهر جدید حورا ورود کنیم.

 

 

 

 

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان تاکید کرد:
استفاده از تمام ظرفیت ناوگان عمومی برای برگشت زائرین
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با بیان حساسیت و شرایط اربعین طی چندروز آینده گفت: از ظرفیت ناوگان عمومی استان برای برگشت زائرین اربعین،حداکثر استفاده خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(گلستان)، عادل مصدقی در نشست با مدیران شرکت‌های اتوبوسرانی استان در محل نمایندگی اداره کل در پایانه مسافری گرگان با اعلام قدردانی استاندار معزز و شورای معاونین ستادی سازمان از تلاش شبانه روزی دست اندرکاران بخش حمل و نقل عمومی استان اظهارداشت: کنترل دروازه‌ای ناوگان نیز علاوه بر اعزام نیروهای ستادی اداره کل، توسط ریاست و مسوولان ستادی سازمان بصورت لحظه‌ای در مرزها انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای طرح اربعین (اول شهریور) تاکنون، این طرح به آرامی و با کمترین تنش در استان پیش رفته از شرکت‌های اتوبوسرانی خواست که علی رغم سختی آب و هوا، طی چند روز آینده و تا پایان طرح نیز، نهایت همکاری را داشته باشند.
وی در پایان برای جابجایی زائران حرم علی ابن موسی الرضا در ۲۸ صفر هم گفت که نهایت اهتمام خواهد شد.
ادامه جلسه نیز با بررسی موضوعات پیش آمده طی روزهای گذشته پیش رفت.