رویکرد بانک سینا کمک به توسعه پایدار و کاهش محرومیت در مناطق محروم است
رویکرد بانک سینا کمک به توسعه پایدار و کاهش محرومیت در مناطق محروم است

مدیرعامل بانک سینا طی بازدید از منطقه خراسان شمالی و شعب شهر بجنورد بر مشارکت این بانک در ایجاد زیرساخت های توسعه ای و تولیدی در جهت توانمندی، محرومیت زدایی و رسیدن به توسعه پایدار این منطقه تاکید کرد. دکتر ایمانی در جمع مدیران و همکاران این بانک در منطقه گفت: با برنامه ریزی، تدوین […]

مدیرعامل بانک سینا طی بازدید از منطقه خراسان شمالی و شعب شهر بجنورد بر مشارکت این بانک در ایجاد زیرساخت های توسعه ای و تولیدی در جهت توانمندی، محرومیت زدایی و رسیدن به توسعه پایدار این منطقه تاکید کرد.
دکتر ایمانی در جمع مدیران و همکاران این بانک در منطقه گفت: با برنامه ریزی، تدوین سیاست های توسعه ای و تلاش و جدیت همکاران به موفقیت های ارزشمندی رسیده ایم اما این تلاش ها باید تا رسیدن به اهداف ترسیم شده و جایگاه متعالی تر ادامه یابد.
وی در ادامه به فعالیت باجه آشخانه در منطقه مانه و سملقان، به عنوان منطقه هدف محرومیت زدایی استان اشاره کرد و افزود: بانک سینا از آمادگی کافی برای پرداخت وام قرض الحسنه در قالب طرح هایی چون نیکو و مهرآفرین در راستای محرومیت زدایی برخوردار است تا رسالت این بانک در رفع محرومیت های مردم منطقه به عینیت برسد.
مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر ظرفیت های استان خراسان شمالی و خصوصا شهر بجنورد در حوزه های مختلف اقتصادی گفت: می توان با استفاده از امکانات و محصولات مناسب بانک در جهت نیل به اهداف تعیین شده و همچنین ارائه خدمات مناسب و شایسته به هم میهنان در جهت رضایتمندی این عزیزان و نیز رشد و شکوفایی بانک اقدام نمود.
دکتر ایمانی خاطرنشان ساخت: اقدامات حمایتی بانک سینا همراستا با اهداف و رسالت های این بانک مبنی بر سودآوری و تامین رضایت ذینفعان انجام می شود که خوشبختانه طی سال گذشته کارنامه قابل قبولی در این زمینه رقم خورد. مدیرعامل بانک سینا در ادامه سفر از محل زائرسرای مشهد بازدید کرد و در جریان فرایند بازسازی و تجهیز این زائرسرا قرار گرفت و رهنمودهای لازم را جهت تسریع راه اندازی و پذیرش همکاران ارائه داد. گفتنی است جعفری معاون سرمایه های انسانی، ایروانی معاون مهندسی و پشتیبانی و شمسائی مدیر منطقه خراسان نیز در این سفر، مدیرعامل بانک را همراهی کردند.

 

تعداد تراکنشهای بانکی هر روز بیشتر از دیروز!

بر اساس تازه‌ترین گزارش اقتصادی منتشرشده از سوی شاپرک، مجموع تعداد تراکنش‌های انجام شده شاپرک در آبان ماه سال جاری به بیش از ۳۲۸۰ میلیون رسیده که ارزش این تراکنش‌ها در مجموع به بیش از ۶۶۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به مهرماه معادل ۰.۲۹ درصد در تعداد و ۱۱.۸۶ درصد رشد در ارزش ریالی داشته است.
بر این اساس، رشد اسمی ماهانه تراکنش‌های شاپرک در آبان سال جاری نسبت به ماه گذشته معادل ۱۱.۸۶ درصد بوده است.
در آبان ۱۴۰۰ سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی در تراکنش‌های انجام شده ۷.۱۳ درصد و ابزار پذیرش موبایلی ۳.۲۹ درصد بوده و این در حالی است که کارت‌خوان‌های فروشگاهی ۸۹.۵۹ درصد از کل تراکنش‌های انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.
از تعداد تراکنش‌های انجام شده ۸۸.۳۴ درصد مربوط به خرید کالا و خدمات، ۷.۴۰ درصد مربوط به پرداخت قبض و خرید شارژ تلفن همراه و معادل ۴.۲۶ درصد مربوط به مانده‌گیری بوده است.
همچنین، از مجموع کل تراکنش‌های انجام‌شده در آبان ماه معادل ۹۲.۵۷ درصد موفق و ۷.۴۳ درصد ناموفق بوده، البته تراکنش‌هایی که با سوییچ شاپرک انجام شده، ۹۹.۹۹ درصد موفق بوده است.
اما از مجموع تراکنش‌های ناموفق انجام شده در این ماه، ۰.۵۱ درصد به دلیل خطای پذیرندگی، ۰.۱۷ درصد به دلیل خطای شاپرکی، ۱۳.۴۴ درصد به دلیل خطای صادرکنندگی، ۸۵.۳۳ درصد به دلیل خطای کاربری و ۰.۵۶ درصد به علت خطای کسب‌وکار بوده است.
بر اساس این گزارش، نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرک به نقدینگی در آبانماه سال جاری نیز ۱۵.۹۱ درصد بوده و این در حالی است که نسبت اسکناس و مسکوک در دست اشخاص به نقدینگی در این ماه تنها ۱.۷۹ درصد بوده است.
بنا بر تحلیل آمارهای رسمی در آبان سال‌جاری، ابزار کارت‌خوان فروشگاهی با ۳۰۴ تراکنش به ازای هر کارت‌خوان در مکان نخست قرار می‌گیرد و پذیرش اینترنتی با ۱۴۴ تراکنش به ازای هر ابزار و پذیرش موبایلی با ۷۳ تراکنش به ازای هر ابزار فعال به ترتیب در مکان‌های بعدی قرار می‌گیرند.
افزون بر این متوسط تراکنش هر ابزار پذیرش شاپرکی در ماه مذکور معادل ۲۵۷ تراکنش است که این تعداد نسبت به مقدار مشابه در ماه گذشته کاهش ۲.۷۴ واحدی (منفی ۱.۰۵ درصدی) را تجربه کرده است.
همچنین بیشترین کاهش متوسط تعداد تراکنش مربوط به کارت‌خوان فروشگاهی بوده است.
شاخص مهم دیگر، شاخص متوسط مبلغ تراکنش‌ها به ازای هر ابزار پذیرش است که بنا بر آمارهای رسمی، متوسط مبلغ هر تراکنش در ابزار پذیرش اینترنتی ۵۲ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان بوده که این عدد برای کارت‌خوان‌های فروشگاهی ۶۰ میلیون تومان و برای پذیرش موبایلی تنها ۷۸۷ هزار تومان بوده است.