زالی: واکسیناسیون متناسب با جمعیت کشور انجام نشده است
زالی: واکسیناسیون متناسب با جمعیت کشور انجام نشده است

  فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با ابراز نارضایتی از وضعیت واکسیناسیون در کشور تاکید کرد: واردات واکسن باید دغدغه و مساله روی میز تمام مسئولان باشد. دکتر علیرضا زالی گفت: پروفایل کشور در برابر این بیماری مطلوب نیست. کشور در برابر ویروس کرونا باید آرایش جنگی به خود بگیرد و در […]

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با ابراز نارضایتی از وضعیت واکسیناسیون در کشور تاکید کرد: واردات واکسن باید دغدغه و مساله روی میز تمام مسئولان باشد.
دکتر علیرضا زالی گفت: پروفایل کشور در برابر این بیماری مطلوب نیست. کشور در برابر ویروس کرونا باید آرایش جنگی به خود بگیرد و در تمام سازمان‌ها باید اقداماتی فراتر از آنچه تاکنون انجام شده است، صورت گیرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، تصریح کرد: اگر واکسیناسیون به موقع انجام نشود، شاهد خیزهای مجدد کرونا خواهیم بود. زالی با اشاره به اختلال حدود ۱۰ تا ۱۴ روزه در تامین واکسن، یادآور شد: هم اکنون حدود دو هفته از برنامه واکسیناسیون کشور عقب هستیم. زالی با بیان اینکه واکسیناسیون یکی از سهل الوصول ترین، سریعترین و نسبتا کاراترین روش های پیشگیری از کووید ۱۹ است که اثربخشی نسبی آن در عرصه جهانی به اثبات رسیده است و می تواند نقش موثری در کاهش مرگ و میر داشته باشد، گفت: واکسیناسیون متناسب با جمعیت کشور انجام نشده است.

۱۹۵ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۱۹۵ نفر دیگر از هموطنان طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان باختند. از روز گذشته- شنبه- تا امروز ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۱۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۶۳ نفر رسید. همچنین مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر رسید. بر اساس این گزارش، خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۱۳۵ هزار و ۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۳۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۲۵ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.