زاهدی وفا بر موضوعات و مشکلات وزارت کار اشراف دارد
زاهدی وفا بر موضوعات و مشکلات وزارت کار اشراف دارد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نظر اقتصادی فردی باتجربه است و بر مسائل و مشکلات این وزارتخانه اشراف دارد.حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به معرفی محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی به مجلس، وی را در […]

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نظر اقتصادی فردی باتجربه است و بر مسائل و مشکلات این وزارتخانه اشراف دارد.حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به معرفی محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی به مجلس، وی را در حوزه های اقتصادی فردی کارآمد توصیف کرد و اظهار داشت: زاهدی وفا فعالیت های گسترده ای را در حوزه مسائل اقتصادی داشته که نمونه آن را می توان در موضوعات مربوط به هدفمندی یارانه ها مشاهده کرد.وی با اشاره به عملکرد این وزارتخانه در دوره سرپرستی زاهدی وفا اظهار داشت: برآیند کار نشان می دهد که وزیر پیشنهادی با آگاهی کامل بر وظایف و کارکردهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می تواند نمایندگان مجلس را قانع کرده و از آنها رای اعتماد بگیرد.
رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: زاهدی وفا می‌تواند با ارایه برنامه ای منسجم و هدفمند برای هدایت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، نظر قاطبه نمایندگان را جلب کند.محمدهادی زاهدی وفا عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت به مجلس معرفی شده و بناست نامه معرفی وی ۲۹ شهریور ماه در جلسه علنی مجلس اعلام وصول شود. بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، پس از اعلام وصول نامه معرفی وزیر پیشنهادی، وی به مدت ۱۰ روز فرصت دارد تا با ارایه برنامه های خود نظر نمایندگان را برای تصدی این مسئولیت جلب کند. جلسه رای اعتماد زاهدی وفا دهم مهر ماه برگزار خواهد شد.

 

آیین‌نامه اجرایی تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم تصویب شد

هیئت دولت آیین نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۴) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت درباره تخصیص زمین و مسکن به خانوار پس از تولد فرزند سوم و بیشتر را به تصویب کرد.هیئت دولت در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۳) ماده (۴) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و با هدف ایجاد مشوق برای فرزندآوری و تعدد فرزندان در خانواده در جهت سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده مبنی بر جلوگیری از پیری جمعیت و حفظ جمعیت جوان، آئین نامه اجرایی تبصره ماده قانونی یاد شده در خصوص تخصیص زمین و مسکن به خانوار پس از تولد فرزند سوم و بیشتر را به تصویب رساند.به موجب آئین نامه مذکور، خانوارها در صورتی مشمول استفاده از امکانات دولتی موضوع این آئین نامه هستند که فرزند سوم یا بیشتر آن خانوار پس از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، متولد و دارای سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا بر اساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی موضوع ماده (۱) آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن باشد.همچنین این آئین نامه مشمول خانوارهایی می‌گردد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بر اساس سرشماری نفوس و مسکن و با اعلام مرکز آمار ایران، بالای ۵/۲ نباشد.
بر اساس آئین نامه یاد شده، وزارت راه و شهرسازی (به نمایندگی از دولت) مکلف است به منظور تأمین مسکن خانوارها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر، یک قطعه زمین حداکثر به مساحت ۲۰۰ مترمربع منطبق با ضوابط حد نصاب تفکیک بر اساس طرح‌های هادی روستایی یا طرح‌های جامع شهری مصوب یا واحد مسکونی برای ساکنین در روستاها یا شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به صورت مشترک و بالمناصفه به پدر و مادر در شهر و روستای محل سکونت فقط برای یک بار و بر اساس هزینه آماده سازی زمین در زمان واگذاری به صورت فروش اقساطی با ۲ سال تنفس و ۸ سال تقسیط بدون اعمال تخفیف واگذار کند.برای ساکنین شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، زمین یا واحد مسکونی با شرایط مقرر در آئین نامه بسته به اعلام ظرفیت توسط دولت مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در شهرک‌های اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای مجاور یا زادگاه پدر و مادر مشروط به اینکه بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر، به انتخاب مادر اختصاص می‌یابد.
همچنین زمین یا واحد مسکونی موضوع این آئین نامه به صورت مشترک و بالمناصفه به پدر و مادر واگذار می‌گردد و سند مالکیت حداکثر یک ماه پس از پرداخت آخرین قسط به نام ایشان منتقل می‌شود. در صورت فوت هر یک از پدر و مادر، مالکیت زمین یا واحد مسکونی بر اساس موازین قانونی ارث به ورثه متوفی تعلق می‌گیرد.در صورتی که تعداد خانوار مشمول این آئین نامه در هر شهر و پروژه بیشتر از ظرفیت زمین یا واحد مسکونی قابل تأمین توسط دولت باشد، اولویت واگذاری با خانوارهای فاقد مالکیت و دارای فرم (ج) سبز است. برای سایر متقاضیان در این شهرها و پروژه‌ها، بسته به ظرفیت اعلامی توسط وزارت راه و شهرسازی مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در سایر پروژه‌ها یا در شهرک‌های اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای مجاور یا شهر زادگاه پدر یا مادر مشروط به اینکه بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر به انتخاب مادر و در صورت فوت پدر و مادر به انتخاب ولی یا سرپرست قانونی، تأمین می‌شود.
اراضی موضوع این آئین نامه شامل اراضی ملی و دولتی واقع در طرح‌های هادی مصوب روستایی و یا طرح‌های جامع شهری و با رعایت مفاد تبصره (۲) ماده (۹) قانو جهش تولید مسکن است.

 

 

رئیس سازمان انرژی اتمی :
صهیونیست‌ها مرجع تقلید آژانس شده‌اند

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اتهامات علیه ایران را اسرائیل مطرح کرد اما الان برای آژانس بین‌اللملی انرژی اتمی، اسرائیل مرجع تقلید شده است! ‌محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن اشاره به دستاوردهای اخیر صنعت هسته‌ای کشورمان گفت: در حوزه سلامت و پلاسما درمانی اخیراً بر روی سه بیمار در تهران روند درمانی انجام شد که نتیجه‌ی مثبتی داشت.وی افزود: به دنبال این هستیم، جوی که علیه صنعت هسته‌ای کشورمان به راه افتاده است تا مسیر ما را مسدود کنند، با استفاده از دستاوردهای گوناگون و متنوع از بین ببریم.رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در حوزه شرکت‌های دانش بنیان نیز در سازمان انرژی اتمی مرکزی را برای تعامل پژوهشگران و سرمایه‌گذاران فراهم کردیم.اسلامی گفت: روایتگری که صهیونیست‌ها و غربی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران می‌کنند و اتهاماتی که علیه صنعت هسته‌ای ما دارند از ۲۰ سال پیش ادامه دارد.وی افزود: از ۲۰ سال پیش جریانی علیه صنعت هسته‌ای کشورمان توسط منافقین و به رهبری صهیونیست‌ها در مسیر سازمان‌های بین‌المللی مانند شورای امنیت و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفت که در نهایت منجر به اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران شد.رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان تصریح کرد: ۲۰ سال مذاکرات که توسط مسئولین مختلف انجام شد و در نهایت به توافق برجام رسید که یک توافق با دو ستون است. در یک ستون ما برای شفافیت و اعتمادسازی سرعت خود را کاهش دادیم و آن‌ها نظارت خود را بیشتر کردند و در ستون دیگر قرار بر رفع اتهامات و تحریم‌ها علیه ایران بود.وی افزود: غرب تعهدات خود را اجرا نکرد و از برجام خارج شد، حالا که قصد برگشت به برجام را دارند می‌گویند این مسائل جدید و غیر از برجام است! این مسائل از سال ۲۰۰۳ وجود دارد و الان در سال ۲۰۲۲ اتفاق جدیدی رخ نداده است.رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: اتهامات علیه ایران را اسرائیل مطرح کرد اما الان برای آژانس بین‌اللملی انرژی اتمی، اسرائیل مرجع تقلید شده است!وی در ادامه گفت: چطور می‌شود که یک سازمان بین‌المللی زیر نظر سازمان ملل از منافقین که دستانش به خون هزاران ایرانی آغشته است، پیروی کند.وی در ادامه افزود: آمدند، بازدید کردند و رفتند و هیچ اثری جز آلودگی پیدا نکردند که این آلودگی نیز ممکن است در همه جا باشد.اسلامی با اشاره به توافق سال گذشته با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: با گروسی تفاهم کردیم و آن بیانیه منتشر شد و گفتیم شما سوالاتتان را به ما بدهید و ما جواب سوالات را به شرط اینکه پرونده را ببندید، می‌دهیم.
وی گفت: آژانس گفت ما پرونده دوتا از مکان‌های ادعایی را می‌بندیم و در مورد ۲ مکان بعدی روشنگری بیشتر کنید. بعداً از آن دو مکان پرونده‌ی یکی را بستند که البته مجدداً پرونده همان مکان را باز کردند!
اسلامی افزود: برای مثال یکی از این اماکن یک معدن متروکه است که بیش از ۳۰ سال بلا استفاده است.رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در جمهوری اسلامی ایران یک مورو فعالیت هسته‌ای وجود ندارد که به آژانس اعلام نشده باشد یا آژانس از آن بی اطلاع باشد. کلیه فعالیت‌ها تحت نظارت آژانس است.
معاون رئیس جمهور گفت: امروز در حدود ۲ درصد از ظرفیت هسته‌ای دنیا مربوط به ایران است، اما حدود ۲۵ درصد از بازرسی‌ها از ایران انجام می‌شود!
رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: صهیونیست‌ها دنبال این هستند که با تغییراتی در ام پی تی بتوانند جای پای خود را باز کنند که هنوز با سایر اعضا به اجماع نرسیده‌اند.
وی افزود: اروپایی‌ها با داشتن چرخه سوخت ما مخالف هستند. زیرا چرخه سوخت قدرت است و اروپایی‌ها از قبل از انقلاب نیز موافق این موضوع نبودند.