ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در دو سال گذشته بی سابقه است
ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در دو سال گذشته بی سابقه است

رئیس کمیته امداد کشور با تأکید بر اینکه به دنبال خانه دار کردن همه محرومان و نیازمندان هستیم، گفت: ساخت حدود ۵۰ هزار واحد مسکن طی دو سال گذشته بی سابقه است. مرتضی بختیاری در مراسم بهره برداری از دو میلیون و پانصد و پنجاهمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده کشور، اظهار کرد: ساخت […]

رئیس کمیته امداد کشور با تأکید بر اینکه به دنبال خانه دار کردن همه محرومان و نیازمندان هستیم، گفت: ساخت حدود ۵۰ هزار واحد مسکن طی دو سال گذشته بی سابقه است.
مرتضی بختیاری در مراسم بهره برداری از دو میلیون و پانصد و پنجاهمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده کشور، اظهار کرد: ساخت شش هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان با سپاه پاسداران تفاهم نامه امضا شده بود که تا پایان شهریور امسال تکمیل و واگذار خواهد شد.
وی به امضای تفاهم نامه با سازمان مدیریت و برنامه برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا پایان امسال همه این واحدها نیز تکمیل و واگذار شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: اکنون نیمی از این واحدهای مسکونی تحویل داده شده است.
وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه ساخت ۱۴۰ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن محرومین در کشور بین کمیته امداد و بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه منعقد شده است، گفت: متولی ساخت این واحدهای مسکونی بنیاد مسکن است و سهم کمیته امداد از این واحدها ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی است.
بختیاری با بیان اینکه ساخت حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور در دو سال اخیر بی سابقه بوده است، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم مدد جویان کمیته امداد و افراد تحت پوشش بهزیستی و سایر نیازمندان به مسکن و محرومان کشور صاحب خانه شوند.

«افسردگی» و «مشکلات خانوادگی» عمده علت تماسها با ۱۴۸۰
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برآوردهای کلی از میزان تماس‌ها با سامانه ۱۴۸۰ در سه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد بیشتر تماس‌گیرندگان با این سامانه زن هستند، گفت: بالاترین میزان تماس‌ها مربوط به سه حوزه با موضوعات مرتبط با افسردگی و اضطراب، مشکلات خانوادگی و حوزه کودکان و نوجوانان است.
بهزاد وحیدنیا به ارائه آخرین وضعیت تماسها با سامانه ۱۴۸۰ در سه ماهه اول سال جاری پرداخت و بیان کرد: برآوردهای کلی از میزان تماس‌های سامانه ۱۴۸۰ در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که همچنان تماس‌ها مانند گذشته زیاد است و پیامدهای ناشی از کرونا در این تماس‌ها مشاهده می‌شود.
وی افزود: اگرچه ویروس کرونا موضوعی پزشکی است اما پیامدهای ناشی از کرونا مانند وضعیت اوقات قراغت کودکان و نوجوانان، تعطیلی کسب و کارها، نحوه برگزاری کنکور، دغدغه برگزاری کلاس‌های درس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از موضوعاتی است که در تماس‌های افراد با سامانه ۱۴۸۰ دیده می‌شود.
وحیدنیا با بیان اینکه برآوردها از میزان تماس‌های سال جاری با سامانه ۱۴۸۰ حاکی از آن است که بالاترین میزان تماس‌ها مربوط به سه حوزه موضوعات مرتبط با مشکلات هیجانی مانند افسردگی و اضطراب، مشکلات خانوادگی و حوزه کودکان و نوجوانان است، یادآور شد: محتوای این تماس‌ها بسته به موقعیت زمانی است که در آن قرار داریم. به طور مثال تا چند ماه گذشته بیشترین دغدغه والدین در حوزه کودکان مربوط به امور تحصیلی فرزندانشان، عدم تمرکز و احساس خستگی والدین بوده است اما در حال حاضر تماسهایی که با سامانه ۱۴۸۰ برقرار می‌شود درخصوص «چگونه سرگرم کردن یا چگونه نگهداری از نوجوانان و کودکان در خانه در ایام کرونا» است.
به گفته مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور، آمارهای کلی از میزان تماس‌ها در سه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد زنان بیشتر از مردان با سامانه ۱۴۸۰ تماس می‌گیرند.
وی در ادامه درخصوص میزان تماسهای مربوط به ویروس کرونا اظهار کرد: شکل موضوعات تماسهای ناشی از کرونا تغییر کرده است؛ به طوری که در گذشته اغلب تماسها به دلیل ترس و نگرانی از ابتلا به بیماری کرونا بود، اما در حال حاضر اغلب تماسها شامل پیامدهای همه گیری کرونا و ترس و نگرانی از آینده با طولانی شدن کروناست.

اعمال قانون ۴ هزار وسیله نقلیه سنگین در هر شب
رئیس یگان عملیات پلیس راهور گفت: هر شب بالغ بر ۴ هزار وسیله نقلیه سنگین را اعمال قانون می‌کنیم و در مواردی هم توقیف آن‌ها انجام می‌شود.
سرهنگ حمید حمیدی با اشاره به تخلفات وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر اظهار کرد: تخلفات وسایل نقلیه سنگین برای قانونگذار اهمیت بسیار زیادی دارد و تقریبا ۲ برابر است، به همین دلیل محدودیت‌های زیادی برای آن‌ها اعمال شده برای مثال نمره منفی آن‌ها با پلاک‌های شخصی متفاوت است.
وی درباره اجرای طرح کامیون، بیان کرد: ما در ۵۰ نقطه از شهر تهران این طرح را اجرا می‌کنیم و تیم‌های پلیس مستقر هستند، کامیون‌ها پس از ورود به مبادی ممنوعه، ۹۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و تا پایان محدودیت هم آن‌ها را نگه می‌داریم، البته این محدودیت تا ساعت ۲۳ همان شب است.
رئیس یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در گذشته میزان تردد این کامیون‌ها بسیار بالا بود، اما در حال حاضر به زیر ۱۰ درصد رسیده یعنی همکاران کاملا کنترل می‌کنند، اما تردد آن‌ها از ۲۳ شب تا ۵ صبح آزاد است.
سرهنگ حمیدی تاکید کرد: طول و عرض زیاد کامیون‌ها باعث شده پلیس آن‌ها را آشکارسازی کند، به همین دلیل با نور‌های شبرنگ نشان داده می‌شوند تا قابل رویت برای رانندگان دیگر باشند.
وی یادآور شد: هر شب بالغ بر ۴ هزار وسیله نقلیه سنگین را اعمال قانون می‌کنیم و در مواردی هم توقیف آن‌ها انجام می‌شود و پلیس کوتاه نیامده است.