ساعات کار ادارات از شنبه ۷ تا ۱۳:۳۰ شد
ساعات کار ادارات از شنبه ۷ تا ۱۳:۳۰ شد

  سخنگوی دولت از تغییر ساعت کار اداری از ۲۱ خرداد تا سوم شهریور خبر داد و گفت که بر اساس مصوبه هیأت دولت، ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه به عنوان ساعت کار تمام ادارات تعیین شد. به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «علی بهادری جهرمی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت […]

 

سخنگوی دولت از تغییر ساعت کار اداری از ۲۱ خرداد تا سوم شهریور خبر داد و گفت که بر اساس مصوبه هیأت دولت، ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه به عنوان ساعت کار تمام ادارات تعیین شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «علی بهادری جهرمی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اصلاح ساعت کار اداری در روزهای گرم گفت: بر اساس مصوبه امروز هیأت وزیران مقرر شد ساعات کار تمام ادارات از ۲۱ خرداد تا سوم شهریورماه  ساعت ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین شود.

به گزارش ایرنا، پیش از این «علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو اعلام کرده بود که تغییر ساعت کاری ادارات موجب خواهد شد مصرف برق بخش اداری در ساعات اوج مصرف، به شدت کاهش پیدا کند و ما می‌توانیم این برق صرفه‌جویی شده را به بخش‌های دیگر بخصوص بخش خانگی اختصاص بدهیم.

وزیر نیرو با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر الزام ادارات مبنی بر کاهش ۳۰ درصدی مصرف در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی مصرف در ساعات غیراداری گفته بود: دستگاه‌ها به کنتور هوشمند مجهز شده‌اند و از هفته آینده، مصرفشان مورد پایش قرار خواهند گرفت و گزارش عملکرد آن‌ها به‌صورت دوره‌ای اعلام می‌شود.

در پی ابلاغیه هیأت‌ دولت به استانداران برای بررسی و ابلاغ تغییر ساعات ادارات استان‌ها در راستای صرفه‌جویی در مصرف برق ادارات، شرکت توانیر هم اعلام کرد تغییر ساعات ادارات کشور به گونه‌ای که صبح زودتر کارمندان مشغول به کار شوند و پیش از ساعت ۱۴ ادارات تعطیل شوند، ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق کشور به‌همراه خواهد داشت که این میزان صرفه‌جویی در ایام پیک مصرف برق تابستان می‌تواند کمک مؤثری به پایداری شبکه برق باشد.

این شرکت بر همین اساس روز دوشنبه ۱۱ خرداد از نهایی شدن تغییر ساعات ادارات در ۱۰ استان کشور خبر داد و اعلام کرد با تفویض اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران از سوی هیأت دولت، تاکنون تغییر ساعات اداری در ۱۰ استان گرمسیر کشور اجرایی شده و در روزهای آینده تعداد استان‌های مشمول این طرح به ۲۰ استان می‌رسد.