سرنوشت نامعلوم گلر سکونشین استقلال!
سرنوشت نامعلوم گلر سکونشین استقلال!

مظاهری نسبت به وضعیت خود در استقلال به هیچ عنوان رضایت ندارد، اما به واسطه اینکه متهم به حاشیه‌سازی نشود فعلاً واکنشی نشان نداده است. با قرار گرفتن سیدحسین حسینی در ترکیب تیم فوتبال استقلال در جریان دربی پایتخت این حقیقت پنهان آشکار شد که فرهاد مجیدی اعتقادی چندانی به استفاده از رشید مظاهری در […]

مظاهری نسبت به وضعیت خود در استقلال به هیچ عنوان رضایت ندارد، اما به واسطه اینکه متهم به حاشیه‌سازی نشود فعلاً واکنشی نشان نداده است.
با قرار گرفتن سیدحسین حسینی در ترکیب تیم فوتبال استقلال در جریان دربی پایتخت این حقیقت پنهان آشکار شد که فرهاد مجیدی اعتقادی چندانی به استفاده از رشید مظاهری در چارچوب دروازه استقلال ندارد.
البته پیش از بازی هفته گذشته استقلال برابر نفت آبادان، کانال رسمی باشگاه مدعی شد که مظاهری دچار مصدومیت شده و به مدت یک هفته از تمرینات دور خواهد بود، اما بلافاصله مظاهری با انجام مصاحبه‌ای این خبر را رد کرد و با نرمشی کاملاً محتاطانه تاکید کرد هیچ مشکلی برای بازی در ترکیب استقلال ندارد.
با این وجود صالح مصطفوی در گفت‌وگوی تلفنی با یک برنامه تلویزیونی ادعا کرد رشید دچار مصدومیت است و باید زیر نظر کادر پزشکی فعالیت خود را ادامه دهد تا به بهبودی کامل برسد. این اظهارات ضد و نقیض هر چند با سکوت آنی طرفین در آستانه دربی در هاله‌ای از ابهام فرو رفت، اما به نظر می‌آید دیر یا زود چالشی بزرگ میان مجیدی و مظاهری شکل خواهد گرفت تا اختلافات پنهان علنی شود.
البته از همان زمان که فرهاد مجیدی با جدایی علیرضا رضایی از استقلال به صورت قرضی مخالفت کرد، کاملاً مشخص بود مجیدی اعتقادی به مظاهری ندارد، اما با این حال چراغ سبز سرمربی استقلال به مدیریت باشگاه برای جذب این بازیکن جای سوال دارد و اینکه چرا مجیدی با وجود عدم اعتقاد به مظاهری تاکید کرد مصطفی آجورلو این دروازه‌بان را جذب کند؟
کاملا پیداست مظاهری نسبت به وضعیت خود در تیم فوتبال استقلال به هیچ عنوان رضایت ندارد، اما به واسطه اینکه متهم به حاشیه‌سازی پیش از دربی نشود هیچ واکنش دیگری نشان نداد، اما سوال اینجاست آیا این سکوت ادامه دار خواهد بود یا اینکه مظاهری سکوت خود را خواهد شکست تا شاید در وضعیت خود تغییری ایجاد کند.
البته مظاهری بر اساس قانون حق اعتراض به شرایط خود در تیم فوتبال استقلال را ندارد، به ویژه که گفته می‌شود وی به دنبال جدایی مسالمت آمیز از استقلال در نقل و انتقالات زمستانی است تا شاید در تیم دیگری بازی کند، اما بعید است مدیریت باشگاه استقلال به راحتی اجازه جدایی وی را بدهد مگر اینکه به صورت قرضی از استقلال خارج شود.

توضیح هیات فوتبال تهران درباره احتمال برگزاری دیدار پیکان و استقلال در کرج
دبیر هیات فوتبال تهران توضیحاتی درباره احتمال برگزاری دیدار پیکان و استقلال در کرج ارائه کرد.
عباس تیموری درباره وضعیت مبهم محل برگزاری دیدار پیکان و استقلال در هفته نهم لیگ برتر اظهار داشت: مسئولان ورزشگاه دستگردی اعلام کرده‌اند به دلیل قرارداد داشتن با باشگاه سایپا، این امکان که یک روز پس از بازی این تیم با پارس جنوبی، دیدار پیکان و استقلال هم در این محل برگزار شود، وجود ندارد. همچنان مشغول رایزنی با مسئولان ورزشگاه دستگردی هستیم تا با برگزاری بازی پیکان و استقلال در این مجموعه موافقت کنند ولی کار سختی داریم.
وی ادامه داد: پنجشنبه بازی پرسپولیس و هوادار در ورزشگاه آزادی انجام می‌شود و به همین دلیل نمی‌توانیم از این ورزشگاه برای برگزاری دیدار پیکان و استقلال استفاده کنیم. به همین دلیل احتمال دارد با برگزاری این مسابقه هم در کرج موافقت کنیم. اگر همه مسائل را کنار هم بگذاریم می‌بینید چاره‌ای به جز صدور مجوز برگزاری این مسابقه در کرج وجود ندارد.
دبیر هیات فوتبال تهران تصریح کرد: ورزشگاه‌های موجود در تهران برای میزبانی از دیدارهای لیگ برتر، واقعا محدود است و باید همه دست به دست هم بدهند تا تیم‌های تهرانی در این استان از بازی‌های خود میزبانی کنند. در همین راستا مشغول پیگیری مسائل هستیم تا ورزشگاه شهدای شهرقدس تا یک ماه آینده آماده برگزاری بازی‌ها شود.
تیموری در مورد آخرین وضعیت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: هرچند برگزاری دیدارهای هفته نهم لیگ برتر با حضور تماشاگران بعید به نظر می‌رسد اما قرار است به زودی اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد و احتمال دارد در آینده‌ای نزدیک ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص ابلاغیه‌ای صادر کند. خیلی امیدواریم تماشاگران در هفته‌های آینده بتوانند وارد ورزشگاه‌ها شوند زیرا جامعه فوتبال به حضور آنها نیاز دارد.
پورحمیدی و ثبت رکورد بی‌نظیر کلین‌شیت
دروازه‌بان آلومینیوم اراک رکوردی بی نظیر را در بسته نگه داشتن دروازه اش به ثبت رسانده است.
آلومینیوم اراک در هفته هشتم لیگ برتر نتیجه ای فوق العاده به دست آورد و توانست در ادامه موفقیت‌هایش یک برد دیگر را در تبریز و مقابل تراکتور تبریز جشن بگیرد. نکته قابل توجه درباره آلومینیوم عملکرد خوب حسین پورحمیدی گلر این تیم است. این دروازه بان جوان که امسال نقش مهمی در موفقیت های آلومینیوم داشته بار دیگر در ترکیب تیمش خوش درخشید و موفق شد دروازه اش را بسته نگه دارد.
پورحمیدی که بازی اول لیگ برتر را به دلیل صادرنشدن کارت بازی‌اش از دست داد، در ۷ مسابقه گذشته برای تیمش به میدان رفته و فقط یک گل دریافت کرده است. او در مصاف یکشنبه با تراکتور نیز توانست برای ششمین بار دروازه‌اش را بسته نگه دارد و کلین شیت کند.
نکته مهم درباره پورحمیدی این است که او با ۶ کلین شیت در ۷ بازی بهترین عملکرد را از این نظر دربین تمام گلرهای لیگ داشته است. اتفاقی که باعث شده کادرفنی آلومینیوم هم روی او حساب ویژه ای باز کند و این دروازه بان هم با انگیزه بیشتری در آینده برای تیمش به میدان برود.
زمین شماره دو کمپ حجازی آماده شد
زمین چمن مصنوعی کمپ مرحوم ناصر حجازی آماده شده است.
یکی از اولین اقدامات مصطفی آجورلو مدیرعامل استقلال در بدو ورود به این باشگاه تلاش برای ساخت و تجهیز کمپ مرحوم ناصر حجازی برای استفاده تیم فوتبال این باشگاه بوده است. از این رو طبق هماهنگی هایی که با میثم منیعی مدیر این کمپ انجام شد، قرار بر این بود تا دو زمین چمن طبیعی و مصنوعی آماده شود ودر اختیار تیم قرار بگیرد.
حالا با گذشت حدود یکماه از شروع عملیات ساخت یکی از زمین های کمپ آماده شده است. زمین چمن مصنوعی کمپ مرحوم ناصر حجازی به طور کامل آماده شده و اعضای تیم در صورت نیاز می‌توانند تمرینات خود را به آنجا ببرند.
جالب اینکه فضای دور زمین چمن مصنوعی نیز با تصاویری از اسطوره های باشگاه استقلال زیباسازی شده که جلوه خاصی به این کمپ بخشیده است.
عملیات کاشت چمن در زمین شماره یک کمپ نیز در حال انجام است و احتمالا تا نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر این چمن نیز می‌تواند مورد بهره برداری قرار بگیرد.

جایگزین مرادمند در ترکیب استقلال کیست؟
یک تغییر ناخواسته برای فرهاد
بعد از نمایش پرانتقاد در دربی، حالا فرهاد مجیدی به انجام حداقل یک تغییر برای بازی آینده محکوم است.
بازگشت حسین حسینی و محمد دانشگر به ترکیب استقلال و حضور رضا آذری در ترکیب، تغییراتی بود که فرهاد مجیدی در ترکیب تیمش برای دربی ۹۷ به انجام رسانده بود و ترکیب آبی‌ها را نسبت به دیدار با صنعت نفت آبادان متمایز می‌کرد. شاگردان مجیدی بعد از کسب پنجمین تساوی متوالی، در هفته نهم لیگ برتر در مقابل پیکان میهمان هستند و حالا بدون‌تردید همه تلاش کادرفنی استقلال بر این است تا بتوانند طلسم ایجاد شده را بشکنند و بعد از پنج تساوی، مقابل پیکان که یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز فصل جدید بوده، به پیروزی دست پیدا کنند.
هر چند به نظر می‌رسد که فرهاد مجیدی نسبت به مصاف با پرسپولیس، تغییراتی را در خط هافبک خود و هم‌چنین خط حمله‌اش ایجاد کند اما سرمربی آبی‌ها به انجام یک تغییر در خط دفاعی محکوم است؛ چرا که محمدحسین مرادمند با اخطاری که روز گذشته مقابل سرخ‌پوشان پایتخت دریافت کرد، ۴ اخطاره شد و دیدار با پیکان را از دست داد.
در چنین شرایطی تغییر در خط دفاع محرز است. حال باید دید مجیدی به سیستم ۳ دفاعه باز می‌گردد و از عارف آقاسی به عنوان جانشین مرادمند در ترکیب استقلال استفاده می‌کند یا با خروج مرادمند، وریا غفوری به ترکیب آبی‌ها اضافه خواهد شد و شاگردان مجیدی با زوج دفاعی یزدانی-دانشگر و با سیستم ۴ دفاعه در مقابل پیکان حاضر می‌شوند.
گفتنی است، دیدار پیکان و استقلال روز پنجشنبه هفته جاری از ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.