سفر مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به سه استان طی هفته گذشته
سفر مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به سه استان طی هفته گذشته

    به گزارش روزنامه جمله به نقل از ایرنا سفرهای استانی رییس جمهور و اعضای هیات دولت در هر هفته به مناطق مختلف کشور نشان از آن دارد که دولتمردان عزم خود را جزم کرده‌اند تا در کنار مردم با مدیریت میدانی گام‌های استوار و محکمی برای رفع مشکلات جامعه بردارند . سفرهای استانی […]

 

 

به گزارش روزنامه جمله به نقل از ایرنا سفرهای استانی رییس جمهور و اعضای هیات دولت در هر هفته به مناطق مختلف کشور نشان از آن دارد که دولتمردان عزم خود را جزم کرده‌اند تا در کنار مردم با مدیریت میدانی گام‌های استوار و محکمی برای رفع مشکلات جامعه بردارند . سفرهای استانی اعضای هیات دولت سیزدهم به استان‌ها که از شهرهای محروم و کمتر برخوردار شروع شد، بیانگر آن است که این دولت برای گره‌گشایی از مشکلات مردم، برنامه هدفمند دارد.بازدید از مناطقی که با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می کنند، در  اولویت سفرهای استانی دولتمردان قرار دارد، سفرهایی که توانسته امید و نشاط را در کشور زنده کند و این نوید را به مردم بدهد که تا رفع مشکلات، دولت در کنار مردم لحظه‌ای دست از تلاش برنمی دارد. هر چند نمی‌توان انتظار داشت که در زمان کوتاه همه مشکلات کشور برطرف شود. در این راستا محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران هفته گذشته  طی سه سفر از مناطق کمتر برخوردار استان‌های کردستان، همدان و خوزستان بازدید کرد. آئینی  با حضور در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار کردستان بر جلب اعتماد ساکنان بافت‌های فرسوده و حضور آن‌ها را در امر نوسازی تاکید کرد و در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت‌های قانونی مغفول مانده در حوزه نوسازی بازآفرینی شهری از جمله ماده ۹ قانون احیا، بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و حل معضل سند مالکیت سکونتگاه‌های غیررسمی این استان شد. آئینی در ادامه سفرهای استانی خود به همدان رفت و در  حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی این استان گفت: با استفاده از ظرفیت نهضت ملی مسکن، ۶۰۰ هزار واحد مسکونی طی چهار سال در مناطق کمتر برخوردار کشور ساخته می‌شود. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان هفته نیز  به استان خوزستان سفر کرد، او در این سفر ضمن شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان از مناطق کمتر برخوردار و پروژه‌های حوزه بازآفرینی شهری اهواز و آبادان نیز بازدید کرد و گفت: در نظر داریم در آبادان برای یک هزار واحد مسکونی در مناطق سلیچ غربی و شرقی، سده، فیه، کفیشه، طیب، جمشیدآباد، شطیط، علوانیه و دهکده برین و قسمت‌هایی از ذوالفقاری برنامه نوسازی را اجرایی کنیم.
رئیس دفتر ویژه وزیر راه و شهرسازی منصوب شد
طی حکمی از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، هادی یوسف پورآذری به‌عنوان مشاور و رئیس دفتر ویژه وزیر منصوب شد. با حکم رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، هادی یوسف پورآذری به‌عنوان مشاور و رئیس دفتر ویژه وزیر راه و شهرسازی منصوب شد. یوسف پورآذری پیش از این مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور اجرایی بود. از جمله سوابق اجرایی یوسف پورآذری می‌توان به مشاور ریاست شورای عالی استان ها، مدیریت در سازمان نوسازی شهرداری تهران، عضویت در کمیته های تخصصی ستاد بازآفرینی کلانشهر تهران، و رئیس حوزه ریاست در دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد.
عملیات اجرایی ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گلستان آغاز شد
گلستان، معصومه سادین
با حضور علی محمد زنگانه، استاندار گلستان عملیات اجرایی متمرکز احداث ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آغاز شد.اعتبار این واحدها ۸۰ میلیارد تومان (۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله و ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض) بوده که در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری پنج جانبه فی‌مابین کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، بسیج سازندگی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرایی می‌شود. مراسم کلنگ زنی این مراسم در روستای قزلجه ماتی شهرستان گنبد برگزار شد.

در مسیر نهضت خانه‌دار شدن؛
۵۰۴ واحد نهضت ملی مسکن در شهریار
در حال ساخت است
مدیر پروژه طرح ۵۰۴ واحدی نهضت ملی مسکن در شهریار گفت: این پروژه در ۹ طبقه با متراژهای ۸۰ تا ۹۵ متری با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد با روش های نوین ساخت در حال تکمیل وتحویل تا دو سال آینده است. به گزارش جمله به نقل از وزارت راه و شهرسازی پروژه ۵۰۴ واحدی نهضت ملی مسکن در شهر شهریار، یکی دیگر از اقدامات دولت در راستای تامین مسکن است. شهریار که در ۴۵ کیلومتری غرب تهران قرار دارد، به دلیل برخورداری از شرایط ویژه و اجرای اقدامات زیربنایی، از پتانسیل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه برخوردار است. این پروژه‌ای ۵۰۴ واحدی تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. «علیرضا میرزابیگی»، مدیر پروژه طرح ۵۰۴ واحدی شهریار درباره جزییات این پروژه گفت: در این پروژه تلاش شده که عملیات به‌صورت صنعتی‌سازی پیش برود. در این راستا از روش‌های نوین طراحی و اجرای سازه برای پروژه نهضت ملی مسکن بهره گرفته شده است. وی افزود: یکی از ویژگی‌هایی که کار عملیات اجرایی پروژه شهریار را خاص کرده، استفاده از قالب تونلی است. قالب تونلی روشی است که در آن دیواره، سقف و دیافراگرم یک‌باره اجرا می‌شود و پیش‌ می‌رود. هرچند این روش صنعتی است اما مقداری دستگیرتر از روش تیرچه، بلوک، ستون و سقف محسوب می‌شود؛ بنابراین تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. میرزابیگی ادامه داد: از آنجایی که این کارگاه ساختمانی با روش صنعتی‌سازی پیش می‌رود، تعداد نیروی انسانی کمتری نسبت به سایر پروژه‌ها در آن مشغول هستند؛ زیرا بیشتر کارها توسط قالب، بتن و آرماتور و با نظارت و مدیریت اپراتورها انجام می‌شود. با این حال در این کارگاه نیز کارگران از هفت صبح تا شش عصر مشغول به کار هستند. مدیر پروژه طرح ۵۰۴ واحدی نهضت ملی مسکن در شهریار می افزاید: در کنار این تلاش‌ها، آزمایشگاهی نیز دایر شده است که استاندارد آرماتورها و بتن‌ها را حین انجام کار می‌سنجد. در این آزمایشگاه، وان آبی قرار دارد که معکب‌های کوچک بتن شماره‌گذاری شده را درون آن قرار داده‌اند. این معکب‌ها ساعت‌ها درون این وان می‌مانند و بعد برای تست مقاومت برده می‌شوند. وی درباره جزئیات این پروژه نیز توضیح داد: ساختمان‌ها در ۹ طبقه در حال احداث هستند که دو طبقه آن را پارکینگ تشکیل می‌دهد. به‌گفته میرزابیگی، در هر طبقه‌ای هفت واحد نقشه‌برداری و طراحی شده که متراژ واحدها بین ۸۰ تا ۹۵ متر با احتساب مشاعات است.