سفر وزیر راه وشهرسازی به جمهوری آذربایجان با دستور کار تسهیل تردد ناوگان
سفر وزیر راه وشهرسازی به جمهوری آذربایجان با دستور کار تسهیل تردد ناوگان

    وزیر راه و شهرسازی به‌منظور پیگیری و تسهیل و تسریع در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری ایران و جمهوری آذربایجان از قلمرو یکدیگر، صبح روز دوشنبه (۴ بهمن ماه) به این کشور سفر کرد. به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی،‌ «رستم قاسمی» به منظور ایجاد مذاکرات دوجانبه با مقام‌های جمهوری آذربایجان […]

 

 

وزیر راه و شهرسازی به‌منظور پیگیری و تسهیل و تسریع در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری ایران و جمهوری آذربایجان از قلمرو یکدیگر، صبح روز دوشنبه (۴ بهمن ماه) به این کشور سفر کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی،‌ «رستم قاسمی» به منظور ایجاد مذاکرات دوجانبه با مقام‌های جمهوری آذربایجان برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین در زمینه‌های حمل‌ونقل و ترانزیت و پیگیری پروژه‌های زیرساختی مشترک دو کشور، امروز به این کشور سفر کرد که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

مقرر شده در این سفر ضمن دیدار با «الهام علی‌اف» رییس جمهوری آذربایجان، ‌«شاهین مصطفی‌یف» معاون نخست وزیر و «رشاد بنی‌یف» ‌وزیر حمل و نقل و توسعه دیجیتال،‌ پیرامون پروژه احداث پل مشترک جاده‌ای روی رودخانه آستاراچای و تسهیل و تسریع در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری دو کشور از قلمرو یکدیگر مذاکراتی انجام شود.

همچنین بازدید از پروژه بارانداز ریلی آستارا- آستارا، ‌بازدید از پروژه احداث پل مشترک جاده‌ای روی رودخانه آستاراچای و بازدید از مسیرهای ترانزیتی مورد نظر، از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به این کشور است.

پیام تبریک معاون وزیر راه و شهرسازی 

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

بیستم جمادی الثانی سالروز میلاد فرخنده و پربرکت سیده زنان دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) است. بانویی بزرگوار که در فضائل، مکارم اخلاق، ایمان و ولایتمداری، در تمامی قرون و اعصار، سرآمد و یگانه بوده است و به نیکی، این میلاد خجسته با ایام بزرگداشت مقام زن و روز مادر مقارن شده است.

همزمان با زادروز دریای بیکران عصمت، طهارت و تقوا حضرت زهرای مرضیه(س) و میلاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، این مناسبت خجسته را به تمامی محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) و بانوان ارجمند بویژه بانوان تلاشگر فعال در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعم از بانوانی که در کسوت راننده و راهدار و یا فعال در این بخش خدمت رسانی می‌کنند و بانوان همکار در مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که در کنار مسئولیت‌های خطیر خانوادگی در پیشبرد اهداف و رسالت‌های این حوزه و خدمت رسانی به هموطنان نقش آفرینی می‌کنند، تبریک عرض می‌نمایم.

از درگاه پروردگار سبحان، سلامت، سعادت و عزت روزافزون تمامی بانوان بزرگوار این سرزمین را مسئلت می‌نمایم.

داریوش امانی

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای