سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان
سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از سفر وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و بهره‌برداری چند پروژه عمرانی به اصفهان خبر داد. علیرضا قاری‌قرآن با اعلام این خبر، گفت: امروز (سه شنبه -۲۱ اردیبهشت ماه)، وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح پروژه‌های «فاز اول مسکن محله همت‌آباد»، «باند دوم مبارکه-بروجن»، «زیرگذر مسکن مهر […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از سفر وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و بهره‌برداری چند پروژه عمرانی به اصفهان خبر داد.
علیرضا قاری‌قرآن با اعلام این خبر، گفت: امروز (سه شنبه -۲۱ اردیبهشت ماه)، وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح پروژه‌های «فاز اول مسکن محله همت‌آباد»، «باند دوم مبارکه-بروجن»، «زیرگذر مسکن مهر نائین» و «مرکز تحقیقات قیر و آسفالت» به استان اصفهان سفر می کند.
 وی افزود: بازدید از طرح‌های عمرانی این استان و آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در قالب چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و احداث محور نائین-طبس از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است. ۲۴ واحد از پروژه مسکن محله همت آباد اصفهان افتتاح می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه پروژه همت آباد یکی از مهمترین پروژه‌های بازآفرینی در شهر اصفهان است، اظهار کرد: پروژه همت‌آباد اصفهان، مدل و برنامه‌ای از بازآفرینی در وسعت بزرگ است، این پروژه با حمایت و اعتماد مردم به خوبی در حال پیشرفت بوده و نخستین بلوک بازسازی منازل آن با ظرفیت ۲۴ واحد آماده افتتاح است.
 وی افزود: حدود ۷۵ هکتار از بافت فرسوده اصفهان مربوط به محله همت‌آباد است. این منطقه از لحاظ موقعیت شهری، جغرافیایی و اقتصادی محله‌ای خوب و نزدیک به مناطق مرغوب اصفهان است، بنابراین پروژه بازآفرینی محله همت آباد علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای اسکان شهروندان، دسترسی‌های بهتری به بزرگراه‌های اطراف و همچنین عبور و مرور ایجاد می‌کند.
  افتتاح هفت کیلومتر از باند دوم محور مبارکه-مجلسی-بروجن
 قاری‌قرآن با بیان اینکه هفت کیلومتر از پروژه باند دوم محور مبارکه-مجلسی-بروجن در اسفندماه ۱۳۹۹ تکمیل شده و امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود، اظهار کرد: این محور یکی از پر ترافیک‌ترین و سنگین ترین محورهای مواصلاتی بین استان اصفهان و استان چهارمحال و بختیاری و اتصال به استان‌های جنوبی کشور است، به همین دلیل اجرای باند دوم این محور به عنوان پروژه جهش تولید در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و با نگاهی ویژه و با سرعت مطلوب مابقی این پروژه نیز در دست اقدام است.
وی افزود: مبلغ قرارداد فاز دوم این پروژه ۳۳۰ میلیارد ریال بوده همچنین ابنیه فنی به کار رفته برای این میزان از پروژه شامل سه دهانه پل شش متری، ۱۰ دستگاه آبرو لوله‌ای، چهار دهانه پل چهار متری و دو دستگاه پل دالی دو متری است.
  افتتاح محور اصفهان-اردستان در دو باند رفت و برگشت
۱۱ کیلومتری
قاری‌قرآن با بیان اینکه تکمیل پروژه باند دوم اصفهان – اردستان یکی از اولویت‌های این اداره کل است، گفت: ۲۲ کیلومتر دیگر از این محور (در دو باند ۱۱ کیلومتری) تکمیل شده و فردا به دست وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.
وی افزود: احداث باند دوم محور اصفهان – اردستان، حد فاصل کمشچه تا سه راهی بَغم، به طول ۷۲ کیلومتر است که عملیات اجرایی آن در پنج قطعه انجام شده و قطعات یک تا چهار این محور در سال های گذشته به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان کل اعتبار هزینه شده برای زیرسازی این قطعه را ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تکمیل این طرح، حذف سه نقطه حادثه خیز، کاهش مصرف سوخت خودرو و کاهش هفت کیلومتری مسیر اصفهان به اردستان را در پی دارد.