سن مدیریت در کشور باید شکسته شود
سن مدیریت در کشور باید شکسته شود

  رییس ستاد ایران مردمی دولت قوی در گام دوم گفت: سن مدیریت در کشور باید شکسته شده و مدیریت‌ها به جوانان واگذار شود همانند بسیاری از کشورها که حداقل سن مدیران رده بالای آنها ۳۵ سال است. حمید آخشته روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی که در یکی از ستادهای مردمی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی […]

 

رییس ستاد ایران مردمی دولت قوی در گام دوم گفت: سن مدیریت در کشور باید شکسته شده و مدیریت‌ها به جوانان واگذار شود همانند بسیاری از کشورها که حداقل سن مدیران رده بالای آنها ۳۵ سال است.
حمید آخشته روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی که در یکی از ستادهای مردمی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی برگزار شد، افزود: امروز کشور نیاز به پوست اندازی بین نسلی دارد که نیازمند همکاری رسانه ها است و این موضوع باید به صورت مدام پیگیری شود.
وی با بیان اینکه حجت الاسلام ابراهیم رئیسی به دور از جناح بندی ها می‌تواند گام‌های اساسی برای کشور بردارد، ادامه داد: بسیاری از مردم، نخبگان و دانشگاهیان در طومارهایی از رئیسی درخواست کرده بودند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند چراکه او تنها کسی است که می‌تواند مورد وحدت قرار گیرد. آخشته اذعان داشت: رئیسی به نکات کلیدی همچون انسجام ملی و وحدت ملی به دور از جناح بازی و استفاده از تمام ظرفیت ها، جدیت در امور مدیریتی و برخورد با افرادی که در مناسب خود به دنبال فساد هستند، جلوگیری از فساد سازمان یافته در بدنه دولت و توجه به معیشت اقشار ضعیف جامعه توجه دارد و این نکات را در صدر برنامه‌های آتی خود قرار می دهد. رییس ستاد «ایران مردمی دولت قوی در گام دوم» گفت: نگاه و تفکر رئیسی می‌تواند زمینه ساز عدالت اجتماعی باشد اما باید فرق بین عدالت و مساوات را مورد توجه قرار دهیم تا اقشار ضعیف جامعه نیز بتوانند طمع راحتی را بچشند. وی افزود: بحث هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا نشد چراکه به دنبال مساوات بین آحاد جامعه بودند در صورتی که یارانه ها باید به افراد نیازمند داده شوند تا آنها بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند. آخشته یکی دیگر از معضلات موجود در کشور را شبکه‌های رانت و امضاهای طلایی عنوان کرد و ادامه داد: با الکترونیکی شدن بسیاری از کارها می‌توان شبکه رانت و امضاهای طلایی را که منجر به فساد می‌شود را از بین برد. رئیس ایران مردمی دولت قوی در گام دوم اضافه کرد: برخی از مسئولان برای دادن مجوز چوب لای چرخ فعالان اقتصادی می‌گذارند و مجوزها را به ثروتمندان می‌دهند و این امر باعث جلوگیری از تولید ناخالص ملی می‌شود.

پاسخ توییتری جهانگیری به ادعاهای ۷ کاندیدای ریاست جمهوری
معاون اول رئیس جمهوری با انتقاد از شیوه برگزاری و همچنین اظهارات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در نخستین مناظره تلویزیونی، اظهار کرد: هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند بدون آنکه هیچ سوالی درباره ‎تحریم‌های ظالمانه و آثار آن بر اقتصاد و نیز بحران ‎کرونا و پیامدهای آن بر اشتغال و معیشت مردم مطرح شود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به مطالب مطرح شده در نخستین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نوشت:
«اولین ‎مناظره نامزدان ریاست جمهوری را دیدم، هم برنامه‌ریزی و هم اجرا عجیب بود. هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند بدون آنکه هیچ سوالی درباره ‎تحریم های ظالمانه و آثار آن بر اقتصاد و نیز بحران ‎کرونا و پیامدهای آن بر اشتغال و معیشت مردم مطرح شود.
‏هیچ نامزدی به این مسئله نپرداخت و پنج نامزد همسو نیز یک صدا، خرابی همه اوضاع را تنها به این دولت ارجاع دادند.
آنها نگفتند مقصر ارجاع ‎پرونده هسته‌ای کشور به ‎شورای امنیت سازمان ملل تحت مدیریت آمریکا در سال ١٣٨٥ چه تیمی و چه جریانی بود و چه هزینه های سنگینی بر کشور تحمیل کرد.
‏آنها نگفتند دولت اول روحانی چگونه توانست ایران را از ذیل ‎فصل هفتم شورای امنیت خارج و تحریم ها را رفع کند و ‎برجام، ثبات اقتصادی، دستیابی به نرخ ‎تورم تک رقمی و رشد اقتصادی ١٢ درصدی در سال ٩٥ سبب شد تا دولت دوم روحانی با رای ٢٤ میلیونی مردم تشکیل شود.
‏آنها نگفتند با خروج ‎ترامپ از ‎برجام در سال ٩٧ و وضع سنگین ترین تحریم ها و راه اندازی ‎جنگ اقتصادی بی سابقه در طول سه سال اخیر، مردم با چه تنگناهای اقتصادی شدیدی مواجه شدند.
‏آنها نگفتند که در این مدت چه جریانی نگذاشت راه‌های خروج کشور از ‎تحریم ها و باز شدن درهای ‎اقتصاد که نتیجه مستقیم آن کاهش رنج ها و نگرانی های مردم بود به فرجام برسد.
آنها احتمالا باید بدانند که اداره اقتصاد کشور در تحریم و بدون تحریم سیاست ها و اولویت های متفاوتی دارد.
‏اگر فهم مسائل واقعی کشور و راه حل های به دور از شعار و تبلیغات سیاسی مد نظر باشد باید ‎صدا و سیما امکان ‎پاسخگویی وزرا و اظهارات نخبگان و کارشناسان مطلع را فراهم کند. تنها با گروه خود به ‎قاضی رفتن خود را ‎راضی کردن است.»
جبهه اصلاحات در رقابت های انتخابات شورای شهر شرکت می کند
اصلاحات با «سرا» وارد رقابت‌های انتخاباتی شورای شهر و روستا می شود. در بیست و یکمین جلسه مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران روز یکشنبه ۱۶ خردادماه ۱۴۰۰ مصوب شد که جبه اصلاحات ایران در انتخابات شورای شهر تهران رسما شرکت ‌کند. به زودی فعالیت‌های ستاد انتخاباتی جبهه برای شورای شهر تهران آغاز می‌شود. لیست مورد حمایت این جبهه با مشارکت بدنه اصلاح‌طلبان به شکل انتخابات مقدماتی دموکراتیک از طریق «سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان» (سرا) که قبلا به تصویب مجمع عمومی رسیده است، انتخاب خواهد شد. گفتنی است این جبهه در روند عدم احراز صلاحیت کاندیدهای معرفی شده‌اش در بیانیه ای اعلام کرده بود برای رقایت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری از کاندیدایی حمایت نمی کند.
وزیر خارجه آلمان: گفت‌وگوها برای احیای برجام در مرحله پایانی است
وزیر امورخارجه آلمان گفت که رایزنی‌های وین برای احیای برجام در مرحله پایانی قرار دارد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان امروز (دوشنبه) در سخنرانی خود در افتتاحیه نوزدهمین کنفرانس روسای نمایندگی های دیپلماتیک آلمان در خارج از کشور اظهار داشت: گفت‌وگوهای وین در مورد احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مرحله پایانی قرار دارد. در حالی که پیش از این هیچ اراده‌ای از سوی اروپا برای انجام تعهدات برجامی‌شان وجود نداشت، وی تصریح کرد: این واقعیت که ما در وین در خط پایان مذاکرات برای احیای توافق هسته ای قرار داریم، نتیجه استقامت و اطمینان اروپا است و ما امیدواریم که ایران اکنون به سرعت اراده سیاسی برای انجام این مذاکرات جهت رسیدن به خط پایان را نشان دهد. هیئت‌های ایران و سایر کشورهای عضو برجام (روسیه، انگلیس، آلمان، چین و فرانسه) هفته گذشته به عنوان بخشی از دور پنجم رایزنی ها درخصوص احیای کامل توافق هسته ای با ایران جلسه حضوری کمیسیون مشترک را برگزار کردند.