سیاستگذاری شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در دولت تدبیر و امید
سیاستگذاری شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در دولت تدبیر و امید

          معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای در کمیسیون‌های تخصصی دولت در دست بررسی است، شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن و تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای را دو سیاستگذاری مهم دولت تدبیر و امید برشمرد. محمود محمودزاده معاون […]

 

 

 

 

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای در کمیسیون‌های تخصصی دولت در دست بررسی است، شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن و تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای را دو سیاستگذاری مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بخشی از مهمترین اقدام دولت تدبیر و امید را در بخش سیاستگذاری مسکن، ساماندهی بازار اجاره و تدوین آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای عنوان کرد و دراین‌باره، توضیح داد: موضوع اجاره‌داری حرفه‌ای یکی از موضوع‌های مهمی است که در دولت تدبیر و امید، سیاستگذاری شد که امیدواریم تا قبل از پایان دولت، نهایی و اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی اجاره‌داری حرفه‌ای تا قبل از اتمام دولت مصوب و ابلاغ شود. زیرا با اجرایی‌شدن اجاره‌داری حرفه‌ای شاهد ساماندهی بازار اجاره خواهیم بود و تحول اساسی در بازار اجاره ایجاد می‌شود.
بنا بر اعلام محمودزاده  بعد از تصویب آیین‌نامه، در کنار اجاره‌داری سنتی که در کشور رواج دارد، اجاره‌داری حرفه‌ای نیز ایجاد خواهد شد و با این‌کار هم درعرضه واحدهای اجاره‌ای و هم در کنترل قیمت‌ها، شاهد تاثیرگذاری مثبتی خواهیم بود. اجرای آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای از یک سو به نفع مستاجران و از سوی دیگر به نفع سرمایه‌گذاران است و راهکارهایی که در آیین‌نامه در نظر گرفته شده به گونه‌ای است که منافع هر دو گروه را مدنظر قرار می‌دهد. با اجرای اجاره‌داری حرفه‌ای تعادل در بازار اجاره ایجاد و قیمت‌ها به شکلی منطقی به بازار ارایه می‌شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنین یکی دیگر از سیاستگذاری‌های مهم دولت دوازدهم را تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در سال‌جاری و همچنین برای دولت آینده در زمینه تولید مسکن برشمرد و گفت: یکی از موضوعات زمان‌بر در دولت‌ها برای تولید مستمر مسکن، تامین زمین بود که در دولت دوازدهم تلاش شد تا سیاستگذاری برای تامین زمین برای دولت آینده برای اجرای طرح‌های مسکنی انجام شود.
وی تاکید کرد: زمین هم برای اجرای طرح‌های مسکن در سال جاری و هم سال آینده در حال شناسایی و تامین است تا از طریق تامین زمین، تعهد برای اجرا ایجاد شود.

افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر قبل از اتمام دولت دوازدهم
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنین از افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر تا قبل از اتمام دولت دوازدهم خبر داد و در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان گفت: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی در جریان بررسی نمایندگان مجلس است. محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن و همچنین اتمام مسکن مهر که در برنامه افتتاح قبل از اتمام دولت دوازدهم هستند، به ارایه توضیح پرداخت. معاون مسکن و ساختمان گفت: در ماه جاری (خرداد ۱۴۰۰)در مجموع بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر در کشور افتتاح می‌شود. همچنین در برنامه است ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر طی ماه‌های خرداد، تیر و مرداد و تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به افتتاح برسند.
بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی احداث ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور آغاز شده است.
محمودزاده همچنین در خصوص تازه‌ترین خبرها درباره اصلاح قانون نظام مهندسی که مدت‌هاست برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است، خاطرنشان کرد: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی ساختمان توسط نمایندگان مجلس به شکل طرح، اعلام وصول شده است. کمیسیون عمران در این باره چندین جلسه برگزار کرده و تجدیدنظر در قانون در جریان بررسی نمایندگان مجلس است.