شعارهای انقلاب در این دولت برجسته‌تر شده است
شعارهای انقلاب در این دولت برجسته‌تر شده است
به نظر من مهم‌ترین توفیق این دولت زنده کردن امید و اعتماد در مردم است، مجموع عملکرد دولت چه شخص رییس‌جمهور محترم، چه مسئولین در بخش‌های مختلف به مردم این احساس را داد که دولت وسط میدان است، مشغول کار است، دارد تلاش می‌کند. و برای آنها خدمت می‌کند، خدمت‌رسانی می‌خواهد بکند. این کار امید مردم را اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیاء کرد

سرویس سیاسی

در سالروز شهادت شهیدان رجائی و باهنر و به مناسبت هفته دولت، رئیس‌جمهور و اعضاء هیئت دولت سیزدهم صبح روز گذشته(سه‌شنبه) با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در دیدار با هیات دولت فرمودند: به نظر من مهمترین توفیق این دولت زنده کردن امید و اعتماد در مردم است، مجموع عملکرد دولت چه شخص رئیس‌جمهور محترم، چه مسئولین در بخش‌های مختلف به مردم این احساس را داد که دولت وسط میدان است، مشغول کار است، دارد تلاش می کند. و برای آنها خدمت میکند، خدمت‌رسانی می‌خواهد بکند. این (کار) امید مردم را اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیاء کرد
رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: به نظر من مهم‌ترین توفیق این دولت زنده کردن امید و اعتماد در مردم است، مجموع عملکرد دولت چه شخص رییس‌جمهور محترم، چه مسئولین در بخش‌های مختلف به مردم این احساس را داد که دولت وسط میدان است، مشغول کار است، دارد تلاش می‌کند. و برای آنها خدمت می‌کند، خدمت‌رسانی می‌خواهد بکند. این کار امید مردم را اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیاء کرد.
مقام معظم رهبری در ادامه فرمودند: یک توفیق دیگری که شما پیدا کردید این سفرهای استانی است. این خیلی حادثه درخشان و مهمی است. این که سی و یک سفر در یازده ماه انجام بگیرد به سرتاسر کشور، نقاط محروم، دورافتاده، صحنه ‌های کم ‌نظیری اتفاق بیفتد و دیده بشود از همدلی صادقانه‌ی با مردم. نظارت میدانی به مسائل گوناگون مردم این خیلی چیز
مهمی است.
رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمود: توفیق دیگری که شما در دولت داشتید سرعت عمل شماست درقبال حوادث پیش‌بینی نشده؛ مثل سیل، مثل حوادثی که اتفاق می‌افتد. این سرعت عمل خیلی چیز مهمی است. این که یک جایی زلزله بشود، سیل بیاید مسئولین خودشان را بلافاصله آنجا برسانند و بالای سر کار بایستند و کار را سامان بدهند این خیلی چیز باارزشی است. رئیس‌جمهور محترم از سفر خارجی برگشتند بلافاصله رفتند کرمان سراغ سیل‌زده‌ها و مانند اینها. یا وزیر محترم چند روز می‌رود بالای سر یک کاری می‌ایستد، اینها مهم است این یکی از توفیقات شماست که این نشان‌دهنده‌ی هم‌درد بودن دولت با مردم و در میدان بودن دولت است، این هم یک توفیق است.
ایشان در بخش دیگری افزودند: یک توفیق دیگر این دولت این بود که جامعه را از حالت چشم‌انتظاری و نگاه به بیرون خارج کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: از اینکه دائم منتظر باشیم ببینیم دیگران درباره‌ ما چه می‌گویند چه تصمیم می‌گیرند چه کار می‌خواهند بکنند، از این حالت خارج شده است.
ایشان افزودند: به ظرفیت‌های داخل کشور اهمیت داده شده روی آنها تکیه شده و کار دارد می‌شود؛ این‌که بگویند که حالا باید حتماً با فلان کشور ارتباط برقرار کنیم تا مشکلات‌مان حل بشود یا فلان گره باید از فلان جا باز بشود تا مشکلات ما حل بشود این خیلی برای کشور مضر است. این شرطی کردن حوادث کشور و در انتظار دیگران نگه داشتن چیز بدی است که این الحمداللّه در دولت شما به میزان زیادی
کاسته شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: توفیق دیگر شما این است که این دولت از فرافکنی و بهانه‌‌تراشی احتراز کرده. مسئولیت‌پذیر بوده. ما نشنیدیم در این مدت از مسئولین محترم دولتی که بگویند آقا نمی‌گذارند کار کنیم، اختیار نداریم. از این حرف‌ها نشنیدیم از شما. این مسئولیت‌پذیری خیلی چیز خوبی بود.
ایشان ادامه دادند: یکی از توفیقات شما برجسته شدن شعارهای انقلاب، شعارهای اسلام مثل عدالت‌طلبی، مثل پرهیز از اشرافیگری، حمایت از مستضعفان، استکبارستیزی است، اینها شعارهای اصلی انقلاب است. اینها در زبان‎ها برجسته‌تر شده واضح‌تر شده و این خیلی چیز خوبی است.