ضرورت استفاده از ظرفیت‌ مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن جهت افزایش ایمنی مسیرهای ریلی کشور
ضرورت استفاده از ظرفیت‌ مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن جهت افزایش ایمنی مسیرهای ریلی کشور

  مدیرعامل راه‌آهن بر ضرورت پیشگیری از حوادث با استفاده از رویکردهای فناورانه و تکنولوژی‌های جدید تأکید کرد و خواستار استفاده اعضای جدید کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن از ظرفیت‌های مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن شد. به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن در مراسم معارفه اعضای جدید کمیسیون عالی سوانح این […]

 

مدیرعامل راه‌آهن بر ضرورت پیشگیری از حوادث با استفاده از رویکردهای فناورانه و تکنولوژی‌های جدید تأکید کرد و خواستار استفاده اعضای جدید کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن از ظرفیت‌های مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن شد. به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن در مراسم معارفه اعضای جدید کمیسیون عالی سوانح این شرکت، اظهار کرد: ایمنی که مهم‌ترین شاخص حمل‌ونقل ریلی است، باید همواره و به‌طور جدی مورد توجه تمامی همکاران راه‌آهن قرار گیرد
مدیرعامل راه‌آهن عنوان کرد: لازم است مدیران با استفاده از رویکردهای فناورانه و تکنولوژی‌های جدید، نسبت به رعایت ایمنی و پیشگیری از حوادث اقدامات مؤثر را انجام دهند.
وی مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن را محلی مناسب برای بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه ایمنی توصیف کرد و خواستار استفاده کمیسیون عالی سوانح از ظرفیت‌های مرکز جهادی پیشرفت شد و خاطرنشان کرد: تاکنون در این مرکز چندین کارگروه جهادی تشکیل شده و طی آن با هم‌افزایی و نگاه به توانایی داخل، اقدامات سازنده‌ای در راستای ارتقای بهره وری انجام شده است .
رسولی با بیان این اینکه شرکت راه‌آهن از تجربه سایر کشورها و دستورالعملهای UIC در خصوص کاهش سوانح ریلی استفاده میکند اما متناسب با شرایط کشور خودمان راهکارهای اثر بخش تدوین و به اجرا میگذارد و دستاوردهای خودمان را به سایر کشورها عرضه میکنیم.
وی افزود: در کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن باید به تجربه سایر کشورها توجه شود و بررسی شود که آن‌ها برای حل مسایل‌شان در حوزه ایمنی، چه اقداماتی انجام داده اند اما استفاده حداکثری از دانش و تجربه همکاران خودمان و پیشکسوتان و خبرگان ریلی راه آهن یک اولویت است.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم آقایان محمد حسن اسماعیلی به عنوان رئیس کمیسیون و خسرو رشیدی به عنوان جانشین، مهدی عبدالهی به‌عنوان خبره ایمنی و دبیر کمیسیون و حسین نصیری به عنوان جانشین، جهانبخش حمزه مرند به عنوان خبره ناوگان و شکراله سلمانی به عنوان جانشین، رضا شاکری به عنوان خبره بهره‌برداری و سیر و حرکت و امیرحسین تاوپور به عنوان جانشین و نوذر ابراهیمی لامع به عنوان خبره علائم و ارتباطات و حیدر اکبری سفیده به عنوان جانشین و حسین طالبی به عنوان خبره فنی و زیربنایی و اکبر سعادت به عنوان جانشین وی ، احکام خود را از سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی دریافت کردند.

مديرکل کنترل ترافيک هوايی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛
انتشار دومين بسته اطلاعات هوانوردی
جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۱
مديرکل کنترل ترافيک هوايی از انتشار دومين بسته اطلاعات هوانوردی جمهوری اسلامی ايران در سال ۲۰۲۱ جهت به روزرسانی AIP با تلاش و پيگيری اداره اطلاعات هوانوردی خبر داد.
امیرحسین صادقچه توضیح داد: دومين بسته اطلاعات هوانوردی جمهوری اسلامی ايران در سال ۲۰۲۱ موسوم به AIRAC ۲.۲۱  با تاريخ اجرايی ۱۵ جولای ۲۰۲۱ مقارن با ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۰ و دربرگيرنده آخرين تغييرات اطلاعات ضروری و تاثيرگذار بر ايمنی عمليات هوانوردی و فرودگاهی است.
مدیرکل کنترل ترافیک هوایی افزود: این بسته شامل به روزرسانی بخش Gen۲.۵، Gen۳.۴، Gen ۳.۵ و Gen۳.۶، برروز رسانی بخشENR۳.۱ ، ENR۳.۳، ENR۴.۱ و ENR ۵.۵ ، به‌روزرسانی اطلاعات فرودگاهی و عملیاتی در ۳۲ فرودگاه کشور شامل اهواز، اراک، اردبیل، بهرگان، بندر لنگه، بندر ماهشهر، بوشهر، اصفهان، گچساران، جزیره قشم، جم، جیرفت، کلاله، کاشمر، لار، ماکو، مشهد، پارس آباد مغان، خلیج فارس، رشت، سبزوار، ساری، شیراز، جزیره سیری، طبس، تبریز، دوشان تپه، امام خمینی(ره)، مهرآباد، ارومیه، یاسوج و زابل، به روزرسانی چارت‌های پروازی فرودگاه‌های اردبیل، بندرلنگه، بندرماهشهر، اصفهان، لامرد، مشهد، سبزوار، ساری، طبس، تبریز، امام خمینی(ره)، مهرآباد، ارومیه و یاسوج و نیز به روز رسانی ۱۳ مورد از SUP تا تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۲۲ مصادف با ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ است.
وی گفت: همچنین این بسته به‌روزرسانی چارت‌های پروازی فرودگاه‌های آغاجاری، اهواز، بهرگان، کرمانشاه، ایلام، سنندج، اصفهان، سمنان، بیرجند، سبزوار، رامسر، لارستان، خوی، اردبیل، ماکو، یزد و به روز رسانی هشت مورد از SUP تا تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم  اسفند ۱۴۰۰) را شامل می‌شود.
براي دريافت كامل اطلاعات انتشار يافته در اين بسته اطلاعات هوانوردی می‌توانيد به پورتال اطلاعات هوانوردی كشور به آدرس https://ais.airport.ir  مراجعه كنيد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان چهار محال و بختیاری خبر داد:
تامین ۱۶۰ میلیارد اعتبار برای اجرای طرح «راهداری محوری» در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان چهار محال و بختیاری گفت: طرح راهداری محوری از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در استان آغاز شده است.
عزیزالله روشن، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان چهار محال و بختیاری، در مورد طرح راهداری محوری در این استان گفت: این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در استان آغاز شده و قرار است تا پایان مردادماه به اتمام برسد.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح در استان، رفع مشکلات موجود در محورهای شریانی استان جهت ارائه خدمات بهتر به مردم استان و کشور، برطرف کردن مشکلات موجود در راه‌ها و بالا بردن سطح ایمنی و کیفیت جاده‌ها است.
روشن افزود: تجهیزات و نیروی انسانی اختصاص داده شده به این طرح ۱۵۷ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و ۲۰۰ نفر نیروی اپراتور راهدار است که البته برای اتمام طرح امکانات و نیروی راهدار بیشتری نیاز است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان چهار محال و بختیاری اضافه کرد: اعتبار لازم برای اجرای این طرح تا ۱۶۰ میلیارد ریال تامین شده است که البته برای اتمام این پروژه به بودجه بیشتری نیازمندیم.
وی در پایان اشاره کرد: عمده فعالیت‌های انجام شده در این طرح تا الان لکه‌گیری راه‌های استان،‌ خط کشی، تهیه و نصب تابلو اطلاعاتی، تهیه و نصب تابلوهای اخطاری و انتظامی، تهیه و نصب چراغ چشمک‌زن، تعمیر و نگهداری روشنایی راه و تونل، اصلاح و ایمن‌سازی شیب شیروانی حاشیه راه‌ها، ایمن‌سازی نقاط پرتگاهی، تهیه و نصب نیوجرسی، پاکسازی سطح راه، پاکسازی قنوها و آبروهای طولی، تنظیم سطح بستر حریم، شانه سازی، تعمیر و تکمیل پل‌ها، نصب نرده پل و احداث دیوار حائل در طول ۳۳۰ کیلومتر بوده است.