ضرورت اصلاح قوانین مربوط به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها
ضرورت اصلاح قوانین مربوط به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها

  استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اصلاح قوانین مربوط به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره های بعدی تاکید کرد. به گزارش خبرنگار روزنامه جمله به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در نشست فرمانداران استان، اظهار داشت: دولت دوازدهم از جمله دوره‌های سخت مدیریتی به لحاظ افزایش فشارهای […]

 

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اصلاح قوانین مربوط به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره های بعدی تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار روزنامه جمله به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در نشست فرمانداران استان، اظهار داشت: دولت دوازدهم از جمله دوره‌های سخت مدیریتی به لحاظ افزایش فشارهای اقتصادی، تحریم، کرونا و بسیاری از حوادث و رخدادهای دیگر بود.
وی ادامه داد: با وجود تمام این مشکلات، مدیریت امور استان در سایه عنایات خداوند متعال و همراهی و همدلی مردم و مسئولان، به بهترین شکل ممکن انجام شده است.
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات دست‌اندرکاران اجرایی انتخابات در استان، اظهار داشت: با وجود نگرانی‌های مربوط به امنیت انتخابات و توطئه‌های معاندان نظام، حتی یک صندوق در استان جابه‌جا نشده و شاهد برگزاری انتخاباتی سالم بودیم. پورمحمدی با بیان اینکه حراست از تک تک آرای مردم را وظیفه خود می‌دانیم، گفت: فرمانداران و هیأت‌های اجرایی تعامل خوبی با هیأت نظارت استان داشتند و امیدواریم در روزهای آینده نیز شاهد تأیید صحت انتخابات در حوزه‌های باقیمانده باشیم.
وی خواستار اصلاح قوانین مربوط به بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شد و اظهار داشت: ضروری است از اعمال نظرات شخصی در بررسی صلاحیت داوطلبان خودداری شود.
پورمحمدی همچنین از فرمانداران و دست‌اندرکاران اجرایی انتخابات در استان خواست که اطلاعات مربوط به انتخابات را مستند و مکتوب کنند و گفت: باید اشکالات و نواقص را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات‌های بعدی رفع کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تغییر و جابه‌جایی مدیران در دولت بعدی، امری طبیعی است، اظهار داشت: فرمانداران و مسئولان اجرایی مکلفند که همچون اولین روز قبول مسئولیت، به انجام وظایف و خدمت به مردم بپردازند و از تغییرات مدیریتی در مجموعه خود خودداری کنند.
پورمحمدی با اشاره به وضعیت ثابت آمار ابتلاء و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچنان باید مورد توجه جدی مردم قرار گیرد تا دچار وضعیت بدتری نشویم. دبیر ستاد انتخابات استان و مسئول کمیته حراست و استعلامات این ستاد و تعدادی از فرمانداران نیز به بیان مسائل مربوط به انتخابات اخیر پرداختند.