ضرورت فعال شدن گروه‌های جهادی در سطح بنادر
ضرورت فعال شدن گروه‌های جهادی در سطح بنادر

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ضرورت فعال‌سازی هر چه سریع‌تر گروه‌های جهادی در سطح بنادر کشور، گفت: جنس فعالیت‌ها و عملکرد بسیج به گونه‌ای است که نباید متوقف و منتظر انجام موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه‌های دولتی برای انجام امور باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر […]

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ضرورت فعال‌سازی هر چه سریع‌تر گروه‌های جهادی در سطح بنادر کشور، گفت: جنس فعالیت‌ها و عملکرد بسیج به گونه‌ای است که نباید متوقف و منتظر انجام موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه‌های دولتی برای انجام امور باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در دیدار فرمانده پایگاه و اعضای شورای بسیج سازمان اظهار داشت: آنچه که باید به شدت از آن پرهیز کنیم، دولتی‌کردن امور در بسیج است. بسیج با رویکرد” با مردم و برای مردم « بنا شده و جریانی است که در صورت مردمی ماندن، تداوم خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این دیدار که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد و فرماندهان و اعضای شورای بسیج بنادر کشور نیز به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند، تاکید کرد: رویکرد جدی بسیج به ویژه در سواحل جنوب کشور باید، کمک به محرومیت‌زدایی باشد. به گفته صفایی، بسیج تا زمانی که در میان مردم و برای مردم، به انجام وظیفه کند، منشا خیر و برکت خواهد بود.
وی با عمیق دانستن عمق تفکر بسیج در سازمان بنادر و دریانوردی، از فعالیت‌های توامان علمی، فرهنگی، خدماتی و امدادی بسیجیان این سازمان تمجید کرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به لزوم هم‌افزایی و انسجام بیش از پیش بین مجموعه‌های ایثارگران، حوزه‌ فرهنگی و پایگاه‌های بسیج در سازمان بنادر، تاکید کرد: یکی از خطرات جدی در انجام فعالیت‌های جهادی و بسیجی، خط و مرز قائل شدن برای این‌گونه فعالیت‌هاست.
بنا بر این گزارش، درابتدای این نشست؛ مجتبی گلزار؛ فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای والفجر سازمان بنادر و دریانوردی گزارشی از فعالیت‌های تحقیقاتی، فرهنگی و امدادی بسیجیان بنادر کشور ارائه کرد و اقدمات محرومیت‌زدایی را یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های اجرایی در این مجموعه برشمرد. در این نشست همچنین فرماندهان پایگاه‌های بسیج بنادر نیز در ارتباط تصویری، ضمن ارائه گزارشی از اقدمات خود در حوزه های مختلف به ویژه فعالیت های بهداشتی و پزشکی بسیجیان در دوران کرونا، برای انجام هرگونه اقدام ملی در جهت محرومیت‌زدایی در سواحل جنوب کشور اعلام آمادگی کردند

توجه به ساده‌زیستی و پرهیز از تجمل‌گرایی در برنامه‌های فرهنگی
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ارتقای جایگاه حوزه فرهنگی و ضرورت مردمی‌سازی فعالیت‌های این حوزه، خاطر نشان کرد: اگر فعالیت‌های حوزه فرهنگی در بنادر از قالب اداری و دولتی بیرون بیاید و سمت و سوی مردمی به خود بگیرد، هم شور و اشتیاق در مساجد بیشتر می‌شود و هم اقدمات فرهنگی شکل ماندگارتری به خود می‌گیرد.
علی‌اکبر صفایی در نشست با مسئولان فرهنگی کشور با حائز اهمیت دانستن موضوع برپایی نماز پرشور و نشاط در میان کارکنان، تاکید کرد: مسئولان فرهنگی سازمان بنادر کوشا باشند تا هرگونه مراسم و آیینی در مساجد، نمازخانه‌ها و مزار شهدا با پرهیز از تجملات و با رعایت کامل ساده‌زیستی برگزار شود. معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین دورغ گفتن و قضاوت کردن را یکی از آفات‌های بزرگ اجتماعی دانست و تصریح کرد: مسئولان فرهنگی راهکاری اتخاذ کنند تا دست‌کم در مجموعه خومان در سازمان بنادر، فضلیت‌های راستگویی را تبلیغ و تشویق کنند. در این نشست همچنین حجت‌‌الاسلام‌و‌المسلمین نورمحمدی؛ مسئول فرهنگی سازمان بنادر ضمن برشمردن اقدمات فرهنگی و ارشادی این حوزه در سطح ستاد و بنادر، بر ایجاد رویه‌ای واحد و یکسان فرهنگی در همه بنادر تاکید کرد.
در این دیدار، همچنین مسئولان فرهنگی بنادر شمال و جنوب کشور ضمن بیان اقدمات فرهنگی صورت گرفته در بنادر کشور، خواستار بودجه اختصاصی با نظارت خود حوزه فرهنگی، ارتقای جایگاه حوزه فرهنگی، و توجه بیش از پیش به نمازهای جماعت یومیه شدند.